Jak ożywić starą sofę i dwuosobową kanapę?

Twoja sofa wygląda na nieco zmęczoną po latach zapewniania Ci komfortu. Być może nadszedł czas, aby ożywić starą sofę, zwłaszcza jeśli nie chcesz kupować nowej. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci ożywić starą sofę i fotelik.

Jak ożywić starą sofę i Loveseat?

 • Odkurzanie starej sofy i sofy

 • Odkurzanie starej kanapy wystarczy, aby przywrócić ją do życia. Będziesz potrzebować nasadki do tapicerki bez szczotki oraz nasadki szczelinowej. Zacznij od usunięcia poduszek i wyczyszczenia podstawy sofy.

  Jak ożywić starą sofę i dwuosobową kanapę?

  Nie bądź zszokowany, gdy zobaczysz całe jedzenie, kawałki i bombki, które utknęły pod powierzchnią. Odkurz wszystkie powierzchnie, w tym tył, przód i boki, uważając, aby dostać się do narożników i pęknięć. Nie zapomnij odkurzyć i wyczyścić podłogę pod sofą, gdy jesteś przy niej!

 • Czyszczenie mebli

 • Używaj regenerujących płynów do czyszczenia i polerowania przeznaczonych do mebli skórzanych lub nietkanych, jeśli kanapa jest skórzana lub nie. Pamiętaj, że możesz nie być w stanie przywrócić powierzchni do poprzedniego stanu, zwłaszcza w przypadku skóry. Ale zapewnisz swojej sofie zasłużone wzmocnienie, którego potrzebuje.

  Jeśli twoja sofa lub kanapa jest z tkaniny, zdejmij narzuty i wyczyść je ręcznie. Możesz to zrobić z pralką lub bez; to nie będzie miało znaczenia. Jeśli poduszki nie nadają się do prania, możesz wynająć lub zapłacić komuś, aby je wyczyścił parą.

  Aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy, użyj sprayu takiego jak Febreze, który raczej usuwa, niż maskuje zapachy. Możesz także rozpiąć poduszki i dodać kilka prześcieradeł suszarki lub posypać sodą oczyszczoną. Inną metodą jest lekkie przewietrzenie poduszek podczas dokładnego czyszczenia.

 • Radzenie sobie z pufą

 • Co to jest pufa?

  Pufa to duża, pokaźna poduszka kładziona zwykle na ziemi i otoczona innymi meblami. Jest to elastyczny element dekoracyjny, który możesz zastosować w każdym pomieszczeniu domu. Pufy stają się coraz bardziej popularne w aranżacji wnętrz jako subtelny, ale modny sposób na związanie przestrzeni.

  Co zrobić z pufami?

  Pufy to doskonałe funkcjonalne meble do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak salony, żłobki i sypialnie. Jeśli poduszki uginają się, możesz je ułożyć ręcznie, potrząsając nimi w przód iw tył. Jeśli całkowicie zgubili pufę, możesz zastąpić ją wypełnieniem z włókna lub skorzystać z pomocy lokalnego tapicera.

  Praca z poduszkami bazowymi może być trudna; niektóre mają zamki błyskawiczne, aby dotrzeć do bufora, a inne nie. Możesz spróbować zastąpić poduszkę pianką meblową z szwalni lub wynająć do niej tapicera.

 • Odmalowywanie starych mebli

 • Jeśli Twoje meble mają drewnianą lub pomalowaną powierzchnię, dostępne są różne rozwiązania do naprawy rys i rys. Na przykład, możesz przemalować swoją starą sofę i kanapę, aby wyglądała na zupełnie nową. Wypróbuj dopasowane kolorystycznie bejce i szpachlówki do drewna na drewnie.

  Może wystarczy mały retusz? Spróbuj retuszować pomalowane powierzchnie drobnym pędzlem i farbą akrylową. W zależności od powierzchni i stanu może być konieczne przeszlifowanie i nałożenie warstwy farby lub poliuretanu.

 • Dodaj koc do rzucania, aby wyrównać swoje meble

 • Koce do rzucania są nie tylko do użytku poza ramieniem; to zależy od pory roku. Możesz także użyć odpowiedniej narzuty, a nawet ukochanej kołdry do udrapowania na sofie. Działa prawie tak samo dobrze jak narzuta, kolejna opcja do przykrycia szaro wyglądającej kanapy.

  Ta alternatywa może być jednak kosztowna, ale jest wykonalna. Możesz również użyć kolorowego prześcieradła wsuniętego w fałdy sofy. Ponownie, jeśli to konieczne, możesz to zmienić sezonowo.

 • Ponowne tapicerowanie mebli

 • W dzisiejszych czasach trudno o meble wysokiej jakości i szkoda byłoby wyrzucić piękny mebel. Retapicerowanie to najdroższy wybór na naszej liście, ale jest to również najlepsza opcja. Jeśli masz złożoną konstrukcję kanapy, która wymaga wielu szczegółów, lepiej zamiast tego wyściełaj ją.

  Możesz dostać kanapę ponownie tapicerowaną, jeśli nie możesz znieść myśli o rozstaniu się z nią, ale wymaga ona remontu. Jest to najdroższy wybór i nie należy go wybierać niedbale. Oto kilka rzeczy do przemyślenia, jeśli wybierzesz tę ścieżkę:

  Ładna ramka

  Spróbuj sprawdzić ramę mebla, czy nie jest uszkodzona lub w dobrym stanie. Na przykład sprawdź, czy sofa ma stelaż z litego drewna, ponieważ prawie na pewno zdemontujesz kanapę. Musi być jeszcze coś istotnego, do którego można przyczepić nowe wypełnienie i tkaninę.

  Cena

  Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest cena, czy pasuje do Twojego budżetu lub czy jest tego warta. Najprawdopodobniej zapłacisz dodatkowo za możliwość ponownego obicia sofy. Z drugiej strony, jeśli jesteś ograniczony do środków, najlepszym rozwiązaniem jest zakup świeżych.

  Tkanina

  Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest tkanina, z której zrobiono twoją sofę lub kanapę. Cena rośnie wraz z poprawą jakości materiału i skóry. Ale znowu, jeśli problemem są pieniądze, zawsze masz możliwość zakupu nowej sofy lub fotelika.

  Tapicer

  Po dokonaniu oceny, jeśli zdecydujesz się na zmianę tapicerki, przeprowadź badania i wybierz najwyżej ocenianego rzemieślnika, na jaki Cię stać. Ważne jest, abyś wiedział, że Twoja stara sofa lub fotelik jest w dobrych rękach. Na dłuższą metę nie zawiedziesz się, a także zaoszczędzisz pieniądze i czas.

  Wniosek

  Nie musisz żegnać się z meblami rodzinnymi, jeśli jest bardzo zużyty; po prostu ożyw to! Oto sześć prostych sposobów na ożywienie starej sofy i fotelika. Przemyśl wszystko dokładnie przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej starych mebli.