Jak podnieść podgrzewacz wody? 2 najlepsze sposoby!

Pytanie brzmi: jak podnieść podgrzewacz wody? Oto kilka kroków stosowanych przy podnoszeniu podgrzewacza wody, których możesz się nauczyć podczas dalszej lektury tego artykułu! Uplift jest korzystny zarówno dla systemów ogrzewania gazowego, jak i elektrycznego, ponieważ chroni podgrzewacz wody i zmniejsza ryzyko pożaru. Gazowe podgrzewacze wody muszą być podnoszone w kilku miejscach, aby spełnić określone normy.

Samodzielne podnoszenie podgrzewacza wody jest możliwe na kilka różnych sposobów. Możesz przeprowadzić typowy uścisk niedźwiedzia – używając dodatkowych rąk, ale może to skutkować kontuzją pleców.

Jak podnieść podgrzewacz wody? 2 najlepsze sposoby!

Alternatywnie możesz otrzymać wózek ręczny przeznaczony wyłącznie do podnoszenia zbiorników ciepłej wody. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak podnieść podgrzewacz wody, korzystając z instrukcji krok po kroku. Czy można bezpiecznie podnieść podgrzewacz wody? To jest poprawne! W skrócie, ten artykuł pokaże nie jedno, ale dwa podejścia do wykonania zadania. Zacznijmy!

Sposoby podnoszenia podgrzewacza wody

Istnieją dwa najlepsze sposoby podnoszenia podgrzewacza wody. Możesz użyć wózka i rampy oraz wózka z rączką. Poniżej omówimy te rzeczy. Wejdźmy!

Korzystanie wózek i rampa

Nic nie jest w stanie przygotować Cię do podnoszenia podgrzewacza wody, bez względu na to, ile ostatnio przeszedłeś treningu. Wszyscy uszkodziliśmy sobie plecy, przesuwając rzeczy, których nie powinniśmy. Więc zamiast tygodni cierpienia i drogiej podróży do lekarza, zróbmy tę pracę za pierwszym razem poprawnie. Jest to pierwszy sposób na przeniesienie systemu ciepłej wody bez łamania pleców. Oto jak podnieść podgrzewacz wody:

Krok 1. Spuść nadmiar wody

Waga wody w systemie ciepłej wody doda setki funtów. Dlatego lepiej jest spuścić wodę przed próbą jej przelania. Aby opróżnić podgrzewacz wody, wykonaj następujące kroki. Podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego podgrzewacza wody. Umieść drugi koniec węża na zewnątrz domu. Opróżnij podgrzewacz wody, otwierając zawór spustowy. Wąż jest pusty, gdy woda przestaje z niego wypływać.

Krok 2: Usuń wszelkie dane wejściowe

Należy również odłączyć wszystkie wejścia od podgrzewacza wody przed jego przeniesieniem. Obejmuje to wszystko, co z tym związane. Wykonaj poniższe czynności, aby odłączyć wejścia podgrzewacza wody. Odłącz elastyczne rury podgrzewacza wody od reszty instalacji w domu. To zadanie można wykonać za pomocą regulowanego śrubokręta. Odciąć dopływ gazu zarówno w systemie gorącej wody, jak iw kolektorze. Wszystkie połączenia elektryczne powinny być odłączone. Odłącz układ wydechowy i odłóż go na bok.

Krok 3. Przenieś grzejnik po rampie

Po zakończeniu wszystkich niezbędnych przygotowań możesz rozpocząć podnoszenie systemu ciepłej wody. Podnoś podgrzewacz wody rękami i stopami, a nie plecami. Pozwól, aby grawitacja przyciągnęła go do miejsca, w którym go potrzebujesz. W ten sposób możesz zacząć chodzić z podgrzewaczem wody po rampie.

Krok 4. Zbuduj rampę po prawej stronie podgrzewacza wody

Przytrzymaj górną część systemu ciepłej wody za złącza wody. Gdy zrobisz krok do tyłu, obróć go w swoją stronę. Umieść system ciepłej wody na rampie i przechyl go. Pozwól mu zjeżdżać po zboczu ze stojaka. Powoli opuść grzejnik na podłogę po rampie. A jeśli montujesz podgrzewacz wody od dołu do góry? Następnie możesz zastosować tę samą procedurę, co poprzednio. Tym razem rampa u podstawy podgrzewacza wody powinna być wyłożona. Połączenia wodne mogą być następnie używane jako dźwignie, które pomogą Ci wspiąć się po rampie.

Krok 5. Ustaw grzejnik na wózku

W tym momencie wymagany będzie wózek ręczny lub wózek. Upewnij się, że masz przy sobie przyjaciela w tej fazie. Umieść wózek na podstawie podgrzewacza wody. Podgrzewacz wody powinien być trzymany za przyłącza wody. Pozwól kumplowi przesunąć pod nią wózek, gdy przechylasz go na bok. Wystarczy użyć wózka, aby przenieść podgrzewacz wody tam, gdzie jest potrzebny. Możesz również chcieć dowiedzieć się o problemie z domowym podgrzewaczem wody.

Korzystanie z wózka z uchwytem

Oto inny sposób na podniesienie podgrzewacza wody. Ta metoda jest idealna dla mocno obciążonych grzejników, których nie można przenosić w dół i w górę po rampie. Dowiesz się, jak wykonać uchwyt do takiej grzałki i przetransportować ją tym razem na wózek.

Krok 1. Wylej wodę

Spuszczenie wody z podgrzewacza wody powinno być pierwszym krokiem. Dzięki temu będziesz mógł poruszać się sprawniej. Wykonaj poniższe czynności, aby opróżnić swój. Podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego podgrzewacza wody. Wyjdź z przeciwległego końca domu na zewnątrz lub do kanalizacji. Odłączyć zawór spustowy podgrzewacza wody. Wąż jest pusty, gdy woda przestaje z niego wypływać.

Krok 2. Wykonaj uchwyt do podnoszenia grzejnika

Następnie wykonamy solidny uchwyt, który pomoże Ci podnieść grzałkę. Nasz zespół połączy uchwyt z dwoma przyłączami wody na górze podgrzewacza wody. Pod uchwytem umieść dwa stalowe pręty. Jesteś już prawie gotowy do przeniesienia zbiornika na wodę, teraz, gdy skończyłeś przygotowywać uchwyt. Następny krok będzie wymagał zdobycia dwóch ocynkowanych stalowych prętów. Potrzebnych jest również 8 śrub, 2 klocki drewniane i wiertarka.

Krok 3. Umieść wózek pod grzejnikiem

Wsuń wózek pod podgrzewacz wody, gdy go podnosisz. Grzejnik można przetransportować w dowolne miejsce za pomocą wózka.

To okładka!

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się podnosić podgrzewacz wody. Masz podnieść podgrzewacz wody, prawda? Wtedy nie musi to być trudne zadanie bez zranienia się. Jesteśmy pewni, że dwa podejścia opisane w tym poście pokazały Ci, jak podnieść swoje bez narażania pleców. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak ukryć podgrzewacz wody i jak się go pozbyć.