Jak pomalować pralkę i suszarkę? 7 prostych kroków!

Czy masz pralkę lub suszarkę, która wymaga remontu, więc chcesz wiedzieć, jak pomalować pralkę i suszarkę? Wtedy może nadszedł czas, abyś nauczył się, jak możesz to zrobić sam; możesz wykonać te doskonałe kroki i wskazówki dotyczące malowania urządzenia. Jestem pewien, że te pomysły, których będę Cię uczyć, na pewno będą Cię mniej kosztować.

Urządzenie zwykle przebarwia się z czasem i jest to praktycznie jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się właściciele domów.

Jak pomalować pralkę i suszarkę? 7 prostych kroków!

Jest to kłopotliwe, jeśli nie masz pojazdu, aby dostarczyć swoją maszynę do sklepu w celu przemalowania. W przeciwnym razie dorzucisz dodatkowy grosz, jeśli poprosisz o usługę domową, dlatego nauka malowania pralki i suszarki jest niezbędna. Malowanie pralki i suszarki nie jest tak łatwe, jak myślisz. Musisz uważać, aby uniknąć dodatkowych kosztów lub powtarzania procesu. Wystarczy kupić materiały i je pomalować. Po tym czasie Twoje urządzenie nie będzie już wyglądało na zardzewiałe lub odbarwione.

Powody, dla których Twoja pralka wymaga przemalowania

Zwykle zależy nam na wyglądzie naszych urządzeń, aby zdecydować, czy potrzebujemy je przemalować, czy zlecić wykonanie po kilku miesiącach. Odmalowanie pomaga zachować wygląd urządzenia i sprawić, że dom będzie schludny i czysty.

#1. Przebarwienia

Kolory blakną po dłuższym czasie. Podobnie jak twoje ubrania, farba na twoich urządzeniach również blaknie i odbarwia się. Pralki i suszarki są bardziej podatne na ten problem, ponieważ są regularnie narażone na działanie wody. Czasami dno lub wieczko trzyma przez dłuższy czas inne przedmioty, co powoduje przebarwienia.

#2. rdza

Niektóre podkładki mają metalowe powierzchnie i podobnie jak przebarwienia pod wpływem wody. Niestety rdza może uszkodzić lub złamać maszynę. Tak więc, jeśli masz pralkę lub suszarkę, która jest zardzewiała, musisz ją jak najszybciej odmalować.

#3. Wygląd

Pralkę i suszarkę można przemalować, nawet jeśli nie ma rdzy ani przebarwień. Zwykle dzieje się tak, gdy właściciel domu chce, aby jego urządzenia pasowały do ​​świeżo pomalowanego domu lub odnowionej tapety w domu. Nowy wygląd byłby świetny. Jeśli nie masz pojęcia, jak przemalować swoje urządzenie, nie martw się zbytnio. Jestem tutaj, aby ci pomóc. Czas nauczyć się, jak prawidłowo odmalować pralkę i suszarkę.

Kroki przemalowania pralki i suszarki

Jak więc pomalować pralkę i suszarkę? Oto kroki, które powinieneś podjąć:

Krok 1. Przygotuj farbę

W sklepach dostępnych jest wiele kolorów farb, więc wybór kolorów pośrednich może być trudny. Bez względu na wybrany kolor musisz upewnić się, że kupowana farba jest tym, czego potrzebujesz. Obecnie pralki lub suszarki mogą być wykonane z plastiku, porcelany i stali nierdzewnej. Farbę epoksydową do urządzeń można kupić online lub w pobliskim sklepie. Wolę używać farby epoksydowej niż sprayu. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do obsługi sprayów epoksydowych, dobrym rozwiązaniem będzie malowanie pędzlem.

Krok 2. Wyciągnij wtyczkę

Dla własnego bezpieczeństwa odłącz urządzenie od gniazdka. Gwarantuje to, że nie będzie przepięć elektrycznych, które mogą przebiegać przez otwarte przewody. Niestety przez wielu jest powszechnie lekceważony, co prowadzi do wypadków elektrycznych.

Krok 3. Usuń części

Po odłączeniu należy usunąć odłączane części. Pomoże Ci to łatwo wyczyścić urządzenie. Czyszczenie rzeczy na zewnątrz jest lepsze niż w środku. Przestrzeń na zewnątrz pomoże Ci mieć wystarczająco dużo miejsca. Pył i drobna rdza mogą powodować reakcje alergiczne.

Krok 4. Szorstka powierzchnia

Pocierać powierzchnię wełną stalową ruchem okrężnym. Aby uzyskać wysoki połysk, możesz potrzebować papieru ściernego o ziarnistości 150 lub klocka ściernego. Po oczyszczeniu powierzchni weź wilgotną szmatkę i wytrzyj kurz.

Krok 5. Umieść taśmę malarską

Zakryj nazwę marki oraz etykiety lub pokrętła pralki lub suszarki taśmą malarską. Pomoże Ci je zachować bez obaw. Większość osób chce go utrzymać, ale jeśli chcesz, możesz go pokryć farbą.

Krok 6. Pomaluj powierzchnię

Jeśli podczas malowania używasz pędzla lub wałka, musisz wykonać powolne pociągnięcia, aby pokryć urządzenie. Może pojawić się bańka, ale w większości przypadków ostatecznie znikają. Możesz nałożyć od dwóch do trzech warstw, aby uzyskać gładkie wykończenie. Jeśli malujesz farbą epoksydową w sprayu, trzymaj dyszę na tym samym poziomie i w tej samej odległości.

Krok 7. Odłóż na bok

Uważaj, aby nie zniszczyć farby. Pozostaw do wyschnięcia przed usunięciem taśmy malarskiej. Zwykle zajmuje to co najmniej godzinę, w zależności od grubości warstwy. Przed rozpoczęciem ponownego malowania urządzenia trzymaj dzieci z daleka. Mogą być podrażnione oparami i kurzem z farby lub, co gorsza, zniszczyć farbę.

To okładka!

Jeśli nie planujesz pozbywać się swojego brzydko wyglądającego urządzenia i nie chcesz kupować nowego, przemaluj je. Odmalowanie pralki, suszarki lub urządzeń w domu może nadać Twojemu domowi niepowtarzalny kolor. Możesz również przeskoczyć na kolor biały lub czarny. Wypróbuj nowe kolory. Samodzielne malowanie urządzeń to już oszczędność pieniędzy. Nie ma potrzeby płacenia sklepom ani indywidualnych opłat za usługi lub opłat. Możesz go samodzielnie przemalować i sprawić, że urządzenie znów będzie oszałamiające. Moi przyjaciele, to wszystko. Teraz wiesz, jak pomalować pralkę i suszarkę! Możesz również przeczytać o tym, gdzie wypożyczyć pralkę i suszarkę oraz jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos.