Jak poprosić kogoś o udział w twoim weselu: 3 pomysły

Zastanów się nad trzema sposobami, jak poprosić kogoś, aby był na twoim ślubie. Poniżej bardziej szczegółowo porozmawiamy o tym, co powiedzieć, gdy spotkasz przyjaciół i rodzinę, że chcesz wziąć udział w weselu.

Aby uzyskać dodatkowe pomocne informacje w tej sprawie, przejrzyj nasze przewodniki dotyczące zaproszeń ślubnych. Dowiesz się wszystkiego, od kogo imię widnieje jako pierwsze na zaproszeniu ślubnym i nie tylko.

Jak poprosić kogoś o udział w twoim weselu: 3 pomysły

Kreatywne sposoby, jak poprosić kogoś o udział w Twoim ślubie

  • Spotkaj się

Najprostszym sposobem na zaproszenie kogoś na wesele jest spotkanie. Będzie bardziej intymnie, a obie strony będą mogły zadać wszelkie potencjalne pytania dotyczące wydarzenia.

Pomoże to również uniknąć nieporozumień, jeśli zapraszany przyjaciel lub rodzina nie mogą uczestniczyć w weselu. Jeśli komunikujesz się wirtualnie tylko za pośrednictwem czatu lub wiadomości tekstowych, możesz łatwo błędnie zinterpretować niektóre słowa.

Jak więc spotkać się z zamiarem zaproszenia ich na swój ślub? W zależności od tego, jak kameralny lub obszerny jest ślub, możesz spotkać osoby indywidualnie lub w grupie.

Być może możesz urządzić wieczór przy winie z bliskimi przyjaciółmi, aby ogłosić swój ślub, a następnie wznieść toast. Jednak popołudniowa herbata lub randka przy kawie mogą być bardziej praktyczne dla członków rodziny, którzy nie są fanami alkoholu.

Zaplanuj swoje spotkania strategicznie, aby rozmawiać ze wszystkimi zgodnie z dostępnymi godzinami. Możesz nawet zrobić przyjęcie zaręczynowe w domu i zaprosić tam wszystkich, więc ogłoszenie i zaproszenie zostaną wykonane raz, jeśli masz napięty harmonogram.

  • Wyślij kartkę

Czasami trudno jest zaplanować spotkania ze względu na pracę lub lokalizację. Jeśli nie możesz się spotkać osobiście, zawsze możesz wysłać kartkę do osób, którymi chcesz być na swoim ślubie.

Jednak takie podejście pominie wszelkie dodatkowe dyskusje, ponieważ zakłada się, że pójdą. Więc może zaskoczyć niektórych ludzi w twoim życiu, jeśli losowo wyślesz im zaproszenia bez spotkania lub imprezy na temat zaręczyn.

Jednak takie podejście nie ma nic złego, zwłaszcza jeśli twoi przyjaciele i rodzina oczekiwali, że ty i twój partner weźmiecie ślub. Tylko pamiętaj, aby przeczytać o etykiecie zaproszenia na ślub, zwłaszcza o linii gospodarza, wierszu żądania i kartach RSVP, które zostaną dołączone do zaproszeń.

  • Daj prezent

Zaręczona para może wysłać prezenty osobom, które chciałyby mieć na swoim weselu. Pamiętaj jednak, że te prezenty to nie to samo, co weselne przysługi wręczane na przyjęciu weselnym, aby podziękować gościom za przybycie.

Możesz również dołączyć prezent do zaproszenia, aby Twoi przyjaciele i rodzina czuli się bardziej wyjątkowo, jeśli chcesz, aby wzięli udział w tej okazji. Rozważ na przykład pudełko ze słodyczami, małą butelkę wina, a nawet ulubioną herbatę.

Przeczytaj, co włożyć do małych słoików na weselne przysługi, aby uzyskać więcej pomysłów na to, co podarować swoim gościom. Mogą to być nawet przedmioty związane ze ślubem, takie jak maski w płachcie lub broszki, których można użyć w dniu ślubu.

Jak się nazywa, gdy poprosisz kogoś o udział w twoim weselu?

Nie ma określonego terminu, który nazwałby zadanie zaproszenia kogoś do udziału w twoim weselu. Ale w pewnym sensie możesz myśleć o tym jako o propozycji przyjęcia weselnego, ponieważ wybierasz wyjątkowych ludzi w swoim życiu, aby świętować ten kamień milowy ze swoją drugą połówką.

Chcesz też mieć pewność, że nie przeoczysz przypadkowo znajomych i członków rodziny, gdy zapraszasz ludzi na swój ślub. Zrozumiałe jest, że nie wszyscy będą częścią twojego przyjęcia weselnego, więc uważaj, aby nie sprawić, by ktokolwiek poczuł się źle.

Dlatego jeśli chcesz, aby ktoś był na twoim weselu, spotkaj się osobiście tylko we dwoje. Zapobiegnie to poczuciu się odosobnionej osoby w środowisku grupowym, w którym zapraszane są tylko wybrane osoby.

Ponadto pamiętaj, aby jasno określić pozycję, jaką chcesz, aby ta osoba była na twoim ślubie. Czy będą na przykład druhną, drużbą, druhną, drużbą, bileterem?

Co mówisz, prosząc kogoś o bycie twoją druhną?

Możesz być szczery i powiedzieć: „czy możesz być moją druhną?” do twojej dziewczyny. Oczywiście zawsze lepiej jest być kreatywnym z propozycją druhny, ale nie ma potrzeby zastanawiania się nad tym, co musisz powiedzieć tym wyjątkowym kobietom w swoim życiu.

Zaplanuj liczbę druhen, które chcesz wziąć na swój ślub, aby uniknąć problemów z propozycją druhny. Chcesz także wymienić te kobiety, aby zobaczyć, czy o nikim nie zapomniałeś.

Warto również porozmawiać z małżonkiem, ponieważ na większości wesel jest taka sama liczba druhen, jak drużbów. W tych dwóch grupach weselnych zarówno panna młoda, jak i pan młody mogą mieć nawet przedstawicieli ze swoich stron.

Oto, ile druhen jest na weselu, aby dowiedzieć się więcej.

Wniosek

I to wszystko! Rozmawialiśmy o tym, jak poprosić kogoś, aby był na twoim weselu, gdzie można go spotkać osobiście, wysłać kartki, a nawet prezenty, aby poczuł się bardziej wyjątkowy.

Kluczem jest bezpośrednie wyrażanie swoich zamiarów, zwłaszcza jeśli chcesz, aby ta osoba odegrała rolę w programie. Mamy nadzieję, że ten artykuł wywołał kilka pomysłów; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.