Jak powstają ramy Loveseat Couch

Jak możesz ustalić, czy nowy fotelik miłosny jest trwały, czy też zostanie wyrzucony? Wszystko zależy od jakości użytych materiałów i konstrukcji. A więc, jak powstają ramy do kanapy z łóżkiem typu loveseat?

Jeśli chcesz ocenić jakość fotelika, wyjdź poza jego wygląd. Ale oczywiście jakość wykracza poza pozory, dlatego dwa identycznie wyglądające foteliki dwuosobowe mogą być tak różne pod względem ceny. To, co znajduje się w środku, decyduje o tym, jak dobry jest twój fotelik.

Jak powstają ramy Loveseat Couch

Rama, podparcie siedzenia i wypełnienie wpływają na komfort Twojej kanapy i to, jak dobrze zachowuje swój kształt. Również, a może przede wszystkim, długoterminowa stabilność Twoich mebli. Może to oznaczać różnicę między kawałkiem, który przetrwa kilka lat.

Jak powstają ramy kanapy Loveseat?

Rama fotelika decyduje o tym, jak długo przetrwa i zachowa swój kształt. Ponadto wysokiej jakości fotelik miłosny zawsze będzie miał solidną i trwałą konstrukcję. Patrząc na ramę fotelika, pamiętaj o następujących kwestiach:

Suszone w piecu drewno liściaste jest najlepszym wyborem do wykonania ramy. Proces suszenia w piecu eliminuje wszelką wilgoć z drewna, pozwalając mu zachować swoją formę. Istotna jest również długoterminowa stabilność drewna.

Ramki Greenwood mogą się kurczyć lub pękać podczas wysychania. Drewno iglaste jest podatne na zginanie i łamanie. Również drewniane ramy z sękami są podatne na pękanie.

W wysokiej jakości ramce szczególną uwagę poświęcono łączeniom. Są skręcone, zakotwiczone i sklejone. Dodatkowo w narożnikach dodano wzmacniające bloki, które zapewniają dodatkowe wsparcie i wytrzymałość.

Ogólnie rzecz biorąc, ramy ze sklejki i płyt wiórowych są gorsze, zwłaszcza jeśli są spięte ze sobą. Możesz dodać dodatkowe warstwy sklejki do krawędzi, aby ją wzmocnić. Jak widać, konstrukcja jest tak samo ważna jak substancja.

Jeśli masz dwuosobową kanapę ze sklejką, upewnij się, że zawiera co najmniej 11 do 13 warstw sklejki. Mocna taśma napinająca powinna być w stanie dopasować się do grubości drewna. Jeśli rama nie jest wystarczająco wytrzymała, nie utrzyma ciężaru za każdym razem, gdy ktoś siada.

Konstrukcja ramy

Meble są konstruowane poprzez łączenie ze sobą kawałków drewna. Siła połączenia ostatecznie powoduje, że stół staje się niestabilny. Na co zwrócić uwagę w solidnym typie złącza:

Wpuszczany i czop to rodzaj połączenia wpuszczanego i czopowego. Kiedy dwa kawałki drewna spotykają się pod kątem 90 stopni, jest to najsolidniejsza technika. Jedna część drewna ma dziurę, a druga jest idealnie wyrzeźbiona, aby się do niej dopasować.

Kołek to mały drewniany cylinder z dwoma końcami. Aby utrzymać drewno razem, umieszcza się go w małym okrągłym otworze wywierconym w każdym z nich. Wykorzystałeś to podejście, jeśli kiedykolwiek składałeś mebel IKEA.

Podwójny kołek brzmi jak: każde złącze ma dwa kołki. Choć nie jest tak wytrzymały jak wpust i ścięgno, z czasem jest bardziej podatny na rozluźnienie. Wiele ramek tapicerskich nadal korzysta z tego podejścia, co jest w porządku.

Wzmocniony blok narożny: To słowo, które usłyszysz często, ponieważ jest to niezbędny element solidnego mebla. Dodatkowy kawałek drewna umieszcza się pod kątem, gdy jest róg. Jest również przykręcony.

Stolarka, która została wzmocniona. Odnosi się do dodania dodatkowej warstwy wsparcia, aby utrzymać rzeczy na miejscu. Na przykład możesz użyć kleju, śrub lub zszywek, aby wzmocnić połączenie.

Różne metody stolarskie: Istnieje wiele innych technik łączenia mebli, z których niektóre są dobre, a inne nie. Połączenie doczołowe, w którym dwa kawałki drewna łączy się za pomocą kleju i wkrętów, jest tym, czego unikamy. Jeśli nie, wystarczy połączenie dwóch lub metalowych połączeń połączonych z dwoma kawałkami drewna.

Wsparcie dla miejsc siedzących

Podparcie siedzenia jest również istotnym czynnikiem oceny jakości fotelika. Działa w połączeniu z ramą i wypełnieniem. Kotwica do praktycznego podparcia siedzenia to solidna rama, którą uzupełnia wypełnienie.

Zanim kupisz fotelik, powinieneś zawsze na nim usiąść i ocenić jakość podparcia siedzenia. Na przykład nie powinien zwisać i powinien zapewniać wystarczające podparcie pleców i siedzenia. Oto trzy najpopularniejsze opcje podparcia siedzenia:

Jedną z najlepszych metod wsparcia jest ośmiokierunkowy, ręcznie wiązany system sprężyn. Każda sprężyna jest wiązana z następną grubym sznurkiem przez rzemieślnika. Sznur porusza się w obu kierunkach od przodu do tyłu, z boku na bok i po przekątnej.

Inną opcją jest konstrukcja sprężyny falistej. Faliste sprężyny biegną od przodu do tyłu siedzenia i są ukształtowane w kształcie litery „S”. Zapewnia to również solidne krzesło, które może być preferowaną alternatywą, ponieważ zajmuje mniej miejsca.

Trzecią alternatywą jest zawieszenie z siatki, w którym pasy parciane biegną nad siedziskiem i oparciem. Są one następnie łączone z ramą, tworząc amortyzowaną platformę. Jednak taśma może być wykonana z naturalnych włókien i nie zapewnia stabilnego podparcia, gdy jest używana samodzielnie.

Jest używany z napinaczem w wysokiej jakości fotelikach, aby przymocować taśmę do ramy. Najmniej pożądanym wyborem podpór do siedzenia jest zawieszenie sieci.

Wniosek

Indywidualni rzemieślnicy i małe warsztaty, a także producenci nadal produkują foteliki miłosne. W tym artykule dowiesz się, jak powstają ramy sof dwuosobowe. Ogólnie rzecz biorąc, jakość nie jest tania, ale wysokiej jakości fotelik miłosny będzie wygodniejszy.