Jak ponownie stopić świecę

Czy masz w domu stare świece, ale pojemnik jest zbyt brudny, by postawić go w salonie? Zamiast wyrzucać te świece, stop wosk i użyj powstałego płynu woskowego do produkcji nowych świec. Przedstawimy Ci trzy różne metody ponownego stopienia świecy do ponownego użycia.

Jak ponownie stopić świecę

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej

Kup sobie pojemnik do kuchenki mikrofalowej. Można je znaleźć praktycznie wszędzie, ale są szanse, że już je masz. Niektóre pojemniki będą miały z tyłu etykiety wskazujące, czy można je podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Jak ponownie stopić świecę

Kolejnym wskaźnikiem jest znak naczynia z falistymi liniami nad nim. Wskazuje, że pojemnik można bezpiecznie używać w kuchence mikrofalowej. Symbol złożony z falistych linii.

W naczyniu pokrusz wosk. Chwyć świecę i rozbij ją. Jeśli rozbicie świecy rękoma jest zbyt trudne, użyj noża, aby pokroić ją na mniejsze kawałki.

Mniejsze kawałki powinny być łatwe do rozbicia rękami. Ustaw minutnik mikrofalowy na 4 minuty i umieść miskę w kuchence mikrofalowej. Kuchenka mikrofalowa nie stopi wosku, ale znacznie go zmiękczy.

Umieszczając miskę w kuchence mikrofalowej, trzymaj ją odkrytą, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Dzięki temu ciepło może wydajniej wykonywać swoją pracę na wosku. Wyjmij miskę z piekarnika i wymieszaj wosk, jednocześnie mierząc jego temperaturę.

Upewnij się, że rozumiesz temperaturę zapłonu wosku lub temperaturę, w której się zapali. Sprawdź temperaturę wosku za pomocą standardowego termometru. Jeśli wosk stanie się zbyt gorący, pozwól mu ostygnąć, aż osiągnie bezpieczną temperaturę.

Możesz docisnąć wosk do ścianek miski widłami, aby go rozbić. Pomoże to szybciej stopić się w kuchence mikrofalowej. Uważaj, aby nie pobrudzić skóry woskiem.

Temperatura zapłonu wosku można znaleźć na boku butelki lub opakowania. Zawsze utrzymuj wosk w temperaturze co najmniej 30–50 °F (1–10 °C) poniżej jego temperatury zapłonu. Jednorazowo podgrzewaj miskę w mikrofalówce przez minutę.

Miej oko na wosk, gdy nagrzewa się w kuchence mikrofalowej. Jeśli podejrzewasz, że wosk staje się zbyt gorący, natychmiast wyjmij go z kuchenki mikrofalowej. Kontynuuj mierzenie temperatury, a jeśli jest za gorąco, nie wkładaj ponownie wosku.

Skończysz, gdy wosk się rozpuści. Nie powinieneś mieć problemów, dopóki jesteś ostrożny. Miej oko na swój wosk.

Topienie świecy w piekarniku

Innym sposobem na ponowne stopienie świecy jest użycie piekarnika. Określ temperaturę topnienia wosku i rozgrzej piekarnik do tej temperatury. Temperatura topnienia wosku powinna być podana na boku pojemnika lub opakowania świec. Upewnij się, że używasz temperatury topnienia wosku, a nie temperatury zapłonu.

Temperatura zapłonu wosku to temperatura, w której się zapali. Temperatura zapłonu wosku można znaleźć na boku butelki lub opakowania. Zawsze utrzymuj wosk w temperaturze co najmniej 30–50 °F (1–10 °C) poniżej jego temperatury zapłonu.

Po rozgrzaniu włóż wosk do piekarnika. Włóż wosk do formy do pieczenia, gdy piekarnik osiągnie odpowiednią temperaturę. W odpowiedniej temperaturze wosk całkowicie przekształci się w płynną fazę około 10 minut.

Uważnie obserwuj wosk. Piekarnik jest nieco bardziej ryzykowny niż mikrofalówka, więc miej go na oku. Podczas korzystania z piekarnika gazowego należy zachować szczególną ostrożność.

Kiedy wosk się topi, staje się znacznie bardziej palny i nie będzie miał problemu ze znalezieniem płomienia w piecu gazowym. Co 2 minuty sprawdzaj wosk. Używając rękawic kuchennych, co kilka minut wyjmuj wosk i jego pojemnik z piekarnika.

Za pomocą konwencjonalnego termometru zmierz temperaturę wosku. Gdy wosk się rozpuści, wyjmij go z piekarnika. Wyjmij formę do pieczenia z piekarnika, używając rękawic kuchennych, a następnie wyłącz piekarnik.

Korzystanie z płyty kuchennej

Jeśli to możliwe, użyj kuchenki elektrycznej. Korzystanie z kuchenki jest najbardziej ryzykownym ze wszystkich procesów topienia. Tak, kuchenka elektryczna jest bezpieczniejszą opcją w porównaniu z kuchenką gazową, ale nadal jest bardzo niebezpieczna.

To podejście powinno być stosowane tylko wtedy, gdy masz duże doświadczenie w topieniu wosku i świec. Takie podejście nie powinno być stosowane przez początkującego lub kogoś, kto już kilka razy korzystał z innych sposobów. Określ temperaturę zapłonu wosku, którego używasz.

Temperatura zapłonu wosku to temperatura, w której się zapali. Temperatura zapłonu wosku można znaleźć na boku butelki lub opakowania. Zawsze utrzymuj wosk w temperaturze co najmniej 30–50 °F (1–10 °C) poniżej jego temperatury zapłonu.

Zrób podwójny kocioł. Specjalistyczne zestawy kotłów podwójnych są dostępne w lokalnym sklepie spożywczym lub w kuchni. Możesz jednak wyprodukować własne w domu.

Wystarczy duża szklana lub metalowa miska, która zmieści się do garnka oraz głęboka, szeroka patelnia. Najlepiej, jeśli chcesz umieścić jak najwięcej miski na patelni, ponieważ pomoże to bardziej równomiernie rozprowadzić ciepło. Zagotuj patelnię do połowy pełną wody.

Nie wkładaj jeszcze dużej miski na patelnię. Włóż naczynie z woskiem na patelnię. Umieść wosk na patelni, gdy woda osiągnie temperaturę wrzenia.

Wrząca woda szybko nagrzeje umywalkę, ale nie spali wosku. Zmniejszy to również prawdopodobieństwo pożaru. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać temperaturę wosku w misce za pomocą termometru.

Jeśli wosk osiągnie punkt zapłonu, wyjmij ogromną miskę z patelni za pomocą rękawic kuchennych. Pozwól woskowi ostygnąć przed ponownym włożeniem go do patelni. Zmniejsz ciepło na kuchence.

Wyjmij miskę z roztopionym woskiem z patelni. Wyjmując miskę z woskiem z patelni, wyłącz palnik i załóż rękawice kuchenne. Twój wosk jest teraz gotowy do użycia w Twoim projekcie.

Wniosek dotyczący ponownego stopienia świecy

Oto trzy proste procesy, dzięki którym możesz dowiedzieć się, jak ponownie stopić świecę, aby móc ją ponownie wykorzystać. Zanotuj temperaturę, którą nakładasz na swój wosk. Pozwoli to uniknąć przyszłych wpadek w tworzeniu.