Jak powstrzymać wiatr przed zdmuchnięciem lampki kontrolnej na podgrzewaczu wody? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak powstrzymać wiatr przed wygaszeniem lampki kontrolnej na podgrzewaczu wody? Napraw termoparę uwalniającą gaz, zakryj komin, chroń przed przeciągami i dwukrotnie sprawdź obudowę paleniska, aby uniknąć nieprawidłowego działania pilota spowodowanego przez wiatr.

To może być kłopotliwe, gdy lampka kontrolna jest często zgaszona. Jeśli twoja woda jest regulowana zewnętrznie, będziesz musiał wyjść na zewnątrz, aby włączyć ją w zimie, co może stwarzać znaczne trudności.

Jak powstrzymać wiatr przed zdmuchnięciem lampki kontrolnej na podgrzewaczu wody? 5 prostych kroków!

Jednak procedura przedmuchiwania podgrzewacza wody nie jest standardowa i można sobie wyobrazić, że podgrzewacz ma problem techniczny, o którym nie wiesz. W rezultacie lepiej jest skonsultować się z profesjonalistą. Możesz również sprawdzić i naprawić grzejnik, korzystając z instrukcji poniżej. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby powstrzymania wiatru przed zdmuchnięciem lampki kontrolnej

Czasami wiatr nie jest prawdziwą przyczyną, która powoduje, że kontrolka na podgrzewaczu wody jest zapalana; zamiast tego wiele czynników powoduje, że wiatr to robi. Poniżej omówiliśmy kilka sposobów, jak powstrzymać wiatr przed wygaszeniem lampki kontrolnej na podgrzewaczu wody:

#1. Sprawdź termoparę

Jest to termopara, a nie wiatr, i jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna przepalenia się lampki kontrolnej. Termopara wykrywa, czy płomień pilotujący podgrzewacza wody jest aktywny. Jeśli prąd pilota zgaśnie, termopara natychmiast wyłączy podgrzewacz wody i będziesz musiał zresetować światło pilota, aby natychmiast zadziałało. Ilekroć termopara jest uszkodzona, nieczysta lub wadliwa, będziesz mieć problem.

Nawet jeśli lampka kontrolna działa prawidłowo, będziesz używać zimnej wody, jeśli termopara nie jest tego świadoma. Twoim głównym zadaniem będzie oczyszczenie termopary z kurzu lub brudu. Posyp starą szmatkę uniwersalnym środkiem dezynfekującym i zacznij usuwać resztki termopary. Przetestuj, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo zorientowany, nie działa. Termopara może wymagać okresowej regulacji podczas ruchu. Przeczytaj więcej o typowych problemach z termostatem podgrzewacza wody.

#2. Spójrz na element grzejny

Zawór uwalniający gaz, podobnie jak termopara, jest niezbędny do uruchomienia lampki kontrolnej. Jeśli grzejnik jest zasilany energią elektryczną, a nie gazem, będziesz musiał poszukać elektrycznego wymiennika ciepła. Zawór upustowy gazu, zwany również elementem grzewczym, zapala lampkę kontrolną i podtrzymuje ją. Twoja lampka kontrolna nie będzie działać bez niej. Sprawdź zawór spustowy gazu pod kątem zanieczyszczeń lub kurzu, które mogą uniemożliwiać jego działanie. Określone elementy mogą wymagać wymiany, jeśli zardzewiały nadmiernie. W takim przypadku należy wymienić zawór spustowy gazu lub zatrudnić elektryka, który powstrzyma wiatr przed zdmuchnięciem lampki kontrolnej. Dowiedz się, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody.

#3. Sprawdź wszelkie downdrafty

Aby podgrzewacze wody działały prawidłowo, są one podłączone do systemów wentylacyjnych lub kominów. Powinieneś szukać pęknięć lub wycieków, jeśli grzejnik jest podłączony do otworów wentylacyjnych. Możliwość cofnięcia się prądu opadowego z powrotem do nagrzewnicy i zgaśnięcia jej lampki kontrolnej rośnie wraz z odpływem zimniejszego powietrza. Połóż dłoń w pobliżu kanału wentylacyjnego grzejnika, aby sprawdzić, czy występuje prąd zstępujący. Nie dotykaj rękoma żadnej z rurek! Są tak piekące, że powodują poważne pęcherze na dłoni. Możesz po prostu iść, jeśli czujesz chłodne powietrze wydostające się z kanałów.

Masz problem, jeśli jest podgrzewane powietrze. Prądy zstępujące mogą również powodować zgaszenie lampki kontrolnej, jeśli wylot jest zasłonięty z zewnątrz domu. Dzieje się tak, ponieważ otwór wentylacyjny unoszący się na powierzchnię domu jest zbyt dużo brudu lub materiału. Domowe otwory wentylacyjne zwykle znajdują się na dachu lub na strychu, więc zachowaj ostrożność lub, najlepiej, zatrudnij eksperta.

#4. Sprawdź nasadkę komina

Sprawdzenie, czy nasadka komina jest prawidłowo umieszczona. Wiele kominów ma nakrywki, aby zapobiec przedostawaniu się wszystkiego z zewnątrz i odwrotnie. Twój pilot może zostać dotknięty, jeśli nasadka zostanie nieprawidłowo założona lub zardzewiała z biegiem czasu. Nie jest dobrym pomysłem, aby po prostu podejść do komina, aby sprawdzić, co jest nie tak. Specjalista może zbadać pokrywę komina, aby ustalić źródło problemu. Dowiedz się również, jak czyścić podgrzewacz ciepłej wody.

#5. Napraw wszelkie wycieki

Osłona chroni lampkę kontrolną na każdym podgrzewaczu wody przed warunkami atmosferycznymi. Pokrowiec jest zaprojektowany tak, aby przylegał płasko do podgrzewacza wody, zapobiegając przedostawaniu się powietrza i innych zanieczyszczeń. Jeśli masz problemy, upewnij się, że pokrywa paleniska jest całkowicie zamknięta i że nie ma szczelin. Wiatr może wiać prosto przez wszystkie najmniejsze otwory, gasząc lampkę kontrolną. Sprawdź kluczem, czy wymaga jedynie regulacji, aby utrzymać równość. Będziesz potrzebować więcej kleju do grzejnika, jeśli osłona zostanie skręcona i nie pozostanie w ten sposób spłukana. Klej do podgrzewaczy został zaprojektowany tak, aby wytrzymać wysokie temperatury, a w podgrzewaczach wody często stosuje się specjalistyczne substancje.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, jak powstrzymać wiatr przed zdmuchnięciem lampki kontrolnej na podgrzewaczu wody. Naprawiając zabrudzone termopary, wszelkie nieszczelności lub prawidłowo instalując element grzejny, możesz powstrzymać wiatr, aby zdmuchnął lampkę kontrolną. Dziękujemy znajomym za to, że na końcu jesteście z nami!