Jak ponumerować stoły na weselu w 2 prostych krokach

Możesz nauczyć się numerować stoły na weselu w zaledwie dwóch krokach. Najpierw zaczniesz planować układ recepcji, a następnie porozmawiasz o prawidłowym oznakowaniu wizytówek dla każdego stołu.

A jeśli zamierzasz mieć tylko zaproszonych gości na wesele, sprawdź, jak na zaproszeniu ślubnym nie powiedzieć plusów. Zapobiegnie to potencjalnie niezręcznej chwili dla kogoś, kto nie widzi swojego nazwiska na stole.

Jak ponumerować stoły na weselu w 2 prostych krokach

Jak prawidłowo numerować stoły na weselu

Krok 1. Zaplanuj układ recepcji

Przygotuj układ recepcji, aby wiedzieć, jak będą ustawione stoły. Zacznij od tabeli 1 i kto na nich usiądzie.

Umieść kolejny stół w pobliżu Stołu 1, który będzie Twoim Stołem 2. Następnie wypisz osoby, które chcesz do tego stołu.

Kontynuuj wyznaczanie tabel i oznaczanie ich odpowiednim numerem. Nie zapomnij napisać gości, którzy będą razem przy każdym stole.

Po przydzieleniu miejsca dla każdego gościa weselnego ponownie sprawdź aranżację, korzystając z układu. Upewnij się, że stoły są uporządkowane i że grupa osób przy każdym stole będzie dobrze do siebie pasować.

Krok 2. Wpisz imiona gości na kartach

Możesz zrobić lub kupić tabliczki z numerami na każdym stole weselnym. Niezależnie od tego numer powinien być łatwy do rozszyfrowania, zwłaszcza gdy goście przychodzą do recepcji i próbują znaleźć przypisane im miejsca.

Oprócz numeru stołu, przy każdym ustawieniu w stole umieścisz również mniejsze wizytówki. Ponownie możesz je wydrukować lub napisać, ale pamiętaj, że muszą dobrze wyglądać i być łatwe do odczytania.

Zapraszam do przeczytania, jak pisać wizytówki na wesele, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących pisania wizytówek na każdym stole weselnym. Zwracanie się do gości może być mylące.

Jak ponumerować stolik na weselu?

 • Spraw, by cyfry były duże i wysokie, aby były łatwe do odczytania i znalezienia
 • Rozważ posiadanie liczb, aby pomóc gościom szybko znaleźć swoje miejsce
 • Niektóre pomysły na numery stołów na wesele obejmują szyldy akrylowe, szyldy w ramkach, ręcznie pisane lub malowane drewniane szyldy, tablice kredowe i kartony
 • Numerowanie stołów weselnych jest stosunkowo proste, ponieważ przypisujesz numery tylko do każdego stołu, aby znacznie łatwiej rozmieścić gości na przyjęciu
 • Po utworzeniu obrysu recepcji umieść jego kopię w pobliżu wejścia do recepcji, aby pomóc gościom nawigować i znaleźć swoje miejsce
 • Przeczytaj, jak wykonać akrylowe tabliczki ślubne, jeśli chcesz mieć coś eleganckiego i niepowtarzalnego do numerów na weselne stoły.

  Jak przydzielić stół weselny?

  • Upewnij się, że goście, których siedzisz razem, lubią się nawzajem; dynamika relacji jest różna, więc nie chcesz mieć zderzających się osobowości przy tym samym stole
  • Zastanów się, czy rodzice pary muszą siedzieć razem; całkowicie w porządku jest mieć je przy różnych stołach, w zależności od ich związku
  • Zdecyduj, czy wesele ma siedzieć razem, czy też ma dołączyć do pary młodej
  • Planując układ stołu w recepcji, weź pod uwagę bliskość każdego stołu do innych elementów w okolicy
  • Niech starsi goście siadają w pobliżu drzwi, aby w razie potrzeby mogli szybko wejść i wyjść z recepcji
  • Ustaw stół z młodszymi gośćmi w pobliżu parkietu
  • Rozważ przyznanie najlepszych miejsc, takich jak te w pobliżu cateringu lub z przodu, wyjątkowym osobom, którym para chce zapewnić wyjątkowe traktowanie

  Jak umieścić nazwiska na tabeli miejsc weselnych?

 • Wyślij zaproszenia ślubne na czas, aby goście mogli szybko odpowiedzieć
 • Gdy masz już określoną listę gości, zaplanuj, kto usiądzie razem
 • Uporządkuj tabelę miejsc alfabetycznie i według numeru stołu
 • Rozważ umieszczenie par w jednym wierszu; możesz także umieścić rodziny razem w jednym wierszu, aby zaoszczędzić miejsce
 • Podczas wpisywania imion gości ułóż je alfabetycznie według ich nazwisk, a następnie przypisanego im numeru stołu; lepiej jest wymieniać nazwiska gości indywidualnie lub jako para lub rodzina niż grupować gości przy stole, aby uniknąć długiej kolejki do tabeli miejsc
 • Aby zweryfikować liczbę gości i którzy na pewno przyjdą na Wasze wesele, można sprawdzić, kiedy powinno nastąpić RSVP na wesele.

  Kto siedzi przy stole 1 na weselu?

  Na weselu stół 1 lub główny stół jest zwykle dla nowożeńców. Jest również czasami nazywany stolikiem dla ukochanych, ale pary mogą również usiąść z rodziną lub przyjaciółmi.

  Możesz mieć przyjęcie ślubne siedzieć z tobą przy stole 1, tak jak inne pary, ponieważ również chcą spędzić czas mieszając się ze wszystkimi. Ale wręcz przeciwnie, możesz siedzieć ze swoim partnerem, ponieważ jest to prawdopodobnie jedyny czas, kiedy będziesz mieć jeden na jednego w ciągu dnia.

  Jeśli nie masz pewności, kto siedzi przy głównym stole na weselu, przeczytaj naszą bardziej szczegółową dyskusję na ten temat.

  Wniosek

  I to wszystko! Aby podsumować, jak numerować stoły na weselu, musisz zaplanować układ stołów, a następnie odpowiednio pogrupować gości.

  Gościom łatwiej będzie poruszać się po stołach, jeśli przy wejściu do recepcji postawisz tablicę z ich nazwiskami ułożonymi alfabetycznie. Możesz także zaoszczędzić miejsce, pisząc pary lub rodziny w jednym wierszu.

  Mamy nadzieję, że było to pomocne; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.