Jak pozbyć się lodówki za darmo? 3 proste sposoby!

Utylizacja starej lodówki może być koszmarem, więc możesz się zastanawiać, jak pozbyć się lodówki za darmo. To dlatego, że usługi usuwania lodówek mogą kosztować trochę dolców.

Aby zaoszczędzić pieniądze, być może już próbowałeś samodzielnie przenieść lodówkę. Na pewno wiedziałeś, że to nie jest praca dla jednej osoby. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz szorstką podłogę.

Lodówka może być bardzo niewygodna i ciężka w przenoszeniu. Co ważniejsze, nie możesz tak po prostu wyrzucić lodówki. Załóżmy, że udało Ci się postawić lodówkę na krawężniku, większość firm zajmujących się utylizacją nie odbierze starej lodówki.

Mając to na uwadze, utylizacja lodówki może być trudna i często wymaga zapłaty za usługi. Na szczęście istnieją różne sposoby na pozbycie się ich za darmo. Ponadto mogą być bardzo łatwe z Twojej strony. Jak więc pozbyć się lodówki za darmo?

Sposoby, jak pozbyć się lodówki za darmo

Postanowiliśmy omówić niektóre bezstresowe sposoby pozbycia się lodówki, które nie będą Cię kosztować trochę dolców. Przeczytaj więcej, aby się dowiedzieć.

Sposób #1. Recykling starej lodówki

W niektórych miejscowościach obowiązują przepisy zezwalające na recykling starych lodówek, ale w niektórych nie. Jeśli spełnia protokoły, można go poddać recyklingowi. Wystarczy zadzwonić do lokalnego biura państwowego przedsiębiorstwa energetycznego lub energetycznego. Niektóre organizacje ekologiczne i lokalne zakłady użyteczności publicznej również sponsorowałyby programy recyklingu.

To dlatego, że recykling lodówek jest lepszy dla środowiska. Pomaga zredukować gazy cieplarniane, jednocześnie ograniczając uszkodzenia ozonu. Recykling jest również świetny, ponieważ ogranicza zużycie energii i składowanie odpadów.

Jest to możliwe, ponieważ zapobiega przedostawaniu się substancji toksycznych do wody, gleby i powietrza.cAle będzie to wymagało samodzielnego przewiezienia urządzenia do najbliższego zakładu recyklingu. Pamiętaj, że lodówka może być ciężka.

Sposób nr 2. Rzucanie lodówką

Możesz ulec pokusie, aby po prostu wyrzucić lodówkę i po prostu zostawić ją miastu, co by z nią zrobili. Jest to jednak niekorzystne dla środowiska. Ale śmieciarz w Twojej okolicy może odebrać duże urządzenia, takie jak Twoja lodówka. Wystarczy, że skontaktujesz się z nimi około dwa tygodnie wcześniej.

Sposób #3. Przekaż to

Lokalne organizacje charytatywne mogą przyjmować darowizny na lodówkę, jeśli nadal jest w dobrym stanie. Możesz skontaktować się z nimi, aby sprawdzić, czy przyjmą Twoją lodówkę. Ale będziesz musiał sam zaciągnąć go do centrum zrzutu.

Ale niektóre organizacje charytatywne oferują również darmowy odbiór. Przyjdą do Ciebie, aby odebrać urządzenie dla Ciebie. To znaczy, nie musisz już martwić się o to, w jaki sposób jednostka zostanie zrzucona w centrum darowizn, co jest dla Ciebie wygodne.

Najczęstsze pytania

Pytanie #1. Kto oferuje bezpłatną utylizację lodówki w mojej okolicy?

Tylko kilka usług oferuje bezpłatną utylizację lodówek, nawet centrum recyklingu może pobrać opłatę za pozostawienie przedmiotu. Ale niektóre firmy użyteczności publicznej oferują bezpłatne usługi odbioru urządzeń pobierających energię. Pamiętaj, że lodówka musi nadal działać, gdy poprosisz ich o usługi.

Jeśli nie ma bezpłatnych usług utylizacji, wiele odbiorów lodówek jest dostępnych online w przystępnej cenie. Ta alternatywa jest również bezstresowa i kosztuje bardzo mało. LoadUp jest jednym z przykładów oferujących takie usługi.

Pytanie 2. Czy złomarz zabierze moją lodówkę?

Złomarz nie zabierze twojej lodówki z dwóch powodów. Jednym z nich jest ustawodawstwo lokalne. Innym powodem jest to, że lodówka jest z natury niebezpieczna.

Pytanie nr 3. Jak za darmo pozbyć się lodówko-zamrażarki?

Jeśli nadal działa, możesz przekazać go innym. Organizacje charytatywne oferowałyby nawet, że same je odbiorą. Możesz także zarezerwować go online. Sprawdź ich stronę internetową, aby poznać listę rzeczy, które mogą zabrać.

Pytanie #4. Kto może odebrać starą lodówkę w Wielkiej Brytanii za darmo?

Niektóre firmy, takie jak Scrap my Appliance, mogą przychodzić i odbierać niechciane urządzenia. Następnie wyrzucą je w sposób przyjazny dla środowiska. Wiele organizacji oferuje również usługi odpowiedzialnego usuwania urządzeń.

Pytanie #5. Jak pozbyć się niedziałającej lodówki?

Dział robót publicznych lub wydział gospodarki odpadami w Twojej okolicy może zbierać ciężkie śmieci i poddawać je recyklingowi. Skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji. Możesz również porozmawiać z lokalnym zakładem zajmującym się recyklingiem złomu metalowego. Wiele z nich oferuje usługi recyklingu urządzeń takich jak zamrażarki i lodówki.

To okładka!

Kiedy pytasz, jak pozbyć się lodówki za darmo, opcje mogą być trudne. Większość z nich wiąże się również z samodzielnym ciągnięciem lodówki. Ale tak, możesz się ich pozbyć bez płacenia.

Spróbuj zadzwonić do lokalnych firm energetycznych, które odbierają działające lodówki. W takim przypadku możesz nawet uzyskać rabat. Ale możesz też poczekać na darmowy odbiór śmieci, który oferuje dział gospodarki odpadami.