Jak powiesić koc na ścianie z gwoździami i bez?

Czy wiesz, że można nauczyć się wieszać koc na ścianie bez gwoździ? Porozmawiamy również o prawidłowym używaniu szpilek i gwoździ, ale nadal zapewniamy ochronę, jeśli nie chcesz przedzierać się przez koc. Ale najpierw po co wieszać koc na ścianie?

Niektóre koce do rzucania nie ograniczają się do pozostawienia w łóżku lub na kanapie. Istnieją również tak zwane gobeliny, które można powiesić na ścianie lub suficie. Aby pomóc Ci zrozumieć tę stylizację dekorowania koca, zacznijmy!

Jak powiesić koc na ścianie z gwoździami i bez?

Wszystkie najlepsze sposoby na powieszenie koca na ścianie

Z gwoździami lub szpilkami

Koc najłatwiej powiesić na ścianie za pomocą gwoździ lub pinezek. To proste i nie potrzebujesz do tego innych narzędzi. Możesz umieścić gwoździe lub szpilki tylko w rogach, ale jeśli nie chcesz drapować wykończenia, ustawienie gwoździ w rzędzie u góry koca sprawi, że wygląd będzie prostszy.

Jak zawiesić koc na ścianie bez niszczenia go?

Używanie gwoździ lub szpilek nie jest pożądane przez wielu właścicieli domów, ponieważ ich ostre końcówki mogą zniszczyć niektóre koce lub ściany. Dlatego ta metoda wieszania koca jest pomocna tylko wtedy, gdy używasz większych splotów. Oto cztery najlepsze sposoby na powieszenie koca na ścianie bez gwoździ i szpilek.

 • Z ramą lub deską

Jeśli masz dodatkową deskę ze sklejki lub kawałek drewnianej ramy, możesz użyć ich do zawieszenia koca na ścianie. Naciągnij tkaninę na drewnianą ramę i zabezpiecz ją za pomocą zszywacza. Pamiętaj, aby złożyć materiał na ramie, aby wyglądał schludnie przed zamontowaniem ramy za pomocą wieszaków na zdjęcia na ścianie.

Ale jeśli twój koc jest stosunkowo cienki, musisz go wzmocnić płytą ze sklejki przed umieszczeniem go na ramie. W ten sposób oprawa nie będzie wyglądać niezręcznie, a ściana za nią nie będzie widoczna. W niektórych przypadkach możesz nawet umieścić szklankę w ramie, aby chronić koc, zwłaszcza jeśli materiał jest delikatny.

 • Użyj listwy

Ci, którzy chcą powiesić ciężki koc na ścianie, będą potrzebować dodatkowego wsparcia, aby zabezpieczyć element na miejscu. Możesz użyć listwy przypodłogowej lub dowolnego mocnego materiału, który zmieścisz w kieszeni na wędkę koca. Niektóre koce mogą nie mieć z tyłu kieszeni na wędkę, więc upewnij się, że uszyjesz ją szybko z wytrzymałej tkaniny.

Wytnij deskę krótszą niż szerokość koca i wywierć otwory na śruby. Wsuń go do kieszeni na wędkę i złóż boki koca do tyłu. Aby umieścić gobelin na ścianie, wystarczy go przykręcić.

 • Z drążkiem lub wieszakiem

Mówiąc o kocach z kieszeniami, niektóre gobeliny mają tę samą funkcję, więc wystarczy włożyć drążek, aby zawiesić koc na ścianie. Możesz też potraktować koc jak zasłonę i nakryć go. Jeśli nie masz pręta, użyj wieszaka na plakat do swojego gobelinu, o ile ma odpowiedni rozmiar.

 • Z rzepem

Czy wiesz, że taśma Velcro to cenny klej do tekstyliów? Nie musisz martwić się o dziury w ścianach, ponieważ możesz przyczepić koc do ściany za pomocą samoprzylepnej taśmy rzepowej. Jako bonus, ta taśma jest pomocna w przypadku zakrzywionych powierzchni, aby pomóc kocowi podążać za kształtem.

 • Z zakładkami do zasłon

Pamiętasz wcześniej kieszeń na wędkę? Jest inny sposób na powieszenie koca na ścianie i robienie zakładek do zasłon. Zszyj paski płótna kilka centymetrów poniżej górnego brzegu koca, aby stworzyć ukryte zakładki do zasłon.

Dzięki tym zakładkom możesz traktować swój koc jak zasłonę, ale z dodatkowym zabezpieczeniem, zamiast po prostu drapać go na drążku.

Jak wieszać ciężkie koce

Korzystanie z listwy przypodłogowej to szybkie rozwiązanie DIY do wieszania ciężkich koców. Możesz jednak samodzielnie wykonać wieszak, który stworzy jednolity wygląd na kocu, ponieważ będzie ukryty. Oto jak to zrobić:

 • Wywiercić kawałek drewna o tej samej długości co koc i grubości około dwóch cali do ściany
 • Za pomocą taśmy z haczykiem i pętelką przymocuj stronę z haczykiem do kawałka drewna, a stronę z pętelką do górnej krawędzi koca
 • Po założeniu pary wystarczy tylko przycisnąć koc do ściany
 • Jak nazywają się koce, które wieszasz na ścianach?

  Koce, które wieszasz na ścianie, nazywane są również gobelinami. Dlatego w całym przewodniku terminy te są używane zamiennie. Jednak sam rodzaj koca może być również kocem do rzucania lub dowolnym dekoracyjnym kawałkiem tkaniny.

  Wniosek

  Czy wiesz, że na ścianach możesz powiesić również tekstylia, a nie tylko plakaty? Ale jak najlepiej powiesić koc na ścianie? Najprostszą metodą jest przypięcie lub przybicie na miejscu.

  Ryzykujesz jednak zniszczenie tkaniny lub ściany z powodu spiczastych końcówek. Niektóre dobre alternatywy to rama, listwa przypodłogowa, pręt, rzep i zakładki do zasłon. Możesz nawet zrobić szybki wieszak na cięższe koce.