Jak palić świecę równomiernie

Czy wiesz, że świece pamiętają, jak palono je w przeszłości? Jeśli wosk wokół krawędzi nigdy się nie stopi, knot wbije się w krater stałego wosku. Jeśli denerwujesz się tym, pomożemy Ci, jak równomiernie zapalić świecę.

Metody na równomierne palenie świecy

Metoda nr 1: Zapobieganie tunelowaniu w świecach lanych i słupkowych

Podczas pierwszego palenia wylanej świecy rozpuść wierzchnią warstwę wosku. Pozwól świeżo wylanej świecy się palić, aż górna powierzchnia wosku całkowicie się rozpuści. Obserwuj postępy, aby nie rozlać go na meble.

Jak palić świecę równomiernie

Nie gaś płomienia, dopóki na całym obwodzie słoika nie pojawi się 14-calowy pierścień stopionego wosku. Podczas początkowego palenia świecy pieńkowej powinna pojawić się duża kałuża stopionego wosku. Świeca pieńkowa, w przeciwieństwie do świecy lanej, nie posiada pojemnika, w którym może gromadzić się stopiony wosk.

Możesz jednak uniknąć tunelowania, korzystając z tej samej metody. Upewnij się, że podczas pierwszego spalania zgromadziła się duża kałuża wosku. Zgaś płomień, gdy zdasz sobie sprawę, że kałuża wosku nie jest już szersza i zaczyna opadać.

Przy każdym kolejnym wypaleniu topić górną warstwę wosku. Pierwsze wypalenie słupka lub wylanej świecy jest kluczowe, ale na tym praca się nie kończy. Używaj tej samej techniki za każdym razem, gdy zapalasz świecę.

Wosk musi zawsze topić się równomiernie aż do brzegów słoika. Utwardza ​​się w jednej, płaskiej, jednorodnej warstwie, bez tunelowania. Świece lane i pieńkowe, szczególnie duże, potrzebują kilku godzin palenia, aby zapewnić równomierną warstwę topionego wosku.

Nie zapalaj jednego, chyba że zamierzasz go świecić i oglądać przez krótki czas. Gdy wosk jest jeszcze miękki, złóż górne krawędzie świecy pieńkowej. Po zgaszeniu płomienia wygładź górne krawędzie słupka rękami.

Złóż je do środka, przekształcając szorstkie krawędzie w gładkie krzywe, które pochylają się do wewnątrz. Krawędzie te stopią się przy następnym wypaleniu, a nadmiar wosku nie będzie powodował efektu tunelowania. Aby ułatwić tunelowanie, podgrzej świecę w piekarniku.

Rozgrzej piekarnik do 175 stopni Fahrenheita i połóż słoik ze świecą na blasze do pieczenia. Wstaw świecę do piekarnika na 5 minut, aby zmiękczyć wosk i uwolnić go od boków słoika. Po podgrzaniu użyj noża do masła lub metalowej łyżeczki, aby spłaszczyć je w jednolitą warstwę.

Usuń nadmiar wosku, który nagromadził się na knot. Aby uzyskać dobre oparzenie, pozostaw co najmniej 18 cali odsłoniętego knota. Przed rozpoczęciem upewnij się, że pojemnik świecy jest bezpieczny w piekarniku.

Możesz również użyć suszarki do włosów na wysokim ogniu, aby ogrzać wosk. Wosk zacznie mięknąć po około 10 minutach. Piekarnik jest szybszy, jednak jeśli potrzebujesz alternatywy, zdecydowanie zalecamy suszarkę do włosów.

Aby stopić tunelowanie, owiń górną część słoika ze świecami folią aluminiową. Najpierw zapal świeczkę. Owiń cylinder z dwuwarstwowej folii aluminiowej o wysokości około 6 cali i szerokości 12 cali wokół górnej części słoika ze świecą.

Pozostaw około 3 cale folii na słoiku, tworząc kulistą pokrywę z centralnym otworem. Folię należy zdjąć po 2 godzinach, a tunele woskowe należy roztopić. Miej oko na świecę, gdy się pali.

To, że nie widać płomienia, nie oznacza, że ​​nie jest to możliwe zagrożenie. W wazonie z huraganem zapal świecę. Wybierz szklany wazon huraganowy z otwartym blatem, wystarczająco duży, aby pomieścić świecę pieńkową.

Wazon powinien stać kilka centymetrów wyżej niż świeca. Spal świecę w huraganie, aby zatrzymać więcej ciepła i zmiękczyć i szybciej stopić wosk, aby uzyskać bardziej równomierne spalanie. Za pomocą noża do masła usuń wszelkie dodatkowe tunelowanie.

Gdy wosk się nagrzeje i uelastyczni, zdejmij twarde części metalowym nożem do masła. Pokrój małe kawałki i zdejmij je z brzegów słoika. Usuń nadmiar wosku, aż uzyskasz gładką, równą górną warstwę wosku, która znajduje się 18 cali poniżej górnej części knota.

Metoda nr 2: Równomierne spalanie stożków

Innym sposobem na równomierne spalanie świecy jest użycie płonących stożków. Utrzymuj oświetlone stożki całkowicie wyprostowane i z dala od przeciągów. Jest to wymagane dla wszystkich rodzajów świec, ale jest to szczególnie ważne dla równomiernego spalania stożków. Umieść stożek tylko w uchwycie na stożek lub świeczniku, który dobrze pasuje.

Nie powinno być żadnych wstrząsów ani przechylania. Aby pomóc świecy pozostać na miejscu, wtop kilka kropli wosku w podstawę uchwytu stożkowego. Jednakże, jeśli masz problem z dopasowaniem, na początek nie otrzymasz najbardziej równomiernego oparzenia ze stożka.

Skieruj cały strumień powietrza z dala od płonących stożków. Znowu ma to kluczowe znaczenie dla każdej formy świecy. Jednak nawet niewielki ruch powietrza może mieć zauważalny wpływ na płonące stożki.

Trzymaj wentylatory i otwory wentylacyjne z dala od stożków i zamknij wszystkie otaczające okna. Ruch powietrza zaburzy płomień i spowoduje nierówne zwężenia ociekające woskiem. Wybierz stożki „bez kroplówki”.

Chociaż przydomek jest trochę przesadą, wosk świecy „bez kroplówki” ma szybko ostygnąć i zestalić się. Tak więc, nawet jeśli twoja świeca trochę się rozleje, krople zestalą się na swoim miejscu. Po zgaszeniu płomienia będziesz mógł je obrać lub zgolić za pomocą noża do masła.

Wniosek dotyczący równomiernego palenia świecy

Nie ma nic bardziej irytującego niż nierównomierne spalanie świecy, prawda? Po prostu nie możesz się powstrzymać od siadania na sofie, zirytowany tym. Na szczęście dla ciebie istnieje wiele sposobów na równomierne spalanie świecy, wypróbuj te dwie metody.