Jak powiesić zasłony z falbaną

Lambrekiny można łatwo pomylić z ozdobami, szalikami i gzymsami. Niezależnie od tego, nauka wieszania zasłon z falbaną i podobnymi elementami dekoracyjnymi z pewnością może dodać coś do estetycznego wyglądu zasłony. W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo zawiesić zasłony z falbaną.

Daj swoim salonom i oknom sypialni odrobinę prywatności, jednocześnie skłaniając się ku stylowi. Na szczęście możesz nadać swoim zabiegom okiennym dodatkowy urok, dodając odrobinę koloru i tekstury, które doskonale uzupełniają zasłony.

Jak powiesić zasłony z falbaną

Zawieś zasłony z falbaną za pomocą podwójnych wsporników i eksperymentuj z warstwami zasłon i innymi technikami projektowania. Wybierz jeden z wielu stylów falbany, które pomogą stworzyć różne dramatyczne efekty w Twoim wnętrzu.

Co to są falbany?

Falbana należy do kategorii ozdobnych zabiegów okiennych. W przeciwieństwie do zwykłych zasłon nie zakrywa całego okna, a może nawet połowy szyby. Raczej zakrywa górną czwartą część szyby, dodając teksturę i poprawiając estetykę.

Zasłony wiszące z falbaną

Wszyscy możemy się zgodzić, że zasłony już same w sobie dobrze wyglądają. Mogę jednak zapewnić, że ten dodatkowy kawałek materiału dekoracyjnego znacznie poprawi jego estetykę. Na szczęście można uzyskać tę atrakcyjną wizualnie dekorację w zaledwie kilku prostych krokach, gdy nauczysz się wieszać zasłony z falbaną.

Krok 1: Przygotuj materiały.

Oczywiście nie będziesz w stanie zawiesić dwóch rodzajów zabiegów okiennych na jednym drążku. Kup sobie parę prętów. Możesz użyć ozdobnego drążka do czystej tkaniny, ponieważ lekki materiał nie może ukryć drążka.

Zdobądź podwójny wspornik podobny do zwykłego wspornika do zasłon, z wyjątkiem tego, że ma dwa gniazda. Możesz kupić dwie oddzielne pary wsporników, ale jedna para powinna wystawać cztery cale od ściany. Dłuższy wspornik utrzyma Twój drążek falbany.

Krok 2: Zainstaluj sprzęt

Jeśli masz już zainstalowane zasłony, twoje wsporniki powinny być umieszczone w rozsądnym miejscu. Zastąp pojedyncze wsporniki wspornikami podwójnymi, aby mogły pomieścić dwa pręty jednocześnie.

W przypadku oddzielnych wsporników do montażu na ścianie, zainstaluj wsporniki falbany tuż nad karniszem. Upewnij się, że mierzysz i zaznaczasz miejsca docelowe, aby nie skończyć z niewłaściwą instalacją wspornika.

Krok 3: Zawieś zasłonę

Niezależnie od tego, czy używasz tylnych zakładek, klipsów pierścieniowych, czy innego sprzętu do zasłon, ten krok jest stosunkowo najłatwiejszy. Po prostu wsuń zasłonę na drążek i zawieś ją na uchwycie drążka. W przypadku podwójnych wsporników karnisz powinien być umieszczony w szczelinie bliżej ściany. Ta sama zasada dotyczy oddzielnych wsporników ściennych. Zawieś go w szczelinie bliżej ściany.

Wskazówka: dostosuj zasłony

Zanim powiesisz swoją walencję, dokonaj tylu poprawek na zasłonach, aby uzyskać schludny i dobrze dopasowany wygląd. Możesz już wyprasować lub wyparować, aby pozbyć się widocznych zmarszczek. Zaprojektuj zasłonę tak, jak jest.

Krok 4: Zawieś swoją walencję

Teraz, gdy twoje zasłony są podciągnięte i starannie rozłożone, możesz przejść do swojej walencji. Wsuń walencję na pręt i zawieś ją na odpowiednim wsporniku. Dokonuj ręcznych korekt, aż będziesz zadowolony z jego umiejscowienia.

Rodzaje falban

Być może zastanawiasz się, jak, u licha, dodanie kawałka dodatkowej tkaniny może poprawić Twoje zabiegi na okna? Cóż, falbany występują w wielu różnych stylach. Możesz mieć falbanę plisowaną w pudełku, aby uzyskać klasyczny wzór, idealny do tradycyjnych stylów sypialni.

Proste falbany są prawdopodobnie jednymi z najczęstszych w większości gospodarstw domowych. Projektanci używają ich do nakładania warstw na okna, aby uzyskać przyczynową dekorację. Nie bój się eksperymentować z różnymi rodzajami projektów. Tylko upewnij się, że zastanawiasz się nad projektem zasłony.

Jak sparować zasłony i falbany

Falbana jest ogólnie terminem używanym do opisania zabiegów okiennych pokrywających górną część szyby. Powinnaś się ucieszyć słysząc, że falbany nie zawsze muszą łączyć się z zasłonami. W rzeczywistości można znaleźć idealnie dopasowane projekty, które łączą falbany z żaluzjami, żaluzjami i roletami.

Popularnym i dość prostym sposobem na dopasowanie zasłon i falban jest użycie tego samego materiału. Jest to dość klasyczna technika projektowania, która zapewnia poczucie ciągłości od góry do dołu.

Ale jeśli chcesz być nieco bardziej dynamiczny, istnieje mnóstwo sposobów na łączenie i dopasowywanie różnych materiałów, kolorów i stylów w taki sposób, aby oba elementy się uzupełniały. Nie bój się trochę przekroczyć swoją strefę komfortu.

Zazwyczaj możesz łączyć tradycyjne drewniane żaluzje lub rzymskie rolety z falbanami z tkaniny bawełnianej w tkaninie i stylu. Lekkie materiały podkreślają twardość drewna. Zmiękcza wygląd, jednocześnie zapewniając pomieszczeniu wystarczającą ilość prywatności.

Możesz także użyć materiałów, które się uzupełniają. Na przykład lekkie, przezroczyste falbany mogą pasować do średnio ciężkich materiałów. Falbany to doskonały sposób na dodanie detali i formalności do konkretnego projektu.

Podsumowanie

Nauka wieszania zasłon z falbanami to jeden z wielu kroków, które należy podjąć podczas odkrywania sztuki zabiegów okiennych. Istnieje wiele nieskończonych możliwości łączenia i dopasowywania różnych materiałów, wzorów, kolorów i innych elementów.

Ogólnie rzecz biorąc, projektowanie zasłon i łączenie ich z przypadkowymi lub formalnymi dekoracyjnymi dekoracjami okiennymi, takimi jak swags i walencje, w końcu się opłaci, zwłaszcza jeśli lubisz utrzymywać dobrze utrzymany pokój.