Jak pomalować pleśń w łazience: 4 pomocne kroki

Być może zastanawiasz się, jak pomalować pleśń w łazience. Spleśniałe i zagrzybione ściany i sufity w łazienkach są niehigieniczne i nieprzyjemne dla oczu.

Podczas malowania pleśni i pleśni należy wykonać kilka kroków, ale przed malowaniem należy najpierw usunąć pleśń i pleśń. Pleśń kwitnie na wilgotnych powierzchniach w ciemnych, wilgotnych toaletach o niewystarczającej wentylacji.

Jak pomalować pleśń w łazience: 4 pomocne kroki

Kiedy ten obrzydliwy grzyb jest ignorowany i pozwala się mu rozwijać się w całym domu, uszkadzając fugi i ściany, staje się to poważnym problemem. Jeśli chodzi o malowanie, stanowi to znaczną przeszkodę.

Nie rozwiążesz problemu, jeśli zamalujesz pleśń. To krótkie lekarstwo na nieestetyczne plamy, ale nie rozwiąże źródła problemu.

Podczas malowania pleśni farba będzie się odpryskiwać, łuszczyć i bąbelkować, wskazując, że pleśń lub pleśń wciąż się pod nią rozwija. Zamalowanie go zaostrzy problem, jednocześnie go maskując.

Kroki, które należy wykonać podczas malowania pleśni w łazience

Zamalowanie pleśnią lub pleśnią ukryje powstające czarne plamy, ale nie rozwiąże problemu. Zarówno pleśń, jak i pleśń rozwijają się w środowiskach o odpowiedniej wilgotności, aby wspierać ich wzrost.

Farba odporna na pleśń może pomóc w zapobieganiu rozwojowi pleśni, ale nie będzie w stanie jej powstrzymać po uruchomieniu. Ponieważ sama farba nie wyeliminuje pleśni ani pleśni, bardzo ważne jest ustalenie, dlaczego i gdzie pleśń się rozwija.

Ignorowanie źródła problemu i nieumiejętność ustalenia, skąd pochodzi pleśń, tylko zwiększy stres. Nawet jeśli spróbujesz go zakryć, pomalując go odporną na wilgoć farbą podkładową lub innym roztworem do malowania, pleśń i pleśń będą nadal powracać na powierzchnię i pojawiać się ponownie.

Oto cztery kroki, które musisz wykonać podczas malowania pleśni w łazience:

Krok 1. Znajdź i usuń źródło

Jak wspomniano wcześniej, samo zamalowanie pleśni w łazience nie rozwiąże problemu. Po pewnym czasie nieumiejętność określenia i poradzenia sobie z przyczyną problemu pleśni będzie skutkować ponownym wystąpieniem.

Po ustaleniu i naprawieniu przyczyny problemu, przed malowaniem należy również oczyścić obszar, aby wyeliminować pozostawione zarodniki pleśni.

Niektóre z przyczyn obaw o pleśń i pleśń to nieodpowiednia wentylacja. Jeśli Twoja łazienka ma zainstalowany wentylator wyciągowy, zaleca się wyczyszczenie wentylatora, aby uniknąć gromadzenia się kurzu, który może utrudniać jego działanie.

Spróbuj także sprawdzić i naprawić nieszczelne rury i inne problemy z hydrauliką. Możesz przeczytać ten artykuł o tym, jak usunąć pleśń przed uszkodzeniem przez wodę.

Krok 2. Wyszoruj i wyczyść pleśń z łazienki

Kiedy nadejdzie czas na usunięcie pleśni, załóż sprzęt ochronny, taki jak maska ​​oddechowa, rękawiczki i gogle.

Niektórzy ludzie decydują się zabić pleśń i pleśń, spryskując ją roztworem wybielacza i wody. Ta metoda jest skuteczna na powierzchni, ale nie zabija pleśni, która wniknęła głęboko w płyty gipsowo-kartonowe lub drewno.

Korzeń problemu pleśni można leczyć mocząc obszar octem i spryskując nim formę.

Możesz także kupić fungicydy i zastosować je w dotkniętych regionach. Aby całkowicie zlikwidować pleśń, pamiętaj o czyszczeniu jak najwięcej.

Krok 3. Nakładanie podkładu

Po usunięciu porażenia pora wybrać wysokiej jakości podkład odporny na wilgoć lub pleśń. Podkłady te nie zniszczą pleśni i pleśni, ale powstrzymają ich rozwój w przyszłości i zapobiegną pojawianiu się plam.

Po nałożeniu podkładu pomaluj powierzchnię dwiema warstwami wodoodpornej farby półpołyskowej lub satynowej.

Jeśli pleśń lub pleśń w Twojej łazience przytłacza Cię, lub jeśli masz wcześniejszy stan układu oddechowego lub immunologicznego, możesz spróbować skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się usuwaniem i czyszczeniem pleśni. Oto artykuł o typowych miejscach, w których należy sprawdzić, czy w domu nie ma pleśni.

Nałożyć podkład na ściany zamoczonym w nim wałkiem malarskim. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie miejsca, w których wcześniej pojawiły się plamy pleśni.

Jeśli masz zainstalowany wentylator wyciągowy, pozostaw go włączonym podczas aplikacji, aby zapobiec gromadzeniu się oparów farby w pomieszczeniu. Upewnij się, że dobrze kryjesz w rogach i zagłębieniach w ścianach, do których możesz sięgnąć pędzlem.

Pozostaw podkład do wyschnięcia przez cały czas zalecany przez producenta, a następnie sprawdź ściany pod kątem plam pleśni, które przesiąkły. W przypadku przesiąkania spróbuj nałożyć drugą warstwę.

Pozostawić podkład do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem farby.

Krok 4. Zamaluj

Po wyschnięciu podkładu możesz w końcu rozpocząć malowanie obszaru. Lepiej jest przemalować całą łazienkę, a nie tylko spleśniały obszar, aby uzyskać dobre, równe wykończenie.

Aby uzyskać najbardziej znaczące efekty, używaj farb odpornych na wilgoć, które umożliwiają odpływ wilgoci zamiast wchłaniania jej do płyty gipsowo-kartonowej lub drewna. Te odporne na wilgoć farby mają zazwyczaj błyszczący wygląd.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak pomalować pleśń w łazience, brzydka pleśń i plama pleśni nie będą już problemem. Zawsze pamiętaj o odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu łazienki, aby od teraz uniknąć pleśni i pleśni.