Jak ponownie zmontować pompę myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zmontować pompę myjki ciśnieniowej? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce; musisz załatwić wszystkie niezbędne narzędzia, aby otworzyć pompę myjki ciśnieniowej, kupić nowy zestaw pompy ze sklepu i wymienić go na kawałek starego sprzętu.

Przede wszystkim musisz zrozumieć konstrukcję pompy przed jej przebudową, aby móc szybko ponownie złożyć myjkę ciśnieniową. Odbudowa pompy myjki ciśnieniowej nie jest prostym i łatwym przedsięwzięciem. Wymaga to dokładnego zrozumienia schematów pompy i sposobu działania komponentu.

Jak ponownie zmontować pompę myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Próba nieprawidłowej odbudowy pompy może spowodować, że przestanie ona działać lub będzie miała krótką żywotność. Przygotuj się, korzystając ze wszystkich narzędzi wymaganych do odbudowy pompy myjki ciśnieniowej. Miej na uwadze pomiary ostrożności, aby uniknąć jakichkolwiek strat. Wejdźmy w głębiny!

Kroki ponownego montażu pompy myjki ciśnieniowej

Pompa jest najważniejszym elementem każdej myjki ciśnieniowej. Kontroluje przepływ wody i umożliwia prawidłowe działanie systemu. Zasadniczo będziesz miał w garażu worek na śmieci, jeśli nie masz pompy, co jest częstym zjawiskiem wśród właścicieli domów. Nie wyklucza to jednak możliwości samodzielnej naprawy pompy myjki ciśnieniowej. Musisz jednak upewnić się, że masz do dyspozycji optymalny olej pompy do myjek ciśnieniowych. Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak zmontować pompę myjki ciśnieniowej.

#1. Zrealizuj schematy i układ pompy

Pompy wysokociśnieniowe zwykle wytwarzają ciśnienie do 170 PSI. Pompy myjki ciśnieniowej przeznaczone są do pompowania wody pod określonym ciśnieniem. Pozwalając określonej objętości wody wypływać z rur doprowadzających wodę i wypływać przez otwór wentylacyjny, wytwarza się ciśnienie. Kiedy najpierw spojrzysz na schemat pompy, zauważysz, że składa się ona z szeregu zaworów i cylindrów. Korki lub tłoki również poruszają się tam iz powrotem, wysysając wodę z zaworu wlotowego i wpychając ją do zaworu wydechowego.

#2. Przygotuj się na proces odbudowy

W celu demontażu i ponownego montażu pompy konieczne jest uzyskanie przewodnika serwisowego od dostawcy lub producenta. Zwykle nie jest ona zawarta w zestawie pompy, ale można ją uzyskać odwiedzając stronę producenta. Aby zdobyć solidną wiedzę na temat pompy, przeczytaj pełną instrukcję.

#3. Sprawdź dyszę oraz filtr wlotu wody

Sprawdź dyszę, aby zobaczyć, czy ma właściwy rozmiar i jest ustawiona w stanie domyślnym. Wyjmij i wymień dyszę, jeśli jest uszkodzona lub zużyta. Zastanów się również, gdzie znajduje się filtr wlotowy wody. Wyjmij filtr i wyczyść go szczypcami. Jeśli jest podarty lub go brakuje, wymień go. Wymień go w pompie.

#4. Sprawdź zawór obejściowy

Umieszczenie nasadki przełącznika i nasadki zatrzaskowej można znaleźć w przewodniku rozwiązywania problemów. Wyjmij je z pompy. Odłącz obudowę zaworu nadmiarowego ciepła i zawór obejściowy od systemu. Sprawdź zawór obejściowy i inne elementy, które zostały usunięte. Sprawdź, czy nie ma śladów uszkodzeń i upewnij się, że łożyska są odpowiednio nasmarowane. Sprawdź również oringi. Zerwane oringi i inne uszkodzone części zaworu obejściowego należy naprawić. Jeśli zawór jest zużyty, należy go wymienić. Przed włożeniem oringów do zaworu w odwrotnej kolejności należy je nasmarować.

#5. Sprawdź zawór zwrotny

Aby wyjąć płytkę zaworową z układu, postukaj ją śrubokrętem i młotkiem. Szczypce do zaworów ściągają zaślepki zaworów i ostatecznie cały zawór. Sprawdź zawór od góry do dołu pod kątem uszkodzeń. Uszkodzone elementy należy wymienić lub wymienić cały zestaw zaworów. Po nasmarowaniu oringów odbudować zawór do pompy.

Inne wyrafinowane elementy są zawarte w układzie pompy. Instrukcje dotyczące demontażu i ponownego montażu można znaleźć w instrukcji serwisowej. Przejdź do tabeli części dodanej do oryginalnego podręcznika, aby uzyskać pełne instrukcje dotyczące wymiany brakujących lub uszkodzonych komponentów.

#6. Odłącz starą pompę

Wyciągnij przewód łączący wtyczkę z maszyną, a następnie odłącz wszystkie węże podłączone bezpośrednio do pompy. Upewnij się, że możesz uszczelnić koniec rury wtrysku chemikaliów podczas tej operacji, ponieważ nie chcesz, aby podczas wyjmowania rury żadne chemikalia opryskiwały siebie i inne części wewnętrzne myjki ciśnieniowej.

#7. Zainstaluj nową pompę

Jeśli w miejscu poprzedniej pompy nagromadził się ekstremalny brud, przed zainstalowaniem nowej pompy wytrzyj wszystkie elementy miękką szmatką i przetrzyj alkoholem. Instalacja nowej pompy jest prosta, ponieważ zrobisz absolutną odwrotność tego, co osiągnąłeś podczas demontażu starej pompy.

Po dokręceniu śrub ponownie podłącz wszystkie rurki i zapalnik do pompy, upewniając się, że są dobrze zamocowane. Podejmij szczególne środki ostrożności, aby związać wszelkie złącza taśmą uszczelniającą do gwintów rur, aby uniknąć przecieków. Najlepiej też wiedzieć, jak konserwować myjkę ciśnieniową.

To okładka!

Myjki ciśnieniowe to jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń; dlatego to tak irytujące, kiedy się psują. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się wszystkiego o tym, jak zmontować pompę myjki ciśnieniowej. Jeśli chcesz odbudować pompę myjki ciśnieniowej, przeczytaj uważnie ten artykuł. Możesz również przeczytać, jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej i jak wyregulować ciśnienie na myjce ciśnieniowej.