Jak podłączyć kuchenkę gazową? 7 prostych kroków!

Czy jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak podłączyć kuchenkę gazową? Jeśli instalujesz kuchenkę gazową po raz pierwszy, nie jesteś sam. Setki ludzi każdego roku modernizują swoje kuchenki gazowe, dodają gaz do swoich domów lub budują nowy dom z kuchenką gazową. Cóż, podłączenie kuchenki gazowej to kluczowy krok, który należy wykonać ostrożniej niż zainstalowanie kuchenki elektrycznej. Aby to zrobić, będziesz musiał usunąć i wymienić stary piec na nowy. Oprócz podłączenia do prądu trzeba również przygotować i podłączyć przewód gazowy na kuchence gazowej. Jak więc podłączyć kuchenkę gazową?

Kroki podłączenia kuchenki gazowej

W większości przypadków istniejący piec jest zastępowany, najprawdopodobniej gazem. Więc od tego zaczniemy. Procedura jest bardzo prosta. Jeśli upewnisz się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, możesz to zrobić dobrze.

Jak podłączyć kuchenkę gazową? 7 prostych kroków!

Krok 1. Zamknięcie przewodu gazowego

Pierwszym krokiem jest zmniejszenie ilości gazu w systemie. Jest to bardzo istotne dla bezpieczeństwa. Ponieważ podłączenie przewodu gazowego do pieca jest wkrótce otwarte, zawór zasilający złącza musi zostać zamknięty. Jeśli zawór nie jest dostępny przed podłączeniem, nadszedł czas, aby go zainstalować. Następnie dodaj nowe połączenie po zamknięciu zaworu.

Krok 2. Odłącz przewód gazowy

Teraz linia gazowa została odcięta, otwarta i zutylizowana. Użyj pary kluczy, aby poluzować szczelne połączenie. Następnie usuń stary odcinek. Wyłącz piec ze ściany i wyjmij stary piec teraz, gdy nie jest już podłączony do przewodu gazowego. Współpracuj z partnerem i bezpiecznie przenieś swój piec z domu, jeśli to możliwe. Z tej opcji możesz wybrać sposób użytkowania pieca. Możesz go poddać recyklingowi lub wyrzucić, jeśli nie działa.

Jeśli działają, możesz je ponownie wykorzystać, sprzedać lub dać potrzebującej rodzinie.

Krok 3. Oczyść powierzchnię i podłogę

Najbrudniejsze pomieszczenie w domu znajduje się pod piecem. Zarówno gotowanie, jak i gromadzenie się brudu mogą odbarwić ścianę za tobą. To Twoja ostatnia okazja, aby posprzątać teren przed pojawieniem się nowego pieca. Gdy piec nie jest używany, należy wytrzeć, wyczyścić i ewentualnie przemalować obszar pieca.

Krok 4. Sprawdź i wyczyść maskę

Korek wydechowy jest również jedyną w swoim rodzaju techniką. Sugeruje się stosowanie najlepszych metod konserwacji do czyszczenia, skrobania i dokładnej kontroli okapu. Wyjmij metalowy filtr i przedmuchaj go ciepłą wodą i sprawdź, czy wentylator działa. Wymień żarówkę i latarkę. Każdy odłączany składnik można zanurzyć w wodzie z mydłem w celu oczyszczenia napowietrzonych warstw oleju spożywczego. Użyj środka do czyszczenia wszystkich powierzchni, aby wyczyścić źródło zasilania i otoczenie. Może Cię uderzyć otępienie.

Odkurz i oczyść rurę gazową bez uszkadzania zaworu.

Krok 5. Kup swój nowy piec

Przynieś swoją nową kuchenkę gazową teraz, gdy pomieszczenie jest czyste i gotowe. Odwróć go tak, aby tył był skierowany do ściany i pozostaw wystarczająco dużo miejsca na podłączenie pieca. Połącz się z linią gości i otwórz ją. Użyj pasków teflonowych, aby osłonić połączenie za pomocą gwintów, aby zainstalować nowe złącze linii gazowej „zakresu” do linii gazowej.

Następnie przymocuj piec za pomocą taśmy teflonowej do złącza. Przekręć przewód gazowy z pobliskiego zaworu awaryjnego, gdy połączenia zostaną całkowicie osłonięte i zabezpieczone. Włącz gaz po wyłączeniu go na wyższym poziomie. Gdybym był tobą, przeczytaj tutaj, jakie są zastosowania taśmy teflonowej.

Krok 6. Sprawdź, czy nie ma wycieków

Przed wyjazdem należy koniecznie sprawdzić, czy nie ma wycieku gazu podczas wymiany lub modyfikacji przyłącza gazu. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwsza technika polega na zastosowaniu przenośnego detektora wycieku gazu w pobliżu złącza. To przenośny wykrywacz substancji chemicznych dla elektroniki. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie substancji adhezyjnej, która może zastąpić płyn do naczyń i nakładana indywidualnie na każde przyłącze gazowe.

Jeśli ciecz zacznie bąbelkować, nastąpi wyciek.

Krok 7. Zainstaluj nowy piec

Jeśli masz pewność, że połączenie gazowe jest solidne i bezpieczne, użyj złącza zasilania w gniazdku ściennym, aby sprawdzić, czy działa. Poświęć minutę na wypoziomowanie wszystkich czterech nóżek przed ponownym zainstalowaniem garnka. Następnie umieść swój poziom na płycie grzewczej palnika. Przetestuj przednią, tylną, lewą i prawą krawędź płyty kuchennej. Gdy wszystko jest gotowe, nadszedł czas, aby ostrożnie poprowadzić kabel zasilający i przewód gazowy, aby nie zagnieść manewru. Połącz siły z kumplem, aby skalibrować piec do nowej kuchenki gazowej. Aby zrozumieć dalej, wiedz, jak podłączyć kuchenkę gazową w 5 krokach.

To okładka!

Teraz, gdy wykonałeś kroki, jak podłączyć kuchenkę gazową, możesz ugotować lekką patelnię na każdym palniku, aby przetestować swoją nową kuchenkę. Używaj przenośnego detektora wycieku gazu z tyłu kuchenki tylko podczas gotowania. Zwróć uwagę, że dla każdego palnika należy sprawdzić siłę, ustawienie i oświetlenie. Aby uzyskać więcej artykułów do przeczytania, przeczytaj instrukcje dotyczące podłączania elektrycznego rozkładanego fotela i instalacji klimatyzatora do RV firmy Dometic. Dziękuję za przeczytanie!