Jak podawać alkohol na weselu bez barmana

Łatwo nauczyć się serwować alkohol na weselu bez barmana, korzystając z baru samoobsługowego. W tym artykule omówimy planowanie baru samoobsługowego i jakie koktajle możesz podawać swoim gościom.

Mówiąc o napojach, wiesz, czym jest godzina koktajlu na weselu? Zastanów się nad tym, aby o tym poczytać, ponieważ jest to czas wesela, w którym oczekuje się podania alkoholu.

Jak podawać alkohol na weselu bez barmana

Jak mieć bar weselny bez barmana

Krok 1. Zaplanuj bar samoobsługowy

Najłatwiejszym sposobem podania alkoholu na weselu, nawet bez barmana, jest posiadanie zamiast tego baru samoobsługowego. Eliminuje to potrzebę, aby ktoś został w barze i podawał ludziom drinki, co czyni go idealnym rozwiązaniem, jeśli nie zatrudniasz żadnego barmana.

Ale najpierw musisz przygotować podstawowe elementy baru samoobsługowego. Obejmują one wybór napojów, o których będziemy mówić później, oraz lód i szkło.

Zaplanuj budżet i ile pozycji jest potrzebnych, aby goście byli zadowoleni, a bar działał sprawnie. Wskazówka, aby upewnić się, że bar się nie zabraknie, to nie serwować i mieć wszystko pod ręką, aby napoje starczyły na całe przyjęcie.

2. Przygotuj najlepsze drinki do samoobsługowego baru na weselu

Więc jakie drinki podawać na weselu, jeśli nie ma barmana? Ponieważ goście będą sami przygotowywać drinki, będą szukać prostych koktajli i alkoholi, które mogą sobie bez problemu przyrządzić.

Zaopatrz się w gotowy do spożycia alkohol, taki jak wina butelkowane, piwo i koktajle w puszkach. Upewnij się, że masz również opcje bezalkoholowe dla innych gości, którzy mogą ich szukać.

Możesz nawet uatrakcyjnić bar samoobsługowy, ustawiając stację, w której goście mogą mieszać różne przepisy na alkohole. Tylko upewnij się, że wszystko jest podzielone na porcje.

Jak skonfigurować bar samoobsługowy?

 • Przed wszystkim sprawdź w swoim miejscu ślubu, czy zezwalają na bar samoobsługowy; w niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać przepisy, które wymagają zatrudnienia ich barmanów ze względu na licencje i pozwolenia
 • Przygotuj podstawowe narzędzia do prowadzenia baru, takie jak niskie i wysokie kieliszki, kieliszki do wina, kieliszki na nóżkach, otwieracz do butelek, korkociąg, wiaderko na lód, lód, łyżki, mieszadła, jiggery, shakery , sitka, ręczniki i serwetki koktajlowe
 • Wypełnij bar winem, piwem, alkoholami wysokoprocentowymi i opcjami bezalkoholowymi, a następnie schłódź je na dzień ślubu
 • Przygotuj i pokrój dodatki i inne składniki do podstawowych przepisów na koktajle, jeśli umieścisz je w swoim barze samoobsługowym
 • Zorganizuj bar podobnie jak w formie bufetu, aby goście mogli robić swoje drinki w porządku i mieć wszystko, co potrzebne z łatwością
 • Drukuj przepisy na napoje ułatwiające porcjowanie
 • Jak podawać drinki na weselu bez barmana?

  Jakie drinki podać na weselu bez barmana?

  Ponieważ nie chcesz przesadzać i wydawać na alkohol więcej niż zaplanowałeś budżet, ogranicz swoje opcje do tego, co zaopatrzyć w swój bar samoobsługowy. Rozważ dwie opcje, każda dla czerwonego i białego wina, jasnego i ciemnego likieru, jasnego i ciemnego piwa oraz co najmniej dwóch gotowych koktajli firmowych

  Nie musisz mieć szerokiej gamy mikserów, ponieważ goście rzadziej próbują wielu przepisów. Chcesz również ograniczyć liczbę zdjęć, które mogą mieć goście.

  Jeśli bar samoobsługowy jest niepraktyczny…

  Jeśli masz więcej niż 50 gości, przydzielenie kogoś do baru byłoby znacznie lepsze. Zapewni to, że alkohol nie zniknie szybko, a ktoś będzie mógł kontrolować gości przez całą noc.

  Ale co, jeśli nie masz budżetu na barmana? Weź pod uwagę ucznia barmana lub przyjaciela zainteresowanego serwowaniem drinków.

  Niektórzy ludzie lubią przebywać za barem na imprezach, zwłaszcza gdy są zaznajomieni z koktajlami i różnymi drinkami. Tylko upewnij się, że dobrze komunikujesz się z nimi w zakresie oczekiwań.

  Ile alkoholu potrzebuję dla 50 gości?

  Ciężko obliczyć konkretną ilość alkoholu potrzebną na wesele, ale możesz policzyć dwa drinki na godzinę koktajlu i jeden drink na godzinę później dla każdego gościa. Jeśli więc masz 50 gości, możesz spodziewać się, że na każde 50 gości na weselu przypadnie od 150 do 200 drinków.

  Ile różnych opcji napojów powinieneś mieć na weselu?

  Liczba opcji drinków na weselu będzie zależeć od Twoich preferencji. Możesz również wybrać jasne i ciemne opcje dla każdego napoju, ale nie zapomnij zaoferować opcji bezalkoholowych.

  Ile powinienem przeznaczać na alkohol na ślubie?

  Liczba gości i to, jak długo będziesz pić alkohol podczas ślubu, wpływa na to, ile wydasz na alkohol, ale większość wesel wymaga co najmniej 2000 USD.

  Mówiąc o czasie trwania, oto jak długo powinien trwać toast weselny, ponieważ oczekuje się, że napoje będą dostępne w tej części wesela.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się podawać alkohol na weselu bez barmana, mając zamiast tego bar samoobsługowy.

  Kluczem jest zaplanowanie i ustawienie baru, aby mieć pewność, że będziesz mieć wystarczającą ilość napojów alkoholowych. Chcesz również ustalić budżet i porcjować napoje lub ograniczyć, gdy dostępne są napoje alkoholowe.

  Mamy nadzieję, że pomogło ci to z twoim barem weselnym; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.