Jak powstrzymać hałas w podgrzewaczu wody? 4 najlepsze rozwiązania!

Pytanie brzmi: jak powstrzymać hałas w podgrzewaczu wody? W tym artykule omówimy rozwiązanie tego problemu, więc czytaj dalej, aby znaleźć idealne rozwiązanie. W tym artykule przeprowadzisz szybką kontrolę systemu ciepłej wody, aby zrozumieć przyczyny hałasu, wielu formy dźwięków generowanych przez podgrzewacz wody i pokazują możliwe rozwiązania kilku rodzajów dźwięków.

Podgrzewacz wody może podgrzewać schłodzoną wodę, dzięki czemu może być używany do prysznica, zmywarki, pralki lub innego zlewu w domu.

Jak powstrzymać hałas w podgrzewaczu wody? 4 najlepsze rozwiązania!

Kiedy podgrzewacz wody zaczyna wydawać dźwięki, może być trudno określić przyczynę problemu i sposób jego rozwiązania, szczególnie jeśli dźwięk jest niespójny.Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o licznych dźwiękach, które może wytwarzać podgrzewacz wody. odgłosy wskazują.

Przeprowadź kontrolę fizyczną

Kontrole wizualne należy przeprowadzać regularnie lub przynajmniej raz w miesiącu, aby zapewnić długą żywotność podgrzewacza wody. Wizualne inspekcje zbiornika na wodę gwarantują, że dokładnie przyjrzysz się nieszczelności, rdzewieniu lub fizycznym uszkodzeniom, które powodują spustoszenie w niektórych aspektach konserwacji grzejnika. czy mam powstrzymać bojler przed hałasem.

Jak powstrzymać hałas w podgrzewaczu wody

Istnieje wiele przyczyn dźwięków w podgrzewaczu wody; omówmy je poniżej. I omówimy dalej, jak możemy powstrzymać grzałkę przed hałasem? Więc czytaj dalej artykuł poniżej.

#1. Dudnienie

Osad powstający na podgrzewaczu wody jest częstym problemem z podgrzewaczami wody, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze z twardą wodą. W zbiorniku gromadzą się osady mineralne, powodując różne problemy. Gdy podgrzana woda w zbiorniku nagrzewa się i unosi, przepycha się przez piasek do góry wody, powodując, że cząsteczki poruszają się po bokach i dnie zbiornika, wytwarzając dźwięk trzaskania.

Rozwiązanie:

Możesz być w stanie usunąć osady, czyszcząc i opróżniając zbiornik ciepłej wody za pomocą pompy recyrkulacyjnej, lub możesz spróbować użyć ultradźwiękowego roztworu czyszczącego, aby rozłożyć brud i brud w zbiorniku. Jeśli jednak nie jesteś zaznajomiony z hydrauliką, zaleca się, aby od czasu do czasu przychodził profesjonalny hydraulik, aby przepłukać zbiornik. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jaki jest cel kanalizacji.

#2. Odgłos trzaskania

Wybuch, podobnie jak dudnienie, jest zwykle spowodowany przez rozpuszczone sole i nagromadzenie osadów w zbiorniku. Dźwięk powstaje, gdy pęcherzyki pary rosną pod osadem i eksplodują, gdy woda się nagrzewa.

Rozwiązanie:

Środek do usuwania kamienia może pomóc w szybkim zmniejszeniu osadzania się kamienia i cząstek, ale może być wskazane umycie i opróżnienie zbiornika w celu wyeliminowania nagromadzonego mułu. Ponadto, jeśli aluminiowy pręt anody wewnątrz zbiornika jest narażony na ekstremalne ilości zasadowości, mogą wystąpić odgłosy pękania. Ten problem można rozwiązać, zastępując pręt aluminiowy prętem magnezowym.

#3. Głośny dźwięk

Ta kategoria wrzasków, wrzasków i wrzasków obejmuje wszelkie wysokie dźwięki, które brzmią podobnie do brzęczenia gotującego się czajnika. Dźwięki te powstają często, gdy przepływ wody przez dyszę jest znacznie ograniczony.

Rozwiązanie:

Najpierw należy sprawdzić zawór regulacji ciśnienia i temperatury, który zwykle znajduje się z boku zbiornika wody. Jeśli ciśnienie w zbiorniku wzrośnie zbyt wysoko, zawór ten umożliwi ucieczkę wody. Jeśli przyczyną hałasu jest zawór nadmiarowy, natychmiast odetnij dopływ gazu, prądu i wody do zbiornika i wezwij hydraulika. Jeśli hałas nie występuje z zaworu spustowego ciśnienia i temperatury, może pochodzić z zaworów wejściowych lub wyjściowych lub z otaczających je przewodów wodnych. Sprawdź przewody pod kątem zagięć lub odkształceń, które mogą ograniczać przepływ wody i upewnij się, że wszystkie zawory są całkowicie otwarte. Jeśli rury są uszkodzone lub odgłosy nadal występują, skontaktuj się z hydraulikiem, aby pomóc w rozwiązaniu problemu.

#4. Dźwięk młotka

Młot wodny to słowo, z którym zgodzi się większość ludzi. Odnosi się do dźwięku uderzającego lub uderzającego, wytwarzanego przez rury wodociągowe, gdy woda jest zmuszona do wyłączenia lub nagłej zmiany kierunku, co prowadzi do wzrostu ciśnienia wewnątrz systemu. zbiornik na wodę do rozszerzenia i zgięcia.

Rozwiązanie:

Aby poradzić sobie z powtarzającymi się problemami, skontaktuj się z hydraulikiem i rozważ ustawienie korka do uderzeń wodnych lub zaworu redukcyjnego.

To okładka!

Twoje pytanie, jak zatrzymać hałasowanie mojego podgrzewacza wody, zostało teraz udzielone. Możesz to zrobić samodzielnie, ale najlepiej jest wezwać hydraulika do tego zadania, ponieważ samodzielne wykonanie tego jest dość ryzykowne. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz chcieć wymienić podgrzewacz wody. A wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak możesz wymienić swój podgrzewacz wody, znajduje się tutaj. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak zresetować podgrzewacz wody i jaka jest temperatura C na podgrzewaczu wody.