Jak powiesić zasłony za pomocą klipsów

Przygotuj pierścienie na klipsy i linijkę, ponieważ zaraz pokażemy, jak wieszać zasłony za pomocą klipsów. Kroki są dość proste, wystarczy odświeżyć swoje umiejętności pomiarowe i jesteś gotowy do pracy.

Wiszące zasłony z klipsami to jeden z najłatwiejszych sposobów na wieszanie i stylizowanie zasłon. Przygotuj klipsy, ułóż je na górnej krawędzi zasłony, wsuń pierścienie na drążek i gotowe!

Jak powiesić zasłony za pomocą klipsów

Z łatwością trzymaj zasłony za pomocą klipsów, które pięknie zapinają bujną tkaninę, podczas gdy stylizujesz ją zgodnie z własnymi preferencjami. Możesz łatwo wsunąć i zdjąć zasłonę z pręta do zaplanowanego prania.

Krok 1: Wykonywanie pomiarów

Choć może się to wydawać kuszące, pozwól, że jako pierwszy powiem, że nie możesz po prostu przypiąć pierścieni do zasłon i pozostawić je bez zmian. Jasne, utrzyma tkaninę w górze, ale nieregularnie rozmieszczone klipsy wzdłuż górnej części tkaniny sprawią, że będzie po prostu niechlujny i raczej nieprzyjemny wygląd.

Przygotuj miarka i ołówek do materiału lub marker. Zmierz całą szerokość zasłony za pomocą taśmy mierniczej. Podziel jego szerokość przez cztery i zaznacz, aby oddzielić każdą sekcję. W standardowych metodach klipsy można zazwyczaj mocować w odstępach co cztery cale.

Krok 2: Oznacz materiał

Użyj miarki i ułóż ją wzdłuż górnej części zasłony. Ostrożnie zaznacz 4-calowy odstęp na panel. Możesz dowolnie dostosować szerokość odstępów, ale w tym przewodniku użyjemy czterech cali.

Staraj się używać lekkich ołówków lub markerów do tkanin, które nie zaciekają łatwo na drugą stronę zasłony. W przeciwnym razie atrament będzie widoczny z przodu i sprawi, że zasłona będzie wyglądać na splamioną lub poplamioną. Niektóre tusze do markerów mogą być również dość trudne do usunięcia, zwłaszcza na białej tkaninie.

Krok 3: Przymocuj klipsy.

Teraz, gdy mamy nasz przewodnik, zbierz klipy i przymocuj je do oznaczeń ołówkiem jeden po drugim. Upewnij się, że klipsy utrzymują zasłony na miejscu i że przycinasz wystarczającą ilość materiału. Dzięki temu zasłona nie odpadnie, gdy nadejdzie czas ich powieszenia.

Krok 4: Zawieś zasłonę

Prawie skończyliśmy z nauką wieszania zasłon za pomocą klipsów. Po zabezpieczeniu klipsów pierścieniowych na tkaninie, wsuń pierścienie na wędkę. Przymocuj zwieńczenie na końcu wędki i zawieś na wspornikach. Dopasuj i stylizuj swoje zasłony według własnego uznania.

Po co używać klipsów?

Pierścienie z klipsem umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie zasłon. Klipsy przymocowane do górnej krawędzi zasłony zabezpieczają tkaninę nie powodując jej uszkodzenia. Pierścienie pozwolą na przesuwanie go po drążku, co jest idealne, jeśli masz nawyk od czasu do czasu przesuwać zasłony.

Pierścienie dodają również długości zasłonom. Jeśli wolisz, aby zasłony delikatnie całowały podłogę, zamiast unosić się kilka centymetrów nad nią, wieszanie ich za pomocą klipsów jest natychmiastowym rozwiązaniem. Tkanina wisi kilka centymetrów pod drążkiem do draperii, dzięki czemu lekko ociera się o podłogę.

Nie musisz się martwić o czasochłonne lub kosztowne przeróbki, aby osiągnąć pożądaną długość. Kup przyzwoity pierścionek, który może dodać około cala lub dwa rozmiar do twojej zasłony.

Czy mogę używać klipsów na wszystkich typach zasłon?

Klipsy mają fantastyczne zalety praktyczne i można je wykorzystać do zawieszenia dowolnej zasłony. Najczęstszym sposobem ich użycia jest przycięcie górnej krawędzi dowolnej zasłony. Otrzymujemy jednak, że wygląd widocznych kółek zawieszonych na wędziskach nie każdemu przypadnie do gustu.

Na szczęście istnieje inny sposób użycia klipsów do zasłon, aby nadać zabiegom okiennym inny wygląd. Zamiast przycinać górną część tkaniny, ściśnij tylną stronę zasłony i użyj klipsa, aby utrzymać ją na miejscu.

Możesz przesunąć go dalej w dół górnego rąbka zasłony, aby nadmiar materiału zakrywał pierścień i sam pręt. Dzięki tej metodzie można uzyskać wygląd zasłony z tyłu, która tworzy iluzję unoszącej się zasłony.

Tylko pamiętaj o zachowaniu spójności podczas mocowania klipsów. Jeśli wieszasz zasłony z zakładkami, łatwiej jest zachować odstępy. Przymocuj jeden klips do każdej zakładki, aby tworzyć naturalne i czyste plisy. Pomiń dwie zakładki, jeśli chcesz szerszych plis na zasłonach.

Jak stylizować przycięte zasłony

Niezależnie od tego, czy przyciąłeś zasłony w górnej, czy w tylnej części materiału, nadal możesz dodać trochę stylu, aby wyglądały schludnie i elegancko. Zaopatrz się w steamery do tkanin lub wyprostuj wszelkie zmarszczki, które mogą wydawać się widoczne.

Możesz również stworzyć naturalne i eleganckie fałdy, które uatrakcyjnią Twoje zasłony okienne. Jeśli przycinasz zwykłe zasłony (te bez tylnych zakładek), możesz wykonać plisowane panele zasłonowe, przycinając kawałek materiału za zasłoną.

Użyj żelazka lub steamera, aby zdefiniować fałdy zasłony. Plisy to świetny sposób na nadanie pomieszczeniu klasycznego i zrelaksowanego wyglądu. Plisy ciasne nigdy nie wychodzą z mody i pasują zarówno do formalnych, jak i casualowych dekoracji wnętrz.

Teraz, gdy nauczyłeś się wieszać zasłony za pomocą klipsów, spróbuj odkryć inne pomysły projektowe przy użyciu tego samego sprzętu do zasłon. Pomaluj pierścionki sprayem lub przesuń światła przez pierścienie, aby wzmocnić wygląd. Bądź kreatywny. Możliwości są nieskończone.