Jak pachnie pleśń? Łatwy przewodnik usuwania w 3 krokach dla majsterkowiczów

Czy wiesz, jak pachnie pleśń? Nie musisz się martwić, bo mamy twoje plecy!

Z tego artykułu dowiesz się więcej o tym, co to jest i jak pachnie.

Jak pachnie pleśń? Łatwy przewodnik usuwania w 3 krokach dla majsterkowiczów

Co to jest pleśń?

Pleśń rośnie w wilgotnych środowiskach, takich jak łazienki, kuchnie i piwnice. W zależności od czyszczonej powierzchni szczoteczka elementarna, gąbka i kilka narzędzi czyszczących pozbędzie się pleśni i stęchłego zapachu.

Różnorodne grzyby wytwarzają rzucającą się w oczy masę białych, nitkowatych strzępek i struktur owocnikujących. Pleśń jest powszechnie kojarzona z wilgotną tkaniną, włóknami, skórą i kilkoma chorobami roślin (mączniak rzekomy i mączniak prawdziwy).

Substancje te dają grzybom wywołującym pleśń pokarm, co pozwala im przeżyć i rozmnażać się. Pleśń ma wyraźny zapach.

Pleśń może rosnąć na kilku różnych powierzchniach. Pleśń tworzy cienki, czarny (lub czasami biały) wzrost i jest członkiem rodziny roślin grzybów.

Pleśń może być śmiertelna, jeśli nie zostanie szybko rozwiązana, ponieważ wielokrotne narażenie na pleśń (prekursor pleśni) może powodować problemy z oddychaniem. Dotyczy to zwłaszcza osób z astmą lub osłabionym układem odpornościowym.

U osób narażonych na niewielką ilość pleśni może wystąpić swędzenie oczu, kichanie i kaszel.

Niewłaściwe zwalczanie pleśni może niszczyć strukturę budynku i degradować ściany i sufity, a także wpływać na zdrowie. Pleśń może również rosnąć na porowatych materiałach, takich jak dywany i meble, powodując szkody.

Im dłużej właściciel domu czeka na usunięcie pleśni, tym bardziej kosztowne są naprawy.

Pleśń to płaski, pylisty grzyb, który rośnie wyłącznie na powierzchni zajmowanej przez siebie przestrzeni. Pleśń to jasna pleśń, która może być żółta, szara lub biała.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem na temat pleśni a pleśni.

Jaki jest zapach pleśni?

Pleśń i pleśń mają nieświeży, nieprzyjemny zapach, porównywalny do gnijącego drewna. Jest to najczęściej spotykane w miejscach, w których zarodniki pleśni mogą rosnąć bez przeszkód, takich jak piwnice i szafy, lub w wilgotnych miejscach, takich jak toalety.

Jeśli twój dom lub ubranie pachnie stęchlizną, prawdopodobnie występuje pleśń lub pleśń. Podczas gdy inne czynniki, takie jak brak wentylacji lub nadmierny poziom wilgotności, mogą nasilać zapach stęchlizny, rzadko są przyczyną problemu.

Jak usunąć zapach pleśni

Pleśń ma zapach przypominający gnijące drewno i dobrze pasuje do otoczenia (pomyśl o wilgotnym i ziemistym). Ten zapach jest porównywalny do wielu innych pleśni łazienkowych, z tym wyjątkiem, że zapachy pleśni nie są tak silne jak zapachy pleśni.

Jeśli zapach jest przytłaczający, możesz mieć problem z pleśnią, a nie z pleśnią.

Dobrą wiadomością jest to, że w porównaniu z pleśnią, pleśń jest stosunkowo łatwa w leczeniu. Częściowo dlatego, że pleśń jest problemem powierzchniowym, a nie podpowierzchniowym, zwykle wymagane jest trochę szorowania, aby pozbyć się zapachu pleśni.

Może to być w przeciwieństwie do bardziej zaangażowanych środków niezbędnych do usunięcia pleśni.

Krok 1. Wyjmij wszystko z obszaru dotkniętego chorobą. Pleśń może szybko przenosić się z jednej powierzchni na drugą, jeśli warunki są odpowiednie.

Ponieważ pleśń szybko rozprzestrzenia się na tkaninach, dobrym pomysłem jest oczyszczenie (i zbadanie) wszystkich przedmiotów w okolicy, w których początkowo odkryłeś pleśń. Obejmuje meble i zasłony.

Po usunięciu wszystkich obiektów przejdź po okolicy, aby uzyskać wyraźny obraz. Sprawdź fugę, płytki, wewnątrz i za szafkami oraz gdziekolwiek indziej, zanim się zorientujesz.

Krok 2. Spryskaj octem. Napełnij butelkę ze spryskiwaczem do połowy destylowanym białym octem i obficie nałóż go na dotknięty obszar.

Odczekaj trzy do czterech godzin, a potem możesz zacząć skrobać. Napełnij wiadro do połowy gorącą wodą, a drugi pojemnik do połowy sodą oczyszczoną.

Pamiętaj, że pojemnik na sodę oczyszczoną powinien być wystarczająco duży, aby umożliwić zanurzenie w nim całej gąbki lub szczoteczki do szorowania. Zanurz ścierną gąbkę lub szczotkę do szorowania w gorącej wodzie, a następnie w sodzie oczyszczonej.

Zetrzyj pleśń z powierzchni okrężnymi ruchami. Następnie w razie potrzeby ponownie nałóż wodę i sodę oczyszczoną, jeśli gąbka lub pędzel wyschną.

Krok 3. Region powinien być całkowicie suchy. Pleśń uwielbia wilgoć, więc nie zostawiaj za sobą wilgotnego obszaru.

Pozostałości po wodzie oznaczają, że będziesz mieć zapach pleśni długo po tym, jak go wyczyścisz. Aby przyspieszyć proces suszenia, zwilż wilgoć czystą szmatką, a następnie pozostaw otwarte okna i dmuchanie wentylatorów, aby przyspieszyć proces.

Upewnij się, że wykonałeś ten krok dokładnie, ponieważ jest to klucz do zapobiegania nawrotowi pleśni. Wilgotny obszar zawsze przyciąga tę niedogodność, więc upewnij się, że podejmujesz wszelkie niezbędne środki.

Wniosek

Są to informacje o tym, jak pachnie pleśń i inne powiązane tematy. Możesz kliknąć te powiązane artykuły jako wskazówki, jak pozbyć się zapachu pleśni w łazience i dlaczego mój pokój pachnie jak pleśń.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy z tymi zapachami, możesz poprosić o profesjonalną pomoc, aby upewnić się, że je wyeliminowałeś.