Jak powinna pasować obrączka ślubna: uzyskać idealny rozmiar

Możesz dowiedzieć się, jak powinna pasować obrączka za pomocą pięciu wskazówek. Porozmawiamy również o tym, jak uzyskać idealny rozmiar obrączki ślubnej, jeśli masz określony kształt dłoni.

A jeśli chcesz poznać poradniki na temat noszenia obrączek, pierścionków zaręczynowych czy pierścionków rocznicowych, polecamy przejrzenie naszego bloga. Na przykład dowiedz się, jak nosić rocznicową obrączkę z obrączką.

Jak powinna pasować obrączka ślubna: uzyskać idealny rozmiar

Jak obrączka powinna pasować prawidłowo

 • Możesz założyć obrączkę na knykcie bez szarpania
 • Możesz obracać obrączkę na palcu podczas noszenia, ale po jej zdjęciu widać lekki ucisk na skórze
 • Podczas noszenia obrączki nie poczujesz drętwienia ani bólu przez cały dzień
 • Obrączka jest prosto na palcu podczas noszenia i nigdy nie jest nierówna lub przechylona na jedną stronę
 • Twoja skóra powinna być płaska po obu stronach pierścienia podczas noszenia i nie powinna być odpychana na jedną lub drugą stronę

Jeśli twoje palce są większe niż knykcie

Zmniejsz rozmiar niż zamierzony rozmiar pierścionka, jeśli twoje palce są większe niż kostki. W ten sposób pierścień będzie wystarczająco ciasny, aby się nie zsuwał, ponieważ twoje kostki nie będą w stanie go zabezpieczyć na miejscu.

Jeśli twoje kostki są większe niż palce

Przetestuj kilka rozmiarów pierścionków, jeśli twoje kostki są większe niż palce. Może być luźniejszy niż oczekiwany rozmiar, aby zmieścić się na kostce, ale nie powinien wyślizgnąć się z palca.

Jak ciasna powinna być obrączka ślubna?

Twoja obrączka powinna być na tyle ciasna, aby nie zsuwała się, gdy nosisz ją przez cały dzień. Przetestuj, chodząc z opaską i zobacz, czy zsunie się podczas próbowania rozmiarów.

Jednak nadal powinieneś być w stanie przesunąć go przez kostkę dla wygody i wyjąć bez zbytniego szarpania. Obrączka powinna być ciasna, ale nadal mieć trochę miejsca wokół palca.

Czy moja obrączka jest za ciasna?

 • Twój palec jest zdrętwiały lub odczuwasz obrzęk i ból
 • Twój palec jest czerwony po zdjęciu pierścionka
 • Trudności w zdjęciu pierścionka lub wymaganie mydła do jego usunięcia
 • Skóra po obu stronach pierścienia zwisa jak wierzch muffinka

Czy moja obrączka jest za duża?

 • Obrączka zsuwa się przez cały dzień, a nawet gdy twoja ręka jest opuszczona
 • Obrączka jest niestabilna i obraca się podczas poruszania ręką
 • Możesz zdjąć obrączkę bez żadnego wysiłku

Czy lepiej dopasować rozmiar pierścionka w górę czy w dół?

Jest idealny do uzyskania idealnego rozmiaru pierścionka, ale jeśli nie masz pewności, lepiej wybierz rozmiar swojej obrączki. O wiele łatwiej jest zmienić rozmiar większego pierścionka na mniejszy niż na odwrót.

Istnieją również regulatory rozmiaru pierścionka, które można łatwo dodać do pierścionka, aby zrekompensować nadmiar miejsca. I na koniec pamiętaj, że rozmiar pierścionka może się zmieniać, a w niektórych przypadkach palce mogą puchnąć lub kurczyć się.

Dlaczego rozmiar mojego pierścionka się zmienia?

 • Twój pierścionek może czuć się luźno zimą, ponieważ palce mogą się skurczyć z powodu zmniejszonego przepływu krwi do skóry
 • Twój pierścionek może być ciasny w gorącym sezonie, ponieważ Twoje palce będą się rozszerzać od zwiększonego przepływu krwi
 • Kobiety w ciąży mogą zauważyć, że ich weselny palec jest bardziej napięty niż zwykle z powodu obrzęku spowodowanego zatrzymaniem płynów
 • Jeśli masz zapalenie stawów, Twoje palce mogą się powiększyć z powodu obrzęku
 • Dieta taka jak wzrost sodu może powodować zatrzymywanie wody, co powoduje opuchnięcie palców
 • Przyrost i utrata masy ciała mogą również wpływać na rozmiar palców

Jak mogę odgadnąć rozmiar mojego pierścionka?

Najlepszym sposobem, aby uzyskać rozmiar pierścionka, jest nigdy nie zgadywać, ale odwiedzić sam sklep. Jubiler zwykle ma trzpień do dokładnego pomiaru rozmiaru pierścionka.

Ponadto możesz poprosić ich o wskazówki i zalecenia dotyczące zapytań dotyczących rozmiaru pierścionka. Ale jeśli pójście do sklepu jest czymś, czego nie możesz zrobić z jakiegoś powodu, w Internecie dostępne są tabele rozmiarów pierścionków, dzięki czemu możesz wykonać pomiary w domu.

Następnie uważaj, że niektóre sklepy mogą mieć odchylenia od swoich rozmiarów pierścionków. Niektóre mogą mieć rozmiary mniejsze niż standardowe, więc wybierz rozmiar większy niż ten, którego oczekujesz, gdy masz wątpliwości.

Jak sprawdzić czyjś rozmiar pierścionka bez pytania go?

Możesz zapytać bliskiego przyjaciela lub krewnego o rozmiar pierścionka, który nosi twój partner. Tylko pamiętaj, aby dobrze zaplanować z nimi, aby uniknąć podejrzeń ze strony drugiej połówki.

Jeśli to możliwe, możesz również sprawdzić ich biżuterię w domu i porównać ją ze sklepem lub tabelą rozmiarów. Możesz nawet wykazać się kreatywnością i samodzielnie założyć biżuterię, aby przetestować rozmiary podczas wizyty u jubilera.

Ale kto kupuje obrączki i musi przejść przez ten wysiłek? Najpierw przeczytaj nasz przewodnik po etykiecie dotyczący obrączek ślubnych.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, jak powinna pasować obrączka za pomocą pięciu testów.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz ciasno przylegać, ale nie za ciasno, aby poczuć ból, lub sam pierścionek nie będzie dobrze wyglądał na palcu. Lepiej byłoby zwiększyć rozmiar, ponieważ w przypadku wątpliwości można dostosować niektóre akcesoria.