Jak pięknie zrobić jutowe zasłony?

Juta to jeden z najlepszych i najłatwiejszych materiałów do pracy przy tworzeniu rustykalnej dekoracji pokoju. Możesz połączyć kilka paneli z juty, używając samego materiału, szpilek do zasłon, brązowej nici i kilku podstawowych akcesoriów do szycia. Wszystko, co musisz zrobić, to trochę uszyć tu i tam, a otrzymasz piękną i naturalną zasłonę z juty. W tym artykule pokażemy Ci, jak zrobić zasłony z juty.

Na początku pomysł nauczenia się robienia zasłon z juty może być dość onieśmielający, zwłaszcza jeśli nie jesteś fanem szycia. Na szczęście mamy też kilka fajnych sztuczek na robienie zasłon z juty bez żadnego szycia. Do tego będziesz potrzebować paczki Stitch Witchery zamiast igły i nici. Ale na razie przejdźmy do metody szycia.

Krok 1: Przygotuj materiał.

Napełnij prostownicę wodą, aby wytworzyć parę. Jeśli nie masz opcji pary w żelazku, możesz kupić zwykłe żelazko i czystą butelkę ze spryskiwaczem wypełnioną wodą. Gotowanie na parze konopi nie jest kluczowe, ale z pewnością znacznie ułatwi to zadanie w kolejnych krokach.

Uzyskaj uprawnienia do pomiaru i zanotuj liczbę paneli, których będziesz potrzebować. Wstępnie przytnij materiał, aby pasował do wymiarów panelu i nie zapomnij o dodatkowych calach na obszycie ze wszystkich stron. Możesz wykonać panele tak długo, jak chcesz, w zależności od preferowanej długości zasłony.

Krok 2: Szycie

Złóż raz dolny i górny brzeg. Użyj szpilki, aby zabezpieczyć ją na miejscu. Weź żelazko i lekko naciśnij płótno. Upewnij się, że nie umieszczasz go w zbyt wysokiej temperaturze, ponieważ tkanina może się spalić. Jeśli używasz butelki ze spryskiwaczem, najpierw spryskaj wodę, a następnie lekko dociśnij brzegi. Bigowanie znacznie ułatwi proces szycia.

Weź igłę i maszynę do szycia i wykonaj ścieg zygzakowy o szerszej i dłuższej długości ściegu. Przed rozpoczęciem szycia należy dostosować ustawienia maszyny do szycia. Jeśli masz dodatkowe płótno, spróbuj najpierw przećwiczyć szwy.

Zszyj górny i dolny brzeg płótna za pomocą brązowej nici i odpowiedniej igły do ​​szycia.

Alternatywa bez szycia

Zgodnie z obietnicą mamy również doskonałą opcję dla tych, którzy nie są zaznajomieni z maszynami do szycia i szycia. Postępuj zgodnie z procedurami przygotowania tkaniny, przypinania i prasowania. Zamiast używać igły i nici, nadszedł czas na wyjęcie ściegów i nożyczek.

Umieść swoją czarną ścieg w dokładnym umiejscowieniu zwykłego rąbka. To idzie w dolnej części zagięcia. Zabezpiecz ścieg na miejscu, upewnij się, że z płótna jutowego nie wystaje nadmiar. Teraz wyprasuj górne, dolne i boczne obszycia, w których przymocowałeś czarną ścieg.

Krok 3: wieszanie zasłon

W przeważającej części zasłona z juty z kieszenią na pręt powinna wyglądać pięknie, gdy zostanie zawieszona na oknie o regularnych rozmiarach. Ale możesz także eksperymentować z innym sprzętem do zasłon, takim jak pierścienie zaciskowe, przelotki i tylne zakładki.

Najłatwiejszym sprzętem do zasłon, z którym można pracować, są prawdopodobnie pierścienie klipsowe. Wystarczy przymocować klips na górnej krawędzi zasłony, wsunąć pierścień na drążek i pięknie go dopasować. W przypadku zasłon w stylu kieszonkowym powinieneś mieć wszytą kieszeń na górnym brzegu zasłony, może około dziesięciu cali.

Niezależnie od wybranego sprzętu do zasłon, zasłona z płótna powinna być podniesiona i gotowa do pracy. Zawieś go na drążku i umieść na wstępnie zainstalowanych wspornikach. Dostosuj swoje zasłony tak, aby pięknie wisiały i tworzyły idealną ramę dla Twojego okna.

Sprzęt kurtyny

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją różne rodzaje sprzętu do zasłon, z których możesz wybierać. Chociaż każda z nich pomoże Ci pięknie powiesić zasłony, niektóre wyglądają zazwyczaj lepiej niż inne. Jednak jego piękno jest subiektywne i całkowicie zależy od Twoich osobistych preferencji.

Możesz zdecydować się na przelotki, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą zasłonę z juty, która wygląda tak, jakbyś kupiła ją w sklepie. Możesz także poeksperymentować z różnymi kolorowymi pierścieniami do klipsów i haczykami do draperii, aby połączyć rustykalny wygląd. Możesz też wybrać najbardziej podstawową metodę, jaką jest zrobienie zasłony z płótna.

Nie bój się dodać kilku dodatkowych ozdób, takich jak bajkowe światła lub zabiegi na okna, takie jak lambrekiny i tym podobne. Przywiąż go kilkoma rypsowymi wstążkami i stylizuj, używając wielu innych ozdobnych elementów draperii.

Dlaczego juta?

Juta to niezwykle wszechstronny materiał, który może współpracować z formalnymi i nieformalnymi projektami wnętrz w Twoim salonie. Jest również popularny wśród wielu projektantów, a jeśli myślisz, że uzyskanie rustykalnego wykończenia Twojej przestrzeni będzie kosztować cię rękę i nogę, pomyśl jeszcze raz. Juta jest rzeczywiście bardzo przystępna cenowo.

Posiada tkaninę o otwartym splocie, która elegancko filtruje światło. Pomaga zachować prywatność domu, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość światła słonecznego, które oświetla Twoją przestrzeń. Jego bogata konsystencja nadaje mu charakterystyczny i domowy wygląd.

Juta jest w rzeczywistości idealna do okien w kuchni wiejskiej i jest tkaniną przyjazną dla środowiska. Producenci przetwarzają płótno jutowe z worków na paszę, worków na ziarno lub worków po kawie. Wierzcie lub nie, ale uczenie się, jak zrobić zasłony z juty, aby zapewnić wykończenie domu, naprawdę pomaga środowisku zamiast kupowanych w sklepie syntetycznych przedmiotów.