Jak podłączyć podgrzewacz wody? 6 łatwy krok!

Podgrzewacze wody stały się podstawową częścią naszego życia, szczególnie latem, ale większość ludzi jest zdezorientowana i pyta: jak podłączyć podgrzewacz wody? Nie musimy być profesjonalistami w jego instalacji i okablowaniu. Jest to całkiem proste, jeśli masz wszystkie niezbędne narzędzia.

Więc jeśli możesz to zrobić sam w zaciszu swojego domu, nie musisz płacić dodatkowo za instalację i okablowanie. Czasami nasze podgrzewacze wody po zestarzeniu się przestają działać prawidłowo.

Jak podłączyć podgrzewacz wody? 6 łatwy krok!

Nie jesteśmy w stanie zmusić go do działania i natychmiast trzeba go wymienić na nowy. Przed instalacją nowego, musimy najpierw wymienić starszą. Nowy podgrzewacz wody prawdopodobnie będzie nam służył przez wiele lat, więc nie będziemy musieli powtarzać tego procesu ponownie. Ale przed zakupem nowego, osoba musi przejść przez wszystkie kategorie, aby znaleźć najlepszą zgodnie z potrzebami.

Wymiana starego podgrzewacza wody

Tak więc faktycznym pierwszym krokiem jest pozbycie się starszego podgrzewacza wody. Do wymiany potrzebne są narzędzia, takie jak klucz, nóż, tester, węże, śrubokręt i papier ścierny. Ponieważ musisz odłączyć grzejnik od prądu, upewnij się, że nie ma źródła prądu, wyłączając wszystkie źródła prądu przed rozpoczęciem. Następnym krokiem jest opróżnienie zbiornika grzałki, gdy poczujesz, że napłynęła zimna woda. Teraz znowu, z pomocą testera, upewnisz się, że nie ma źródła prądu i nie bierz tego za pewnik.

Odłącz wszystkie przewody za pomocą techniki oznaczania, ponieważ nie powinieneś się mylić z tym, którego przewodu będziesz używać do nowego podgrzewacza wody, a w rzeczywistości możesz również zrobić zdjęcie. Odłączając przewody, sprawdź, czy są one wykonane miedź wtedy będziesz musiał je wyciąć. Ale jeśli uważasz, że stan starych rur jest w porządku, możesz z nimi pojechać zamiast zakładać nowe. Kiedy już to zrobiłeś, teraz przenoszenie go potrzebuje czegoś takiego jak taczka, ponieważ to pomoże.

Kroki podłączania podgrzewacza wody

Sposób okablowania zależy również od typu grzałki, ponieważ ilość przewodów i jakość zależy od natężenia grzałki. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak podłączyć podgrzewacz wody.

Krok 1. Przygotowania do nowego

Skoro już wyczyściłeś miejsce, teraz dokładnie je posprzątasz, ponieważ miejsce lub pomieszczenie powinno być wystarczająco czyste, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie i instalację. Przed montażem należy upewnić się, że podgrzewacz wody jest odpowiedni do wszystkich połączeń np. rur.

Krok 2. Szlifowanie rur

Nie możemy dopasować rur do nowej, chyba że odpowiednio je oszlifujemy. Wymagają odpowiedniego szlifowania, aż zaczną błyszczeć.

Krok 3. Okablowanie nowego podgrzewacza wody

Najpierw usuniesz wszystkie obudowy ze skrzynki przyłączeniowej. nowego podgrzewacza wody i znajdź zieloną śrubę, za pomocą której przymocujesz przewód uziemiający. Usuń wszystkie białe i czarne przewody. Teraz wytnij wybicie szczypcami. Przyjdą złącza przewodów, aby podłączyć przewód, a skręcanie kabli pomoże w tym procesie. Opisując i robiąc zdjęcia, połącz wszystkie przewody przed zamknięciem złącza.

Krok 4. Podłączanie rur

Ważnym zadaniem jest również łączenie rur. Przymocuj rury zgodnie z wlotami. Na przykład podłączysz wlot zimnej wody do dopływu zimnej wody i odwrotnie do gorącej rury. Mimo to, jeśli masz jakiekolwiek problemy z systemem rur, możesz rzucić okiem na stare rury podgrzewacza wody. To cię poprowadzi. Węże najlepiej łączyć ze złączkami grzałki ze względu na ich elastyczność. Po zakończeniu podłączania włącz dopływ wody, aby sprawdzić, czy w rurze nie ma wycieku. Jeśli znajdziesz, napraw je.

Krok 5. Instalacja zaworu

Ten krok nie jest tak skomplikowany. Zamontujesz rurę odprowadzającą do nowego podgrzewacza wody, która powinna znajdować się 5 cali od dołu. Ten zawór służy do zarządzania temperaturą i ciśnieniem, więc jest istotną częścią. Ale zawór powinien być zgodny z twoim podgrzewaczem wody. Więc napraw to za pomocą śruby i zmierz odległość. Wymień zawór, jeśli nie jest prawidłowy. Następnie będziesz potrzebować adaptera i zakryj gwinty taśmą hydrauliczną.

Krok 6. Włączanie zasilania

Teraz jest czas na sprawdzenie, czy wykonałeś zadanie dobrze, czy nie. Zasilacz dokona potwierdzenia. Będzie wymagał zasilania 220 V, wyłącznika obwodu 30 A i kabla 102. Uzupełnij gorącą wodę w zbiorniku i włącz zasilanie. Nigdy nie włączaj podgrzewacza wody, gdy zbiornik nie jest pełen wody. Po włączeniu, jeśli woda się nagrzewa, gratulacje ci się udało. Ale jeśli to nie zadziała, wyłącz go i ponownie sprawdź okablowanie. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o doborze nowego podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz omówiliśmy wszystkie kroki dotyczące okablowania i nie ma zamieszania dla osób pytających, jak podłączyć podgrzewacz wody. Ale jeśli popełnią mały błąd, cały proces może się nie udać, a nawet być niebezpieczny. Bądź więc na tyle ostrożny, aby uniknąć uszkodzeń. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.