Jak powiedzieć, że nie ma prezentów, proszę na zaproszenie na ślub

Łatwo nauczysz się, jak odmówić prezentu na zaproszeniu ślubnym, jeśli znasz odpowiednie sformułowanie, gdzie je umieścić i upewnij się, że wszyscy Twoi goście to zobaczą. Podzielimy się również wskazówkami, jak rozmawiać z gośćmi, którzy nalegają na wręczanie prezentów.

Wręcz przeciwnie, pary, które chcą otrzymać prezenty, mogą sprawdzić ten przewodnik, kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne. W końcu obowiązuje etykieta zarówno dotycząca odmawiania, jak i przyjmowania prezentów ślubnych, z którą należy się zapoznać.

Jak powiedzieć

Jak poinformować gości o braku prezentów na zaproszeniach na ślub

Właściwe sformułowanie i umiejscowienie

Jeśli nie wiesz, jak odmówić przyjęcia prezentu na zaproszeniu ślubnym, powinno wystarczyć krótkie i bezpośrednie zdanie „Nie podawaj prezentów”. Nie musisz tutaj pisać wyjaśnień, a niektórzy goście prawdopodobnie wyjaśnią ci tę prośbę, aby mieć pewność.

Znajdziecie jednak również źródła przemawiające przeciwko takiemu podejściu, ale lepiej zawczasu poinformować gości o swoich intencjach. Zapobiegnie to również kłopotom obu stron, więc goście nie muszą przynosić nieporęcznego prezentu, a nie poczujesz się źle, jeśli nie przyjmiesz czegoś, co kupili.

Innym podejściem jest wspomnieć, że obecność gości wystarczy, aby poczuli się bardziej przyjęci na Twoją prośbę. Pamiętaj tylko, aby na odwrocie zaproszenia na ślub lub na karcie informacyjnej dołączonej do zaproszenia napisać politykę braku prezentu.

Nie zapomnij wspomnieć o tym na stronie ślubnej

Więcej niż włączenie zasady braku prezentów w zaproszeniach na ślub, proszę również wspomnieć o tej prośbie na swojej stronie internetowej ślubu. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne wysyłane są dość wcześnie, więc Twój gość może zapomnieć o zawartych na nich informacjach.

Jeśli zapomnieli i zaczęli szukać pomysłu na prezent, odwiedzą Twoją witrynę ślubną w celu rejestracji. Dlatego istnieje duża szansa, że ​​zauważą również politykę braku prezentów.

Ponieważ możesz pisać dłużej na swojej stronie, możesz sprawić, by prośba brzmiała słodko i bardziej osobiście. Na przykład napisz kolejne zdanie, że świętowanie z tobą wystarczy jako prezent ślubny lub skorzystaj z kalamburów i wspomnij, że ich obecność jest najlepszym prezentem ślubnym.

Możesz również sprawdzić te wskazówki, jak wcześnie jest za wcześnie, aby zaproszenia ślubne wiedziały, kiedy wysłać zaproszenia z prośbą o brak prezentu.

Jak grzecznie prosić o brak prezentów?

Wspomnij o tym na zaproszeniu na ślub i na stronie internetowej

Aby uniknąć przypuszczeń na początku, napisz „bez prezentów, proszę” zarówno na zaproszeniach ślubnych, jak i na stronie internetowej wesela. W ten sposób Twoi goście nie dostaną przypadkowo prezentu i nic się nie zmarnuje.

Możesz skorzystać ze swojej ślubnej strony internetowej, aby wyjaśnić, że Twoi goście przychodzący na Twój ślub wystarczy jako prezent. A kiedy napiszesz prośbę na swoich zaproszeniach ślubnych, upewnij się, że można ją łatwo zauważyć i przeczytać.

Opublikuj to w mediach społecznościowych

Większość par korzysta z mediów społecznościowych do komunikowania się ze swoimi gośćmi. Na przykład możesz mieć prywatną grupę lub pokój rozmów, w którym opublikujesz informacje o ślubie.

Zaletą wypowiadania zasad dotyczących braku prezentów online jest to, że goście mogą również łatwo uzyskać do Ciebie dostęp i porozmawiać w razie potrzeby. Po prostu bądź gotów wyjaśnić, nie brzmiąc niegrzecznie, ale pozostań przejrzysty zgodnie ze swoimi preferencjami.

Poproś przyjaciół i rodzinę, aby rozpowszechnili informacje

W przypadku gości weselnych, którzy nie znają się na technologii, bliscy przyjaciele i rodzina mogą opowiedzieć o swoim pragnieniu ślubu bez prezentów. Jeśli udają się w to samo miejsce lub mieszkają w tej samej okolicy, powinno być dla nich wygodne, aby wspomnieć o Twojej polityce braku prezentów.

Przydatną wskazówką jest omówienie sposobu komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną z innymi gośćmi. Na przykład są ludzie tradycyjni, których językiem miłości jest dawanie prezentów, więc twoje rozumowanie powinno być dobrze wyjaśnione.

Przekieruj swoich gości na cele charytatywne

Jeśli niektórzy z twoich gości nalegają na wręczanie prezentów, co jest bardzo prawdopodobne, zamiast tego skieruj ich do organizacji charytatywnej. Ich pragnienie okazania miłości i wsparcia Waszemu ślubowi zostanie dobrze wykorzystane.

Możesz również wspomnieć o organizacji charytatywnej na swojej stronie ślubnej jako notatkę dla gości, którzy mogą chcieć wręczyć Ci prezent. Ta praktyka jest dość powszechna, ponieważ niektóre pary prowadzą rejestr ślubów charytatywnych.

Czy należy odmawiać prezentów na zaproszeniu?

Niektórzy twierdzą, że wspominanie czegokolwiek o prezentach na zaproszeniu na ślub jest niegrzeczne. Jednak bardziej niegrzecznie byłoby odrzucić prezent, na który gość mógł poświęcić czas.

Najlepiej jak najwcześniej przekazać wszystkie swoje oczekiwania dotyczące ślubu, aby uniknąć przykrych uczuć. Twoi goście będą mieli również wystarczająco dużo czasu, aby wyjaśnić zasady dotyczące braku prezentów, zamiast być zaskoczonym po tym, jak już go kupili.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak zwięźle powiedzieć „bez prezentów” na zaproszeniu na ślub.

Najlepiej byłoby również napisać to na swojej ślubnej stronie internetowej, a następnie przekazać informację znajomym i rodzinie. Czy to niegrzeczne, żeby nie chcieć prezentu ślubnego?

To nie jest niegrzeczne, ponieważ niektóre pary mogą pomyśleć, że mają już wszystko, czego potrzebują. Ponadto znacznie lepiej jest odrzucić prezenty, niż zwracać je lub przekazywać innym.

Odbiorca może się o tym dowiedzieć, co może zranić jego uczucia.