Jak pachnie pleśni w domu (plus 4 wskazówki dotyczące usuwania)

Jeśli ktoś zapyta Cię „jak pleśni pachnie w domu”, może to być oznaką podejrzanego istnienia pleśni lub pleśni za rogiem.

Śmierdzący, stęchły, gnijący zapach drewna i do pewnego stopnia duszący zapach w niektórych częściach domu wskazuje na obecny pleśni lub inne związki drobnoustrojów.

Nieprzyjemny zapach, który wytwarza, może być irytujący, a dzięki temu musisz prześledzić, gdzie się ukrywa, aby ponownie odświeżyć swój dom. Tutaj mamy trzy kroki, aby to prześledzić.

Co to jest pleśń?

Możesz po prostu zidentyfikować pleśń jako grzyb znany ze swojej pudrowej konsystencji i szarawego koloru plamy, głównie na wilgotnej powierzchni. Często kojarzy się z pleśniami i jakoś oba są uważane za potencjalnie szkodliwe. Aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch, oto przewodnik, który możesz sprawdzić: „Jaka jest różnica? Pleśń a pleśń”.

Jak mogę się dowiedzieć, gdzie jest zapach pleśni?

Nieprzyjemny zapach pleśni z pewnością sprawi, że będziesz chciał od razu poszukać jego kryjówki. Dowiedz się, jak znaleźć ich kryjówki i uzyskaj fantastyczne wskazówki z tego artykułu, jak znaleźć zapach pleśni w domu.

Krok 1. Zobacz, gdzie jest dokładne źródło zapachu

Zwykle możesz znaleźć głowę tam, gdzie najbardziej śmierdzi. Zazwyczaj pleśń chowa się w określonych miejscach w domu, takich jak łazienki, piwnica i kuchnia, w których wentylacja jest słaba.

Może drapiesz się po głowie, myśląc „dlaczego mój dom pachnie jak pleśń”. Po prostu przejrzyj ten przewodnik, a wkrótce się dowiesz.

Krok 2. Sprawdź przecieki

Wycieki, które powodują, że wilgotne obszary mogą również wywoływać pleśń lub pleśń. W Twoim domu muszą występować przecieki wody, takie jak przecieki z dachu, przecieki z instalacji wodno-kanalizacyjnych lub wycieki śmieci, takie jak substancje biodegradowalne, które spowodują problemy z pleśnią.

Krok 3. Sprawdź okna, ściany i inne punkty wejścia w swoim domu

Pleśń i pleśń występują również w częściach okien, ścian i drzwi. Jeśli podejrzewasz, że niektóre z nich rosną w tych częściach domu, możesz przeprowadzić inspekcję, śledząc ten sam zapach z innych dotkniętych obszarów.

Jakich domowych środków mogę użyć, aby pozbyć się zapachu pleśni?

Pleśń i pleśń stają się problemem, z którym borykają się właściciele domów, zwłaszcza w wilgotnym i wilgotnym środowisku niektórych obszarów w ich domu. Oto kilka prostych, gotowych do użycia domowych środków, które pomogą Ci pozbyć się zapachu pleśni w Twoim domu.

1. Ocet

Kwaśny charakter sprawia, że ​​ocet jest jednym z najlepszych środków dezynfekujących i nadaje się do usuwania plam. Udowodniono, że pomaga eliminować nieprzyjemne zapachy i jest wystarczająco silny, aby zabić grzyby.

2. Wybielacz

Zmieszanie 1 litra wody z 10 ml wybielacza chlorowego skutecznie oczyszcza i dezynfekuje gospodarstwo domowe. Możesz umieścić go na butelce ze spryskiwaczem, aby szybko rozprowadzić na dotkniętym obszarze i wyszorować szczoteczką, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

3. Woda i soda oczyszczona

Do czyszczenia nadają się również woda i soda oczyszczona lub oczyszczona. Możesz rozsmarować mieszankę na obszarach z skąpym pleśnią, odświeżyć pomieszczenie i sprawić, by było bezwonne.

4. Ekstrakt z cytryny

Oprócz dobrego zapachu ekstrakt z cytryny pomaga zabijać i usuwać pleśń z powierzchni. Eksperci z Earth Easy twierdzą, że dobrze jest rozbić pleśń za pomocą cytryn z powierzchni, ze względu na wysokie stężenie kwasu, który zawiera.

Jak mogę zapobiec jego powrotowi?

Zgniły zapach pleśni może nie chcieć, abyś trzymał je w domu przez długi czas. Możesz zatrzymać rozwój pleśni w obszarach swojego domu i zapobiec jego nawrotowi, wykonując po prostu niezbędne kroki.

Wymienione są sposoby, z których możesz korzystać:

 • Otwórz okna, aby wpuścić świeże powietrze do pokoi, umożliwiając wydostanie się nieświeżego zapachu
 • Użyj osuszacza, aby wyeliminować nadmiar wilgoci w okolicy
 • Uruchom obiegowe wentylatory elektryczne
 • Umieszczaj rośliny doniczkowe wewnątrz i na zewnątrz domu
 • Regularnie dokładnie odkurzaj obszar
 • Aby uwolnić podłogi od długotrwałych zapachów, do czyszczenia używaj odkurzacza i mopa
 • Zawsze dokładnie czyść i opróżniaj wannę i prysznic
 • Zdezynfekuj i wyczyść pralkę i zmywarkę
 • Używaj przyjaznego dla środowiska odświeżacza powietrza
 • Używaj białego octu do spryskiwania twardych powierzchni
 • Więcej wskazówek można znaleźć w artykule „Jak zabić pleśń i pleśń (i zapobiec ich powrotowi).”

  Wniosek

  Teraz, gdy już wiesz, „jak pleśni pachnie w domu”, te mikroby nie będą już tworzyć dużego znaku zapytania w twojej głowie. Zapoznając się z tym, jak pachnie, możesz teraz łatwo je prześledzić i zrobić doskonałe i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi.

  Zgaś pleśń, uwolnij się od zbędnych zapachów i zawsze oddychaj świeżym powietrzem w swoim domu.