Jak powiesić firanki za pomocą zasłon

Firanki i zasłony to dwa różne rodzaje zasłon okiennych, które z pewnością mogą zrobić wrażenie, nawet gdy stoją same. Wyobraź sobie, jak dobrze by wyglądało połączenie dwóch wspaniałych materiałów. Już niedługo dowiesz się, jak powiesić firanki na zasłonach.

Najbardziej ogólną odpowiedzią na to jest ułożenie dwóch warstw tkaniny. Drabiny warstwowe zawsze były fantastyczną techniką projektowania, która sięga wieków. Był widoczny podczas wielu królewskich uroczystości, takich jak bankiety obiadowe i eleganckie wieczory, już w okresie renesansu.

Jak powiesić firanki za pomocą zasłon

Jaka jest różnica?

W większości przypadków zasłony i zasłony są używane zamiennie. Chociaż są prawie tym samym, materiał zazwyczaj je wyróżnia. Zasłony to panele z tkaniny, które zwykle występują w średniej lub lekkiej tkaninie.

Firanki skłaniają się ku lżejszym materiałom, takim jak szyfon, woal i wiele innych. Można powiedzieć, że materiał jest cienki ze względu na światło, które wpuszcza do pomieszczenia. Przezroczyste zasłony zazwyczaj filtrują zamiast całkowicie blokować światło słoneczne.

Z drugiej strony, zasłony składają się z tkaniny wystarczająco ciężkiej lub grubej, aby w południe pomieszczenie było ciemne. Grubsze draperie są wykonane z aksamitu, adamaszku, jedwabiu i wielu innych ciężkich tkanin. Podobnie jak zasłony, również występują w parach w różnych kolorach, wzorach i wzorach.

Połączenie czystej zasłony z zasłonami pozwala uzyskać jasne i stosunkowo naturalnie oświetlone pomieszczenie, jednocześnie uzyskując odrobinę elegancji i wyrafinowania, które zasłony wnoszą na stół. Daje Twojemu domowi więcej prywatności w połączeniu ze stylem. Teraz, gdy już to mamy pokryte, przejdźmy do nauki, jak wieszać przezroczyste zasłony za pomocą zasłon.

Krok 1: Wybór pary

Niektóre sposoby łączenia dwóch różnych kawałków tkaniny mogą być różne, od litych przez przezroczyste lub przezroczyste na stałe do naprzemiennych, szalików i wielu innych. Sposób, w jaki zdecydujesz się złożyć zasłonę, może pomóc w podjęciu decyzji, której kombinacji tkanin użyć.

Na przykład, jeśli chcesz na przemian prześwitować i drapować, możesz wybrać uzupełniający lub monochromatyczny schemat kolorów. Jednak umieszczenie bryły nad przezroczystością lub przezroczystości nad bryłą może nie działać dokładnie w przypadku kolorów monochromatycznych. Zamiast tego możesz spróbować uzupełnić kolory lub połączyć je z jasnymi przezroczystymi i ciemniejszymi zasłonami.

Nałożenie jednej zasłony na drugą pozostawia pole do zróżnicowania. Możesz zostawić zasłonę zamkniętą podczas otwierania zasłon, aby wpuścić znaczną ilość światła słonecznego, bez całkowitego naświetlania pomieszczenia na zewnątrz. Jeśli chcesz mieć ciemny pokój, zamknij zasłony, a uzyskasz zupełnie inny poziom prywatności.

Krok 2: Zainstaluj sprzęt.

Gdy już zdecydujemy się na parę, nadszedł czas, aby zdobyć wiele okuć do zasłon, aby powiesić zasłony. Jeśli masz już zainstalowany pojedynczy pręt do zwykłych zasłon i chcesz zasłony warstwowe, lepiej zaopatrz się w kolejną parę wsporników i kolejny pręt.

Zwróć uwagę, że nowy wspornik powinien rozciągać się dalej niż ten, który początkowo posiadałeś. Na przykład, jeśli oryginalny wspornik wystaje 4 cale od ściany, drugi wspornik powinien wystawać co najmniej sześć lub siedem cali od ściany. Proszę umieścić go w wyższej pozycji i zainstalować jak zwykle.

Aby uzyskać szybsze alternatywy, kup podwójne wsporniki i zainstaluj je jak zwykle. Nie zapomnij sprawdzić, czy są wypoziomowane przed zamocowaniem wsporników na miejscu. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, są krzywo zawieszone zasłony, które mogą zepsuć ogólny wygląd.

Krok 3: Zawieś zasłony

Weź swoje firanki i wsuń się na drążek. Możesz użyć kieszeni na pręty, zakładek lub sprzętu do zasłon, takiego jak pierścienie zaciskowe, haczyki do draperii i wiele innych. Podwójny wspornik ma dwa gniazda. Pręt z czystą zasłoną idzie na szczelinę bliżej ściany.

(Uwaga: jeśli chcesz przezroczystość nad solidną, w tym kroku zastąp ją zasłonami).

Zawieś firanki tak, jak zwykle i odpowiednio je dostosuj. Wsuń zasłony na drugi karnisz i zawieś go na otworze wspornika dalej od ściany. Rozłóż zasłony i napraw je, aż będziesz zadowolony.

Krok 4: Styl

Możesz dodatkowo poprawić wygląd swoich zabiegów okiennych za pomocą wiązań i innych elementów dekoracyjnych. Baw się różnymi elementami wizualnymi, takimi jak światła, ozdoby z tkanin i wiele innych.

Innym sposobem na powieszenie zasłon z zasłonami jest użycie czystej tkaniny jako ozdoby okiennej lub szalika. Owiń przezroczystą zasłonę wokół pręta, aby uzyskać efekt szalika. Falbany, ozdoby i podobne zabiegi na okna to świetny sposób na dodanie tekstury i charakteru do zasłon.

Naprzemienne przezroczystość i drapowanie nadają połączeniu solidny i oszałamiający wygląd. Uzupełniająca zmienność między fakturami i przezroczystością nadaje Twojemu pomieszczeniu charakter i wymiar.

Podsumowanie

Firanki w połączeniu z grubą i bujną draperią to prawdopodobnie jedna z najlepszych kombinacji, których możesz użyć do stylizacji okna. Jest to łatwy sposób na dekorowanie, który natychmiast zmienia wygląd. Nie wspominając o funkcjach praktycznych.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz upiększyć przestrzeń, uzyskać dodatkową izolację i zwiększyć prywatność, zdecydowanie powinieneś nauczyć się wieszać przezroczyste zasłony z zasłonami. Każdy ma inne osobiste preferencje, jeśli chodzi o styl. Nie zmuszaj się do stosowania określonej metody, jeśli nie wygląda to szczególnie przyjemnie.