Jak powiesić zasłony na ścianie? 4 proste i łatwe sposoby

Wiszące zasłony to świetny sposób na zaprojektowanie pożądanego stylu w pomieszczeniu. Często przy przeprowadzce do nowego domu lub mieszkania dużym wyzwaniem jest zawsze rodzaj zasłony i wybór najlepszego materiału. Po wybraniu rodzaju zasłony pojawia się kolejna kwestia, jak powiesić zasłony na ścianie.

Aby odpowiedzieć na tak ważne pytanie, zbadałem i eksperymentowałem z szybkimi i prostymi sposobami wieszania zasłon na ścianie.

Jak powiesić zasłony na ścianie? 4 proste i łatwe sposoby

Możesz zobaczyć, jak wiele osób wybiera różne wzory i kroki, aby powiesić swoje zasłony; jednak wieszając zasłony na ścianie, musisz postępować zgodnie z profesjonalnymi sposobami i krokami.

Przewodnik krok po kroku dotyczący wieszania zasłony na ścianie

Pierwszym krokiem do powieszenia zasłon na ścianie jest przygotowanie materiałów na zasłony. Zasłona może być domowej roboty lub można ją kupić w dowolnym lokalnym sklepie lub na rynku.

Krok 1: Wykonaj pomiary swojego okna, aby wybrać zasłony

Dobrą zasadą jest kupowanie paneli zasłonowych, które są dwa razy szersze od okna lub większe, aby uzyskać luksusowe fałdy, gdy wiszą i pełne pokrycie, gdy są zamknięte.

Długość zasłony, którą wybierzesz, zależy od tego, jak wysoko będziesz wieszał karnisz i jak blisko podłogi preferujesz swoje zasłony.

Zawsze znajduje się 4 do 6 cali nad ramą okna, ale aby pokój wydawał się wyższy, powieś je bliżej sufitu do 12 cali nad ramą okna.

Aby uzyskać czysty, swobodny wygląd, wybierz długość, która sięga pół cala nad podłogą. Aby uzyskać bardziej luksusowy efekt kałuży, wybierz zasłony, które są od sześciu do ośmiu cali dłuższe niż długość pręta do podłogi.

Nie zapomnij, że nagłówek zasłon będzie uwzględniony w pomiarach wysokości. Kieszenie na wędki będą wisieć krócej niż przelotki lub zakładki. Pręt powinien być od sześciu do dwunastu cali szerszy niż okno, więc zasłony nie zasłaniają żadnego widoku, gdy są otwarte.

Pojedyncze drążki pozwalają powiesić tylko zasłonę lub prześwitujące panele; podwójne drążki pozwolą powiesić zarówno zasłony, jak i prześwitujące panele.

Krok 2: Utwórz szablon kąta

Kolejnym krokiem do powieszenia zasłon na ścianie jest stworzenie szablonu kątowego. Używając kartonu, stwórz prosty szablon pod kątem prostym, aby zaznaczyć miejsce wspornika, aby upewnić się, że twoje wędki nie będą krzywe. Pamiętaj, że wsporniki powinny znajdować się od czterech do sześciu cali nad ramą okna i od trzech do 6 cali poza ramą z każdej strony.

Oszczędź czas i użyj tego szablonu w całym domu, aby wszystkie zasłony były zawieszone na tej samej wysokości.

Używając ołówka i szablonu kąta prostego, zaznacz miejsce wspornika z każdej strony, postępując zgodnie z instrukcjami wędki. Przymocuj wsporniki do ściany, jeśli twój pręt jest dłuższy niż cztery stopy; dodaj trzeci wspornik pośrodku, aby uniknąć trzymania wędki pośrodku.

Krok 3: Zawieś zasłonę

Połóż pręt i umieść na nim poziomicę. Sprawdź, czy wszystko jest równe i wyważone. Zawieś zasłony na drążku.

Krok 4: Dokręć śruby

Ostatni krok, jak powiesić zasłony na ścianie dokręcając śruby. Wyśrodkuj pręt, a następnie dokręć śruby ustalające na wspornikach, aby utrzymać go na miejscu. Wspaniałe wykończenie Twojego pokoju poprzez powieszenie zasłon nie powinno być skomplikowane.

Jak powiesić zasłonę bez wiercenia na ścianie?

Istnieje wiele sposobów na powieszenie zasłony na ścianie bez wiercenia. Kroki, których możesz użyć, obejmują;

  • Korzystanie z tymczasowych zaczepów poleceń
  • Korzystanie z drążków napinających do wieszania zasłon
  • Zasłony wiszące z niestandardowymi zasłonami kompresyjnymi na zamówienie
  • Korzystanie z cienia Faux Roman.
  • Dopasuj i przekręć karnisze.
  • Zawieszanie karniszy pod sufitem, aby uniknąć wiercenia.

Gdzie należy umieścić wsporniki do zasłon?

Przy zawieszaniu zasłony liczy się wysokość, na której umieszczasz wsporniki. Oba wsporniki powinny być umieszczone na wybranej wcześniej wysokości, a następnie około 4 do 6 cali z obu stron okna. Ma to na celu zapewnienie wystarczającej przestrzeni do bardzo dobrego otwarcia zasłony.

Jak powiesić zasłony na mojej słabej ścianie?

Często, gdy chcesz powiesić zasłonę, zdasz sobie sprawę, że ściany są słabe. Jednak postępując zgodnie z poniższymi krokami, będziesz mógł powiesić zasłony na słabej ścianie w domu lub w dowolnym miejscu.

Krok 1. Użyj ołówka, aby zaznaczyć miejsce

Tutaj za pomocą ołówka lub innego ostrego przedmiotu zaznacz ścianę, na której powiesisz zasłonę.

Krok 2: Ćwiczenie

Za pomocą wiertła wykonaj otwór.

Krok 3: Następnie musisz użyć śruby. Dokręć śrubę na ścianie i wyjmij ją.

Krok 4: wkładanie śruby Molly

Teraz powinieneś włożyć śrubę molly-bolt w otwór. Molly-bolt jest dostarczany z zasłonami lub można go kupić w dowolnym miejscu.

Krok 5: Dodaj śrubę

Użyj śruby, aby dokręcić śrubę molly. Następnie napraw wsporniki. Powinieneś użyć śruby, aby mocno przytrzymać wsporniki. Następnie dodaj zwieńczenia do karnisza, a następnie załóż zasłonę na karnisz. Zawieś zasłonę na obu wspornikach i użyj śrub do dokręcenia.

Otóż ​​to. Możesz ruszać.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci wieszać zasłony na ścianie. Jeśli będziesz postępować zgodnie z krokami wymienionymi w tym artykule religijnie, zobaczysz, że jest to bardzo łatwe i łatwe.