Jak podłączyć myjkę ciśnieniową do zbiornika na wodę? 6 prostych kroków!

Być może zastanawiasz się, jak podłączyć myjkę ciśnieniową do zbiornika na wodę? Tutaj mamy rozwiązanie Twojego problemu. Z tego artykułu dowiesz się, jak łatwo można podłączyć myjkę ciśnieniową w ciągu zaledwie kilku minut.

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które podnosi ciśnienie wody z kranu z wodą domową do ponad 1000 PSI, umożliwiając zastosowanie różnicy ciśnień oraz opcjonalnego środka do czyszczenia powierzchni w celu wyeliminowania niepożądanego brudu i brudu z różnych przedmiotów. Dostępne są podkładki elektryczne lub energetyczne.

Myjki elektryczne są krótsze, lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia niż myjki gazowe. Nie mają takiej mocy jak myjki gazowe, które wymagają dodatkowej pielęgnacji. Myjki elektryczne mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jednak myjki gazowe są używane tylko na zewnątrz. Myjka ciśnieniowa może pomóc w szybkim pozbyciu się rozległych przestrzeni twardych powierzchni zewnętrznych.

Myjki ciśnieniowej można używać do czyszczenia drewnianego podłoża, boazerii, samochodu lub otaczającego betonu, w tym tarasu, chodnika lub jezdni. Są idealne na czasy, gdy zwykłe podejście „pędzle i płyn do mydła” może zająć wieczność. Mycie ciśnieniowe jest również korzystne, ponieważ usuwa trudne do usunięcia zanieczyszczenia, takie jak tłuszcz, smoła, klej, lakier, a nawet żelazo.

Kroki podłączenia myjki ciśnieniowej do zbiornika na wodę

Oto kilka kroków, aby dowiedzieć się, jak podłączyć myjkę ciśnieniową do zbiornika na wodę.

Krok 1. Sprawdź olej silnikowy myjki elektrycznej

Sprawdź poziom oleju w sprężarce i, w razie potrzeby, w silniku. Brak sprawdzenia wszystkich klas może spowodować uszkodzenie myjki ciśnieniowej. Skrzynie korbowe większości maszyn są uszczelniane i wysyłane z fabryki z olejem. Może być konieczna wymiana korka uszczelniającego i umieszczenie testera w pompie. Rodzaj oleju jest podany na elemencie pompującym oraz w instrukcji obsługi silnika. Jeśli silnik jest stary, sprawdź poziom paliwa, wyjmując wskaźnik. Jeśli poziom oleju spadł, dodaj go więcej, ale nie powinieneś ciągle napełniać cylindra silnika. Dowiedz się, jak długo powinna potrwać wymiana oleju.

Krok 2. Zbiornik do napełnienia paliwem

Większe modele komercyjne mogą być zasilane olejem napędowym. Więc wystarczy napełnić silnik energią przed uruchomieniem myjki ciśnieniowej.

Krok 3. Przygotuj dyszę natryskową

Podłącz wysuwany drążek pistoletu natryskowego i dokręć go. Znajdź złącze banjo na zbiorniku i podłącz do niego inline. Upewnij się, że jest dobrze zamocowany. Możesz zabezpieczyć go taśmą Duct.

Następnie podłącz przewód do zaworu sterującego. Upewnij się, że rurka ma złączkę z zadziorami, która jest wymagana, aby zapobiec wyciekom. Podłącz wąż do przewodu zasilającego pralki. Podczas normalnej pracy wąż łączy ogród z praniem. Połączenie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Jest to proste do wykonania bez potrzeby wsparcia z zewnątrz. Dowiedz się, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

Krok 4. Skonfiguruj rurę wysokociśnieniową

Drugi koniec przewodu wysokociśnieniowego podłącz do armatki natryskowej, a drugi koniec do wlotu wysokociśnieniowego urządzenia. Dokręć wszystkie złącza.

Krok 5. Podłącz do źródła wody

Włącz kran podłączony do wężyka i cyrkuluj wodę, aż stanie się czysta. Dostosuj dopływ wody. Podłącz złącze do węża ogrodowego, podłącz je do rury wlotowej i zabezpiecz złączkę. Włącz dopływ wody. Pamiętaj, że w Twojej wodzie nigdy nie powinny znajdować się cząsteczki większe niż 80 mikronów. Mimo że na myjkach ciśnieniowych zamontowano maleńkie filtry do oczyszczania wody, można je było mieć tylko przez krótki czas, zanim się zatkają. Mogłoby to spowodować uszkodzenie maszyny. W rezultacie należy upewnić się, że żadne cząsteczki kurzu lub kamienia nie są zależne od dopływu wody. Dowiedz się, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Krok 6. Uruchom silnik

Niezależnie od typu, przed pociągnięciem za przewód rozruchowy należy zatankować gaźnik filtrem lub żarówką zalewową. Ustaw prędkość na wygodne tempo biegu. Opryskiwacz będzie działał z pełną intensywnością przez kilka sekund, po czym zatrzyma się po naciśnięciu spustu.

To okładka!

Wiesz, jak podłączyć myjkę ciśnieniową do zbiornika na wodę. Możesz to łatwo zrobić sam. Musisz wiedzieć, jak przymocować rury do maszyny i kranów. Dodatkowo sprawdź, czy źródła wody zapewniają stabilny i stały przepływ, aby jak najlepiej wykorzystać pralkę. Upewnij się, że wypuściłeś powietrze i przygotuj podkładkę przed umieszczeniem jej do użytku z odkręconym kranem.