Jak podłączyć zbiornik na propan do grzejnika ściennego? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak podłączyć zbiornik z propanem do grzejnika ściennego? Wystarczy wykonać kilka kroków, aby wykonać tę pracę. Krótko mówiąc, użyj wiertarki, aby wyciąć mały otwór i połączyć haczyki. Następnie za pomocą uchwytów montażowych zabezpieczyć grzałkę.

Podłącz zawór sterujący do 3/8-calowego złącza wtryskiwacza. Podłącz grzejnik ścienny do zbiornika z propanem za pomocą złącza lub kontrolera.

Jak podłączyć zbiornik na propan do grzejnika ściennego? 6 prostych kroków!

Jednym słowem wszystko sprowadza się do podłączenia zbiornika z propanem do czegoś w rodzaju grzejnika ściennego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Pokażemy Ci, jak szybko i łatwo ustawić grzejnik ścienny i podłączyć go do zbiornika gazu. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki podłączenia zbiornika propanu do grzejnika ściennego

Grzejnik ścienny jest tańszy od systemów grzewczych i może ogrzać każdą przestrzeń za rozsądną cenę. Podłączenie tego grzejnika nie jest trudne, ale należy zachować ostrożność i upewnić się, że jest on prawidłowo zainstalowany. Nie wpadaj w panikę, jeśli nie wiesz, jak podłączyć zbiornik z propanem do grzejnika ściennego, ponieważ właściwa konserwacja lub niewielka odległość może spowodować poważne problemy, które negatywnie wpływają na wydajność i działanie grzejnika. Zbliża się zima i wszyscy szukamy sposobów, aby się ogrzać. Oto kilka kroków, które ci pomogą.

Krok 1. Określ, gdzie chcesz zainstalować grzejnik

Przeważnie wszystkie grzejniki ścienne (zwłaszcza propanowe) można postawić na ścianie i gruncie. Nauczymy Cię, jak podłączyć zbiornik z propanem do grzejnika ściennego. Niezależnie od tego, czy montujesz grzejnik na ścianie, czy na podłodze, upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu jest przyjemna. Nagrzewnica jest łatwo dostępna do konserwacji, serwisu lub czyszczenia. Zachowaj odległość około 3 cali między grzejnikiem a meblami.

Krok 2. Zanotuj, gdzie trafi śruba

Przyklej wspornik montażowy do ścian w dowolnym miejscu, w którym chcesz zainstalować grzejnik gazowy. Pamiętaj, że wspornik montażowy jest prosty i równy. Zanotuj teraz położenie śruby za pomocą znacznika. Pamiętaj, że ostateczną linię należy narysować tylko na obu końcach wspornika montażowego. Następnie wyjmij wspornik ze ściany i przymocuj wspornik do ściany.

Krok 3. Zamontuj wspornik do ściany

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, a następnie przymocuj wspornik montażowy do ściany. Za pomocą wiertła wytnij otwór w miejscu, w którym już wyznaczyłeś położenie wkręta. Przytrzymaj wspornik tuż przy ścianie i wyrównaj ostatnie szczeliny w każdym rogu miejsca, w którym ostatnio wierciłeś. Przymocuj wspornik do kołka sufitowego za pomocą śrub. Ściśnij śrubę, aż wspornik zostanie mocno przymocowany do ściany.

Krok 4. Podłącz grzejnik do wiszącej na ścianie przekładki

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności nadszedł czas na podłączenie grzałki do dystansów wiszących na ścianie. Na dole po lewej lub prawej stronie tylnego panelu grzejnika zauważysz dwa wiszące na ścianie szczeliny dystansowe. Wkręty dystansowe służą do mocowania odstępu wiszącego na ścianie do tylnego panelu grzejnika. Zapobiega kontaktowi grzejnika ze ścianą.

Krok 5. Zamontuj grzejnik

Należy odkryć szczeliny w płaszczyźnie poziomej. Ukryte są za tylnym panelem grzejnika. Następnie za pomocą wspornika przymocuj grzejnik propanowy. Następnie na (zamontowanym) wsporniku wsuń szczeliny w końce uchwytu. Sprawdź, czy rozpórki wiszące na ścianie są odpowiednio ustawione przy ścianie.

Krok 6. Podłącz zbiornik na propan do grzejnika ściennego

Regulator ciśnienia wymaga standardowego złącza wlotowego 3/8 cala dla tej nagrzewnicy. Następnie dokładnie dokręć link. Nigdy nie należy go przekręcać. Sprawdź ciśnienie w rurociągu gazowym podczas podłączania grzejników ściennych do zbiornika propanu lub przewodu gazowego. W przypadku ciekłego propanu ciśnienie musi wynosić 11′′ WC (maksymalnie 14′′ WC). Nie podłączaj zbiornika gazu do grzejnika ściennego. Alternatywnie podłączyć grzałki do zbiornika propanu za pomocą łączników lub regulatorów.

Zawór odcinający powinien być zainstalowany w łatwo dostępnym miejscu. Pozwala regulować ilość propanu, która dopływa do nagrzewnicy. Możesz teraz włączyć urządzenie, aby ogrzać sypialnię. Ale poczekaj chwilę! Przed włączeniem sprawdź, czy nie ma wycieków gazu. Nie będzie działać prawidłowo, jeśli rzeczywiście wystąpi wyciek gazu. Znajdź propozycję wody i mydła w płynie, aby sprawdzić, czy nie ma wycieku gazu. Następnie spryskaj nim każde złącze i złącze. Jeśli zauważysz, że tworzą się bąbelki, jak najszybciej zajmij się wyciekami.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością, a po jego przeczytaniu wszyscy lepiej zrozumiecie, jak podłączyć zbiornik z propanem do grzejnika ściennego. Powyżej omówiliśmy przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci zamontować zbiornik z propanem do grzejnika ściennego. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić nagrzewnicę propanową i jaki jest najlepszy nagrzewnica na propan w pomieszczeniach.