Jak pomalować grzejnik przypodłogowy? 7 prostych kroków!

Więc pytanie brzmi, jak pomalować grzejnik przypodłogowy? W dzisiejszym poście omówimy właściwy sposób malowania grzejników przypodłogowych, przedstawimy cenne wskazówki i techniki oraz przedstawimy szczegółowe wskazówki, jak sprawić, by grzejniki przypodłogowe wyglądały jak nowe. Nie musisz się więc martwić, jeśli nie znasz właściwego sposobu. Ale przed pomalowaniem grzejnika listwy nasuwa się pytanie: co powinieneś wiedzieć przed pomalowaniem grzejnika listwy?

Jeśli listwy przypodłogowe muszą zostać zaktualizowane, malowanie jest prostą metodą. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na ich wymianę, jeśli proste malowanie zrób to sam może je odświeżyć. Kolorowanie grzejników przypodłogowych pomoże ukryć wszelkie wady i odświeżyć wygląd Twojego domu.

Jak pomalować grzejnik przypodłogowy? 7 prostych kroków!

Pomaluj je w jedyny w swoim rodzaju wzór, który sprawi, że wyskoczą lub będą pasować do Twojego otoczenia. Inną alternatywą jest malowanie ramek w neutralnych odcieniach, aby ułatwić ich dopasowanie. Farba do metalu pomoże utrzymać grzejniki listew przypodłogowych w dobrym stanie przez kilka lat.

Kroki malowania grzejnika przypodłogowego

Nauczmy się teraz kilku kroków, jak pomalować grzejnik przypodłogowy bez marnowania czasu. Wykonaj te proste czynności, aby prawidłowo pomalować grzejniki przypodłogowe. Upewnij się, że przeczytałeś je uważnie przed rozpoczęciem i zawsze pamiętaj, aby być świadomym bezpieczeństwa.

Krok 1. Odłącz źródło zasilania i zdejmij pokrywę z grzejnika

Zdjąć zaślepki i przymocować pokrywę do elementu grzejnego. Jeśli zdemontujesz powierzchnię, możesz zacząć malować ją poziomo. Usuń wszelkie metalowe elementy brzegowe lub korpusy z końcówek grzejnika. Te elementy zwykle zsuwają się od razu, a jeśli są naprawdę zakleszczone lub pomalowane, można je wypchnąć za pomocą płaskiego śrubokręta, chociaż zwykle są one utrzymywane na miejscu za pomocą jednej lub dwóch śrub.

Krok 2. Wyciągnij pokrywę

Aby zdjąć osłonę z elementu grzejnego, wyjmij go na zewnątrz i pracuj na płaskiej powierzchni lub stole. Panel przedni jest zwykle trzymany za pomocą dwóch wsporników, jednego od góry i jednego u podstawy. Zdjąć osłonę z haczyków, podnosząc i wyciągając.

Krok 3. Przygotuj powierzchnię

Użyj wełny stalowej i papieru ściernego, aby usunąć rdzę lub zanieczyszczenia. Po dobrym przeszlifowaniu powierzchnia powinna być całkowicie gładka. Prawidłowo oczyść części (sekcja jest nadal połączona ze ścianą). Rozpocznij od umycia każdego korka chłodnicy miękką szczoteczką, zwracając szczególną uwagę, aby usunąć zaschnięty brud i wyrównać wszelkie zardzewiałe obszary. Jeśli uważasz, że osłona chłodnicy została pokryta wysokim poziomem ołowiu, zachowaj niezbędną ostrożność przed zastosowaniem którejkolwiek z poniższych procedur czyszczenia zgrubnego.

Krok 4. Oczyść otaczające miejsce miską z wodą i kawałkiem szmatki

Przed kontynuowaniem grunt należy wyrównać i oczyścić. Taśma malarska powinna być naklejona na całym obszarze, który będzie malowany. Teraz za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego lub gąbki do polerowania delikatnie wyszlifuj odsłonięte na zewnątrz rogi osłony chłodnicy. Wytrzyj wszystkie osłony chłodnicy za pomocą pędzla i wiadra wody oraz odrobiny mydła do naczyń. Gdy wszystko wyschnie, zmyj resztki detergentu ściereczką i dzbankiem świeżej wody.

Krok 5. Za pomocą taśmy malarskiej przykryj ścianę i listwę wokół elementu grzejnego

Czyste podkłady do metalu należy nakładać na zewnętrzne powierzchnie każdego elementu. Ponieważ jest to podkład na bazie oleju, wolę nakładać go za pomocą jednorazowego pędzelka z pianki do szybkiego czyszczenia. Pamiętaj, aby zagruntować górną część osłony grzejnika, która jest przymocowana do ściany.

Krok 6. Przykryj obszar równomiernie metalowym wypełniaczem

Uważaj, aby nie nakładać więcej niż dwóch warstw. Poczekaj, aż każda aplikacja wyschnie, zanim przejdziesz do następnej. Wybierz jeden kolor i pomaluj go niewielką warstwą. Nałóż dwie warstwy, pozostawiając każdą do wyschnięcia przed dodaniem następnej.

Krok 7. W razie potrzeby wytrzyj farbę po wyschnięciu

Nałóż dwie cienkie warstwy farby na każdy element korka chłodnicy, zapewniając niezbędny czas schnięcia między aplikacjami. Świeża farba łatwo się uszkadza, więc przed ponownym zamontowaniem grzejników pozostaw świeżo pomalowane osłony chłodnic do wyschnięcia na kilka dni. Możesz również przeczytać o przewodniku zakupu hydronicznego grzejnika listwy przypodłogowej.

To okładka!

Jak zapewne nauczyłeś się malować grzejnik przypodłogowy. Teraz możesz to zrobić sam. Należy pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić wygląd swoich brzydkich, zardzewiałych grzejników przypodłogowych, jeśli masz dość patrzenia na nie. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś mieć wszystkie informacje potrzebne do malowania grzejników przypodłogowych. Widzieć?

Ukrycie rdzy i innych wad jest znacznie łatwiejsze niż myślisz. Czy możesz użyć zwykłej farby na grzejnikach przypodłogowych? To jedno z kluczowych pytań. Jeśli chodzi o malowanie, Twoim największym przyjacielem jest podkład. Pozwoli zatuszować wszelkie błędy malarskie, nawet jeśli nie jesteś w tym najlepszy.

Eksperci polecają farby na bazie oleju, chociaż można również użyć farby lateksowej i jest ona znacznie łatwiejsza do usunięcia niż jej rywal. Niezbędne jest podjęcie środków ostrożności. Podczas skrobania i malowania należy nosić maskę na twarz. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak podłączyć elektryczne grzejniki listwowe i jak zainstalować elektryczny grzejnik listwowy.