Jak podłączyć kuchenkę gazową do rurociągu gazowego? 7 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak podłączyć kuchenkę gazową z gazociągiem? W tym artykule poznasz podstawowe kroki, aby połączyć kuchenkę gazową z gazociągiem. Posiadanie kuchenki gazowej w domu to błogosławieństwo. Możesz gotować jedzenie nawet przy wyłączonym zasilaniu. Możesz także zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Kilka krajów używało kuchenek gazowych z ukrytym podłączeniem elektryczności. Możesz również podłączyć swój piec do gazociągu, gdy przenosisz się do nowego domu.

Jak podłączyć kuchenkę gazową do rurociągu gazowego? 7 prostych kroków!

Instalacja lub podłączenie kuchenki gazowej do gazociągu nie jest bardzo trudne, ale zanim cokolwiek zrobisz, zachowaj ostrożność. Ponieważ wyciek gazu jest niebezpieczny dla organizmu, istnieje ryzyko wybuchu w domu lub zatrucia powietrzem, jeśli połączenie gazowe nie jest szczelne. Aby uzyskać idealne połączenie, musisz znać kilka podstawowych kroków, aby połączyć kuchenkę gazową z gazociągiem. Hydraulika musi być właściwa; w przeciwnym razie mogą wystąpić wycieki gazu. Oto kilka podstawowych kroków, które mogą pomóc w połączeniu kuchenki gazowej z gazociągiem.

Kroki podłączenia kuchenki gazowej do rurociągu gazowego

Szukasz sposobu na podłączenie kuchenki gazowej do gazociągu? Oto kilka podstawowych kroków, które pomogą Ci zainstalować lub połączyć kuchenkę gazową z gazociągiem. Jak więc podłączyć kuchenkę gazową z gazociągiem?

Krok 1. Kupowanie odpowiedniego złącza kuchenki gazowej

Aby połączyć kuchenkę gazową z gazociągiem, upewnij się, że złącze jest nowe. Więc najpierw kup nowe i odpowiednie złącze. Następnie dokup złącze pasujące do pieca. Rurociągi gazowe to czarne gwintowane rury, które zwykle mają 0,5 cala, a połączenia będą wykonane za pomocą gwintów wewnętrznych i zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Jeżeli złączki z końcówkami pasowanymi nie są dostępne, należy użyć czarnego gazociągu z idealnie pasującymi końcówkami. Zawsze używaj złącza, które jest wystarczająco duże, aby zapewnić przestrzeń między ścianą kuchni a kuchenką.

Złącza nie są dokręcane zbyt mocno, szczelne złącze może po pewnym czasie pęknąć.

Krok 2. Wyciąganie

Aby połączyć kuchenkę gazową z gazociągiem, najpierw odetnij gaz z pieca. Odcięcie znajduje się za piecem. Odcięcie służy tylko do celów bezpieczeństwa.

Krok 3. Owijanie wątków

Zakryj gwinty taśmą teflonową na końcówce. Taśma zwykle ma długość ¾ cala. Złącza z końcówką 0,5 cala są bardzo rzadkie. Dlatego zawsze lepiej jest dwukrotnie owinąć końcówkę żółtą taśmą teflonową w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

Krok 4. Mocowanie gazociągu i łącznika

Po zakupie odpowiedniego przyłącza czas na podłączenie go do gazociągu. W tym celu należy usunąć końcówki pasujące z łącznika. Po tym zagłębieniu okucie kończy się taśmą teflonową, jak omówiono powyżej.

Teraz skręć końcówki złączki z gazociągiem. Przed wykonaniem tego kroku bądź ostrożny; połączyć oba końce złączki z gazociągiem. Nigdy nie podłączaj go do czarnego gazociągu lub armatury; może to spowodować wyciek gazu. Zawsze dokręcaj złącze normalnie; bardzo ciasne połączenie może spowodować zerwanie gwintu.

Krok 5. Podłącz wąż gazowy do pieca

Aby połączyć kuchenkę gazową z gazociągiem, podłącz ją do pieca za pomocą gumowego pierścienia w wężu gazowym. Następnie dokręć wąż w kuchence za pomocą francuskiego. Gumowy wąż zapobiega przeciekaniu pieca.

Jeśli w wężu nie ma gumy, zakryj pierścień taśmą. Owiń taśmę dwa razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara wraz ze złączem. Czas włączyć kuchenkę po podłączeniu węża gazowego do gazociągu.

Należy pamiętać, że owinąć pierścień taśmą tylko wtedy, gdy nie ma gumy w piecu na wąż. Dzieje się tak, ponieważ stukanie w gumę może powodować tarcie i może wystąpić wyciek gazu.

Krok 6. Włącz wąż gazowy na gaz

Po połączeniu pieca wężowego z gazociągiem, czas na połączenie pierścienia z doprowadzeniem gazu w Twojej jadalni. Podłącz gumowy wąż bezpośrednio do gazociągu, z gumą już obecną w pierścieniu. Guma pomaga zapobiegać wyciekom gazu. Dokręć pierścień mocno za pomocą klucza, aby zabezpieczyć połączenie. W przeciwnym razie nie zapomnij zakryć węża gazowego gumą; Twoje połączenie nie jest bezpieczne. Dodatkowa informacja, wiem jak zainstalować kuchenkę gazową.

Krok 7. Sprawdź, czy nie ma wycieków

Najważniejszym i najłatwiejszym krokiem po podłączeniu pieca do gazociągu jest sprawdzenie, czy nie ma wycieku gazu. W tym celu wymieszaj mydło i detergent w wodzie, dobrze wymieszaj. Następnie zastosuj to rozwiązanie do całego połączenia, od pieca do gazociągu.

Poczekaj chwilę, jeśli bąbelki się nie uformują; oznacza to, że Twoje połączenie jest odpowiednio bezpieczne. Jeśli pojawiły się bańki mydlane, powtórz wszystkie kroki, aby zapewnić bezpieczne połączenie. Przed rozpoczęciem całego procesu upewnij się, że gaz jest wyłączony. Gdybym był tobą, sprawdź, jak sprawdzić, czy z twojej kuchenki nie wycieka gaz.

To okładka!

Zastanawiasz się, jak podłączyć kuchenkę gazową z gazociągiem? Wystarczy wykonać wszystkie te kroki, aby podłączyć piec do rurociągów gazowych. Mój przyjaciel! Przeczytaj dokładnie ten artykuł przed podłączeniem pieca do przewodu gazowego. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, przeczytaj, jak rozprowadzać ciepło w piecu na drewno. Dziękujemy za poświęcony nam czas!