Jak ponownie otynkować sufit zniszczony przez wodę: 6 najlepszych kroków dla majsterkowiczów

Zwykłe zużycie nie pozostawia innego wyboru, jak tylko go odnowić, więc bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się, jak ponownie otynkować sufit zniszczony przez wodę.

Według wielu właścicieli domów stara dobra woda może wyrządzić więcej szkody niż korzyści. Sufity są na łasce burz, huraganów, kurzu i brudu. Za jakiś czas będzie opadał z powodu wspomnianych wcześniej uszkodzeń.

Jak ponownie otynkować sufit zniszczony przez wodę: 6 najlepszych kroków dla majsterkowiczów

Dlaczego należy ponownie tynkować?

Sufity gipsowe lub sufity podwieszane robią prawdziwą różnicę, gdy są instalowane w Twoim uroczym domu. Zapewniają dodatkową izolację niż zwykłe połączenie drewna i metalu. Daje również bardziej przyjazną atmosferę do estetycznego aranżacji wnętrz.

Sufity tynkowane zapewniają również ukrycie. Przewody, rury kanalizacyjne i inne elementy elektryczne, gdy zostaną odsłonięte, są kompletnym brzydkiem. Ma za zadanie ukrywać je, jednocześnie mając piękną część domu, na którą można patrzeć.

Ten materiał budowlany jest wykonany z proszku odlewniczego połączonego z nitkami włókien, co zapewnia mocniejsze wykończenie. Jeśli więc planujesz dodać nowoczesny wygląd, taki jak szereg świateł, zdziwisz się, jak będzie pięknie.

Nieszczelny sufit stanowi zagrożenie dla integralności konstrukcji i nie jest tylko prostym problemem stolarskim. Diamenty są wieczne, ale budynki nie.

6 kroków do ponownego tynkowania sufitu uszkodzonego przez wodę

Krok 1. Wykonaj podstawowe widoczne badanie

Wiele objawów uszkodzeń spowodowanych przez wodę należy traktować poważnie. Wiedza o wadach Twojej lokalizacji to jedna uwaga. Na przykład, jeśli mieszkasz w Cincinnati w stanie Ohio, opady są znacznie gorsze niż w innych obszarach.

Sprawdź, czy nie ma widocznych oznak, takich jak wykwity. W wyniku parowania na powierzchni mogą tworzyć się osady soli, które mogą potencjalnie zniszczyć posiadłość. Winowajcą może być również plaga grzybów.

Zbadaj cały obwód sufitu, aby oszacować koszty naprawy. Ważne jest również, aby zanotować wszelkie widoczne plamy wody.

Krok 2. Usuń niepotrzebne zanieczyszczenia

Odpady, których nie da się uratować, należy odpowiednio zutylizować. Zgodnie z Whole Building Design Guide, odpowiedzialne gospodarowanie odpadami jest koniecznością. Nawet jeśli naprawa sufitu to tylko jednodniowa praca, powinieneś poćwiczyć eliminację odpadów.

Powodem tego jest wzrost ilości odpadów budowlanych na przestrzeni lat. Twoja społeczność nie jest jedyną, która z tego korzysta. Zbędne szczątki mogą dostać się do twojego oka i będą katastrofą.

Czasami termity i inne szkodniki przychodzą żuć drewno, osłabiając strukturę. Pamiętaj, aby to wszystko posprzątać.

Krok 3. Napraw dziury i pęknięcia

Przed przystąpieniem do właściwej pracy przygotuj teren. Wyobraź sobie, że musisz balansować na drabinie, napinając szyję, próbując wywiercić dziurę w suficie. Połóż gazety lub stare czasopisma na podłodze.

Twoim celem jest czyste miejsce pracy; nie chcesz, aby dwa razy więcej godzin zmiotło kurz z mebli. Będziesz potrzebować szpachelki, kielni, aby zakryć te paskudne dziury i pęknięcia.

Nie zadowalaj się tylko niedrogim klejem przemysłowym. Wybierz taki, który będzie trwał długo, dzięki czemu uciekniesz od przerabiania sufitu.

Krok 4. Wywierć otwory wzmacniające

Radziliśmy naprawić te spękania wodne, ale ta część jest przeznaczona do ponownego tynkowania. Upewnij się, że między każdym otworem jest co najmniej 1-3 cale. Znajdź drewniane legary, w ten sposób możesz odpowiednio wzmocnić strop.

Czas zabrać ze sobą poręczne wiertła z węglików spiekanych do wiertarki. Dzięki temu otwory wydają się bardziej jednolite niż zwykła konfiguracja firmy Philips. Zalecane są również zakrzywione otwory wewnątrz.

Krok 5. Wypełnij nowo wywiercone otwory klejem

Najpierw odkurz farbę i pył drzewny. Pamiętaj, aby założyć odzież ochronną przed kurzem i drzazgami.

Starszy tynk staje się proszkiem, więc wdychanie go będzie trudnym scenariuszem. Ponieważ pracujesz na tynkowanym suficie, sugerowane kleje powinny zawierać silikon RTV, cement kontaktowy lub akryl.

Krok 6. Nałóż tynk

Połącz tynk i wodę w wiadrze z farbą za pomocą patyczka do mieszania. Nie używaj przy tym rąk. Po wymieszaniu wylać trochę na kielnię i najpierw popracować nad otworami.

Kontynuuj pracę nad obszarem otaczającym dziury. Upewnij się, że drabina stoi na płaskiej powierzchni, aby praca nie była niebezpieczna. Pojawiają się też względy bezpieczeństwa.

Odstęp między starym sufitem a „podwieszonym sufitem” powinien wynosić co najmniej 35 centymetrów. Pozostawia miejsce na rury kanalizacyjne i przewody elektryczne.

Pamiętaj, że możesz zwrócić koszty, rozmawiając z agencją ubezpieczeniową właściciela domu, jeśli jest ona objęta ubezpieczeniem. Często kiepski serwis naprawczy nie jest ubezpieczony. Na dobrą sprawę większość niekontrolowanych środków, takich jak ulewny deszcz, jest objęta ubezpieczeniem.

Wniosek

Ocena uszkodzeń w suficie jest często wykonywana przez profesjonalistów. Jeśli potrzebujesz pomocy do dalszego dochodzenia, zadzwoń do swojego wykonawcy.

W każdym razie, jeśli sufit można naprawić, możesz to zrobić sam. Jeśli zauważysz jakiekolwiek widoczne oznaki obwisania gipsu, natychmiast działaj. Przejmij renowację, czytając ten przewodnik, jak ponownie otynkować sufit zniszczony przez wodę.