Jak powiesić zasłony w pokoju w akademiku? 5 prostych wskazówek!

Dzisiaj przyjrzę się jak powiesić zasłony w pokoju w akademiku. Czy byłeś kiedyś w akademiku lub akademiku? Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś lub mieszkałeś w jednym, zauważyłbyś, jak niezdarne mogą być tam pokoje.

Za pomocą zasłony możesz trochę uratować sytuację. Zasłona może pomóc ci stworzyć trochę miejsca dla siebie, zapewniając w ten sposób domową atmosferę poza domem.

Jak powiesić zasłony w pokoju w akademiku? 5 prostych wskazówek!

Jednak to również wiąże się z wyzwaniem. Większość akademików zabrania konwencjonalnych technik wieszania zasłon, takich jak wiercenie lub wbijanie gwoździ w ściany.

Pomimo tego ograniczenia, istnieją pewne obejścia, których możesz użyć do zawieszenia zasłony w pokoju w akademiku bez wiercenia w ścianie lub uderzania gwoździem w ścianę. To wszystko, czym zajmiemy się w tym artykule. Tak więc, jeśli jesteś gotowy na mnie, ja też jestem gotowy.

Kroki, jak wieszać zasłony w pokoju w akademiku

Prawdopodobnie sam zrobisz jedną z rzeczy, którą jest dekorowanie pokoju. Ta czynność dekoracyjna będzie obejmować wiele rzeczy, w tym powieszenie na zasłonach. W tej sekcji podpowiem Ci, jak powiesić zasłony w pokoju w akademiku.

Krok 1: Wykonaj pomiar okna

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć okno. Ten pomiar jest niezbędny do poznania długości pręta napinającego, którego będziesz używać.

Umieścisz pręty napinające między oknami w najwyższej części okna. Uzyskanie tego pomiaru jest niezbędne, ponieważ zbyt długi lub krótki drążek napinający nie będzie idealnie pasował między oknami.

Krok 2: Zbierz wszystko, czego potrzebujesz do zadań

Po dokonaniu pomiarów pomieszczenia nadszedł czas na przygotowanie całego materiału. Potrzebujesz trzech rzeczy: haczyków, zasłon i drążka napinającego. W przypadku drążka napinającego sugeruję, abyś wybrał regulowany drążek napinający.

Możesz regulować napięcie, aby dopasować je do dowolnej długości. Korzystanie z pręta napinającego eliminuje również potrzebę instalowania wsporników, co oznacza, że ​​nie będziesz wiercić żadnego otworu w ścianie.

Musisz być wystarczająco kreatywny, aby zasłona wybrała zasłonę, która wtapia się w pomieszczenie.

Montaż zasłony to zadanie dla dwóch osób. Chociaż możesz to zrobić sam, lepiej mieć kogoś, kto pomoże Ci podczas instalacji, aby praca była łatwiejsza, płynniejsza i szybsza.

Krok 3: Instalacja drążka naprężającego

Następnym krokiem, jak powiesić zasłony w pokoju w akademiku, jest zamontowanie drążka. Umieść regulowany drążek napinający między dwoma końcami okna i wyreguluj go tak, aby idealnie pasował między końcami okna.

Kupując drążek napinający, należy to zrobić z wymiarem okna, aby uniknąć zakupu drążka napinającego, który jest albo za długi, albo za krótki do okna.

Krok 4: Zamontuj haki

Aby to zrobić, zmierz punkt, w którym chcesz zamontować hak na obu końcach okna. Zaznacz tam ołówkiem. Ważne jest, aby punkty mocowania haka na obu końcach były równe.

Następnie umieść klej z tyłu haczyka i przyłóż go do ściany. Musisz to zrobić dla dwóch haków.

Krok 5: wieszanie zasłony

Ostatnią rzeczą, którą musisz wiedzieć, jak powiesić zasłonę w pokoju w akademiku, jest proces wieszania zasłony. Możesz powiesić zasłonę, mocując ją bezpośrednio na pręcie lub przypinając ją przez specjalny klips do zasłony, który przypina zasłonę tuż pod drążkiem napinającym. Tak, i to wszystko; to koniec tego procesu.

Jakie są idealne zasłony do pokoju w akademiku?

Oprócz zastanawiania się, jak powiesić zasłony w pokoju w akademiku, musisz również zwrócić uwagę na rodzaj zasłon, których chcesz użyć w pokoju w akademiku. Kupując zasłonę należy zawsze zwracać uwagę na dwie rzeczy: cenę i jakość.

Proponuję izolowaną zasłonę do hangouta jako najlepszą zasłonę do pokoju w akademiku, ponieważ pozwala spać w jasnych godzinach przy zachowaniu rozsądnej temperatury w pokoju.

Istnieje jednak wiele innych świetnych pomysłów na wybór zasłon do pokoju w akademiku. Niektóre z opcji, którym możesz się przyjrzeć, to:

Izolowane termicznie zasłony zaciemniające

Oprócz izolacji termicznej i zaciemniającej, te izolowane termicznie zasłony zaciemniające oferują dodatkową zaletę redukcji hałasu, co jest bardzo ważne w akademiku.

Chcesz maksymalnie wyeliminować hałas, gdy jesteś w swoim kącie, a ten rodzaj zasłony może być magią, której potrzebujesz, aby to osiągnąć.

Zasłony zaciemniające Raina

Te zasłony są również izolowane i oferują bardziej stylowe efekty. To dobry wybór dla Ciebie, jeśli pragniesz połączenia stylu i konieczności.

Wniosek

Postanowiłam napisać o tym, jak wieszać zasłony w akademiku, ponieważ wiele osób zadało mi pytania na ten temat i pomyślałam, że fajnie byłoby zapisać to na piśmie.

Wierzę, że zdobyłeś lub więcej rzeczy na temat wieszania zasłon w akademiku. Upuść swoje pytania lub pytania w polu komentarza, a chętnie Ci odpowiem.

Jeśli po przejściu możesz powiesić zasłonę w akademiku, uprzejmie podziel się z nami swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy.