Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego w glebie: 2 najlepsze sposoby?

Miłośnicy ogrodnictwa chcieliby wiedzieć, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego z gleby. To naprawdę nie jest pytanie za milion dolarów, więc możesz znaleźć przewodniki wszędzie tak, jak to!

Co to jest mączniak prawdziwy?

Mączniak prawdziwy to grzyb, który atakuje szeroką gamę roślin i drzew. Rzadko jest śmiertelna, chociaż może osłabiać żywotność roślin.

Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego w glebie: 2 najlepsze sposoby?

Kontrolę grzyba można przeprowadzić na wiele sposobów, w tym za pomocą odpowiednich praktyk kulturowych. Dodatkowo olejek neem można stosować w leczeniu mączniaka prawdziwego.

Mączniak prawdziwy atakuje wiele gatunków roślin i warzyw, nie jest jednak wywoływany przez pojedynczy grzyb. Mączniak prawdziwy jest wywoływany przez kilka rodzajów grzybów, w tym Erysiphe, Leveillula i Golovinomyces, z których każdy atakuje tylko jedną odmianę roślin.

Biała lub szara, pylista narośl, która rośnie na roślinach, jest natychmiast rozpoznawalna jako choroba. Zarodniki mączniaka prawdziwego, w przeciwieństwie do innych chorób, nie zasiedlają gleby i są przenoszone z rośliny na roślinę przez wiatr.

Aby dowiedzieć się więcej o jego wyglądzie, przejrzyj ten przewodnik o tym, jak wygląda mączniak prawdziwy.

Mogą również przetrwać zimę na martwych fragmentach roślin, które spadły na ziemię lub na roślinach chorych. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarodników, jak najszybciej zbieraj i usuwaj wszelkie uszkodzone części roślin.

Gdy temperatura wynosi od 60 do 80 stopni Fahrenheita, a wilgotność jest wysoka, najbardziej prawdopodobne są choroby mączniaka prawdziwego.

Upewnij się, że rośliny są odpowiednio rozmieszczone i mają duży przepływ powietrza, aby uniknąć infekcji.

Utrzymuj liście suche, unikając zraszaczy lub podlewania z góry. Jeśli to możliwe, sadź odmiany odporne na mączniaka prawdziwego i rośliny alternatywne w swoim ogródku warzywnym.

Jak zabić mączniaka prawdziwego w glebie

Sposobów na pozbycie się mączniaka prawdziwego z gleby jest wiele. Przejrzyj poniższe wskazówki.

1. Solaryzacja gleby

Temperatury powyżej 90 stopni Fahrenheita mogą niszczyć niektóre zarodniki mączniaka prawdziwego. Solaryzacja gleby to procedura, która powoduje wysokie temperatury w glebie, które mogą niszczyć zarodniki znajdujące się na martwym materiale roślinnym, a także inne patogeny, jeśli nie chcesz stosować kontroli chemicznych.

Solaryzacja gleby jest najbardziej efektywna, gdy pogoda jest ciepła i słoneczna. Usuń wszelkie śmieci lub kamienie z gleby w ogrodzie i rozbij ogromne grudy ziemi.

Nawadniaj glebę i wygładzaj powierzchnię. Zanim brud zdąży wyschnąć, przykryj go przezroczystym plastikiem.

Upewnij się, że między plastikiem a brudem nie ma kieszeni powietrznych i przymocuj krawędzie plastiku.

Odczekaj cztery do sześciu tygodni, aż plastik utwardzi się. Ciepło słoneczne ogrzeje w tym czasie glebę, a plastik utrzyma ciepło.

Na głębokości 18 cali ta procedura może podgrzać glebę do 90 do 98 stopni Fahrenheita. Górne warstwy gleby będą jeszcze cieplejsze.

Po wyrzuceniu plastiku można od razu przystąpić do sadzenia.

2. Używanie fungicydu

Zabiegi fungicydowe można zastosować na porażonych roślinach, aby pomóc w zwalczaniu poważnych chorób. Wypróbuj olej neem, siarkę lub wodorowęglan potasu na mączniaka prawdziwego, jeśli chcesz używać organicznych fungicydów.

Wodorowęglan siarki i potasu, w przeciwieństwie do niektórych środków chemicznych, nie powodują wzrostu odporności grzybów. Siarki nie należy używać w temperaturach powyżej 85 stopni Fahrenheita, ponieważ może to spowodować spalone liście.

Spodziewaj się odczekać dwa tygodnie po użyciu sprayu siarkowego przed dodaniem oleju neem.

Sodę oczyszczoną i wodę można również wykorzystać do wytworzenia sprayu na mączniaka prawdziwego. Po prostu połącz 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i 1 litr wody w sprayu i spryskaj rośliny.

Zmieni to pH i pomoże zapobiegać rozwojowi mączniaka prawdziwego.

Mączniaka prawdziwego można zwalczać za pomocą chemicznych środków grzybobójczych, takich jak te zawierające trifloksystrobinę lub azoksystrobinę, na różnych roślinach na twoim podwórku. Jeśli grzyb sieje spustoszenie w twoich roślinach warzywnych, upewnij się, że każdy stosowany przez ciebie środek grzybobójczy jest oznaczony do stosowania na roślinach.

Należy uważnie przeczytać etykietę produktu zawierającą wszystkie ostrzeżenia i wskazówki dotyczące użytkowania. Fungicydy zawierają szkodliwe chemikalia i najwyraźniej chcesz mieć negatywne skutki ich stosowania.

Wskazówki dotyczące zapobiegania

Najbardziej opłacalną metodą radzenia sobie z mączniakiem prawdziwym jest zapobieganie jego rozwojowi i/lub dotkliwości. Temperatury 50-65 stopni Fahrenheita i wilgotność od 80 do 90% są idealne do rozwoju mączniaka prawdziwego.

Zminimalizuj warunki niskiej temperatury i wysokiej wilgotności, aby przede wszystkim zniechęcić mączniaka prawdziwego.

Niski poziom wilgotności zapewnia dobra cyrkulacja powietrza, która hamuje rozwój mączniaka prawdziwego. Rośliny znajdujące się zbyt blisko siebie dają zbyt dużo cienia dla dolnych liści, co stymuluje wzrost grzybów.

Wysokie temperatury nie są przyjazne dla mączniaka prawdziwego. Ponieważ intensywne promienie słoneczne niszczą zarodniki, zanim zdążą się rozmnożyć, bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne pomaga w zapobieganiu inwazji pleśni.

Pomocne byłoby również poznanie jego żywotności. Dowiedz się więcej na ten temat w tym artykule o tym, jak długo żyją zarodniki mączniaka prawdziwego.

Wniosek

Umiejętność pozbycia się mączniaka prawdziwego z gleby sprawi, że Ty i Twoje otoczenie będziecie bardziej bezstresowi! Pozbądź się zmartwień i w razie potrzeby wróć do tego artykułu.