Jak pestycydy drobnoustrojowe mogą kontrolować szkodniki: 4 niesamowite sposoby

Aby wiedzieć, jak właściwie go używać, musisz wiedzieć, w jaki sposób pestycydy mikrobiologiczne mogą kontrolować szkodniki. Niektóre pestycydy mogą uniemożliwić szkodnikom reprodukcję, podczas gdy inne powstrzymują feromony płciowe, aby nie przyciągały partnerów do rozmnażania.

W ciągu ostatniej dekady różnorodność dostępnych obecnie pestycydów była znacznie ważniejsza niż dwadzieścia lat temu. Podjęto wysiłki w celu przeszukania i zbadania wielu środków biokontroli pod kątem ich wpływu na środowisko i wydajności.

Jak pestycydy drobnoustrojowe mogą kontrolować szkodniki: 4 niesamowite sposoby

Mając na rynku wiele pestycydów mikrobiologicznych, możesz nie wiedzieć, który z nich kupić. Zrozumienie, w jaki sposób atakuje szkodniki, pozwoli Ci dokonać lepszych wyborów przy następnym zakupie pestycydów mikrobiologicznych.

Co to jest pestycyd drobnoustrojowy?

Według EPA pestycydy mikrobiologiczne są jedną z trzech głównych klas biopestycydów. Jak widać w nazwie, ten rodzaj pestycydu zawiera jako składnik aktywny mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy lub grzyby.

Ponieważ pestycyd drobnoustrojowy jest rodzajem biologicznego zwalczania szkodników, jest mniej ostry i toksyczny niż inne produkty chemiczne. Pomyśl o tym jako o systemie obronnym natury, który chroni rośliny i zwierzęta przed inwazją szkodników i chorobami.

Zwróć uwagę, że pestycydy drobnoustrojowe zwykle działają na konkretnego szkodnika. Jest to bardzo pomocne, ponieważ wiele pestycydów ma tendencję do eliminowania szkodników i niezbędnych owadów, które są ważne w ekosystemie.

Jak działają pestycydy mikrobiologiczne?

1. Bezpośrednia eliminacja

Celem pestycydów mikrobiologicznych jest jak największe wyeliminowanie szkodników bez szkody dla środowiska. Najczęstszym sposobem zwalczania szkodników jest bezpośrednie eliminowanie żywiciela.

Przykładem tego jest praca pestycydów mikrobiologicznych ze szczepami Bt lub Bacillus thuringiensis. Wytwarza kombinację białek, które wiążą się z receptorem jelitowym larwy owada, co powoduje głodzenie szkodnika.

Eliminuje specyficzne larwy owadów, takie jak muchy czy komary.

2. Niepłodność

Jak wspomniano wcześniej, pestycyd drobnoustrojowy może sprawić, że szkodniki staną się bezpłodne i niezdolne do reprodukcji. Jest to świetny sposób na powstrzymanie przytłaczającej ilości szkodników, które możesz mieć na swojej posesji.

Niektóre pestycydy mikrobiologiczne wytwarzają toksyny, które mogą wpływać na układ rozrodczy szkodników. Mogą bezpośrednio powodować uszkodzenie struktury komórek lub zakłócać procesy biochemiczne, negatywnie wpływając na funkcję komórki.

3. Zakłócenia z feromonami płciowymi

Interferencja feromonów płciowych w zwalczaniu szkodników jest obecnie bardzo ceniona przez większość naukowców i właścicieli domów. To skuteczna metoda kontroli populacji i nie bez powodu!

Feromony płciowe są istotną częścią procesu kojarzenia. Organizm uwalnia go w nadziei na przyciągnięcie do rozmnażania innego organizmu tego samego gatunku.

Pestycyd drobnoustrojowy zakłóca działanie feromonów płciowych, więc szkodnik nie może już znaleźć partnera i rozmnażać się. Sprawdza się dobrze przy niskim zagęszczeniu populacji i zapewnia długoterminowe rozwiązanie w zakresie redukcji owadów.

4. Środki ochronne zawarte w roślinach

Czy wiesz, że możesz nadać konkretnej roślinie określone białka i geny, które pomogą jej wytworzyć substancje zwalczające szkodniki? Proces ten nazywa się PIP lub środkami ochronnymi wbudowanymi w rośliny.

To zrównoważony i konwencjonalny sposób wytwarzania pestycydów mikrobiologicznych. Zmiany genetyczne dokonane w roślinie pomogą rozwinąć pożądane funkcje, takie jak odporność na wirusy lub bakterie.

Jednak każdy zakład PIP jest regulowany przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Zanim dana roślina zostanie zarejestrowana jako pestycyd, EPA sprawdzi, czy korzyści są znacznie większe niż ryzyko.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby znać swoje pestycydy i wiedzieć, jak ich używać. Oto post na temat praktyk stosowania pestycydów, które mogą Ci pomóc.

Jakie są środki ostrożności podczas używania pestycydów?

To, co sprawia, że ​​pestycydy mikrobiologiczne są najlepszym wyborem wśród właścicieli domów, to fakt, że są one zasadniczo niepatogenne i nietoksyczne dla ludzi, dzikiej przyrody i środowiska. Jednak nadal najlepiej byłoby ćwiczyć pewne środki ostrożności za każdym razem, gdy go używasz.

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest zawsze czytanie etykiety z instrukcjami. Zawiera kluczowe informacje dotyczące prawidłowego i bezpiecznego użytkowania produktu.

Etykieta będzie również zawierała potencjalne zagrożenia związane ze stosowaniem pestycydu oraz wskazówki, jak tego uniknąć. Ten przewodnik, jak obliczyć prawidłową ilość pestycydu, może pomóc we właściwym zastosowaniu produktu.

Kolejną przydatną wskazówką jest, aby nigdy nie palić, nie jeść ani nie pić podczas stosowania pestycydów. Możliwe, że możesz przenosić ślady pestycydów mikrobiologicznych z rąk do ust, co może powodować problemy zdrowotne.

Wniosek

Zrozumienie, w jaki sposób pestycydy mikrobiologiczne mogą kontrolować szkodniki, pomoże Ci podejmować lepsze i bezpieczniejsze decyzje dotyczące Twojego domu. Biologiczne produkty do zwalczania szkodników są łatwiejsze w środowisku niż produkty chemiczne.

Ponieważ ten produkt zwykle eliminuje konkretnego szkodnika, nie spiesz się, aby ocenić, jakiego rodzaju szkodniki masz na swojej posesji przed zakupem pestycydu mikrobiologicznego. Dzięki temu uzyskasz jak najwięcej ze swojego produktu i zrobisz to, czego potrzebujesz.