Jak ozdobić za pomocą dwóch rozkładanych foteli i dwuosobowego fotela?

Dodanie sofy do salonu z dwoma rozkładanymi fotelami może być trudne, zwłaszcza jeśli masz ograniczoną przestrzeń. Zamiast ustawiać wszystkie trzy meble na jednej ścianie, rozejrzyj się po swoim salonie w poszukiwaniu alternatyw. Oto sposoby na udekorowanie dwoma fotelami i fotelikiem.

Sposoby dekorowania za pomocą dwóch foteli i dwuosobowego fotela

Między czterema ścianami

Ustaw sofę wzdłuż jednej ściany, a dwa rozkładane fotele obok siebie wzdłuż drugiej ściany. Umieść cienki stolik kawowy między sofą a fotelami. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, umieść mały stolik między fotelami i jednym na jednym końcu sofy.

Jak ozdobić za pomocą dwóch rozkładanych foteli i dwuosobowego fotela?

Fotele, które być może są wygodniejsze niż sofy, powinny zmierzyć się z aktywnością, którą kochasz najbardziej. Nieważne, czy jest to telewizor, czy ogromne okno. Fotel lub sofę można ustawić na wiele sposobów.

Plan otwartego piętra

Aranżując dwa rozkładane fotele i dwuosobową kanapę, należy wziąć pod uwagę plan piętra. Sofa może służyć do wskazania końca jednej przestrzeni i początku następnej. Umieść sofę, na przykład, blisko krawędzi przestrzeni życiowej, aby podkreślić przejście do części jadalnej. Umieść fotele na obu końcach prostopadle do sofy, tworząc kwadratowy kształt litery U.

Dzięki tej konfiguracji możesz umieścić telewizor dokładnie naprzeciw sofy w odległym końcu salonu. Jeśli przestrzeń nie jest zbyt ograniczona, możesz również umieścić dwa rozkładane fotele na drugim końcu salonu. Taka konfiguracja pozwala zmierzyć się z sofą.

Skórzane środki ostrożności

Umieszczenie dwóch foteli i sofy w pokoju wymaga środków ostrożności. Istnieje wiele miejsc, w których można kupić skórzane meble, a następnie weź pod uwagę ruch uliczny i ekspozycję na światło. Jeśli posiadasz skórzane krzesło, powinieneś obawiać się uszkodzeń słonecznych. Oleje i promieniowanie UV to dwie najważniejsze przyczyny niszczenia i blaknięcia skóry.

Na przykład, jeśli postawisz krzesło na środku pokoju, będziesz miał dużo pracy z nim. To przyzwyczajenie i niewiele można z tym zrobić, poza zmianą w jakiegoś skórzanego tyrana za każdym razem, gdy ludzie przyjdą. Możesz rozważyć dodatkowe krzesła, kanapy lub fotele dwuosobowe z rozkładanym fotelem dla dwóch osób.

Jeśli więc chcesz, aby twoje skórzane krzesło było giętkie, jasne i gładkie, unikaj bezpośredniego nasłonecznienia i pożarów. Po ocenie dostępnej przestrzeni nadszedł czas, aby wyobrazić sobie, jak chcesz ją wypełnić. Zaczynasz od zera, czy masz już istniejące meble, które chcesz włączyć?

Najlepszą okolicznością jest zbudowanie motywu salonu wokół krzesła. Następnie możesz zacząć mieszać i dopasowywać tekstury, kolory i elementy akcentujące. Jeśli masz zmieszany miszmasz typów mebli, masz dwie możliwości: skondensować się w pasujące zestawy lub iść z chaosem.

Podążanie ścieżką zregenerowanej, poddanej recyklingowi, dziwacznej ścieżki może być całkiem skuteczne. Ale będziesz musiał wyjść na całość. Szukaj antycznego oświetlenia, dywaników ze skóry zwierząt, zabytkowych akcesoriów samochodowych, znaków i tak dalej. Wszystko powinno wyglądać celowo, niezależnie od tego, czy przyjmujesz motyw zestawu Ikei, czy też mnóstwo znalezisk w sklepach z odzyskiwaniem. To świetna wskazówka, której należy przestrzegać, dekorując dwa fotele i kanapę.

Niech krzesło stanie się gwiazdą pokazu i zapewni coś, na co spojrzą oczy. Jeśli to możliwe, trzymaj się podstawowych zasad dotyczących kolorów i rozważ wymianę tapicerki, jeśli nie możesz znaleźć pasującego przedmiotu lub nie stać go na nie. Kolorowe lamówki, główki gwoździ, narzuty, osłony skrzydeł, bejce i lakiery mogą całkowicie zmienić wygląd Twojego salonu przy ograniczonym budżecie.

Masz możliwość zmiany aranżacji dwóch foteli i sofy w wystroju Twojego domu. Nie próbuj radzić sobie ze wszystkim na własną rękę; zamiast tego szukaj wskazówek u profesjonalnych projektantów i sprzedawców artykułów gospodarstwa domowego. Często zdarza się, że przy kasie można spotkać byłego wykonawcę, projektanta domu lub stolarza. To jest jedna rzecz, o której należy pamiętać, dekorując dwa fotele i kanapę.

Alternatywne rozwiązania

Czasami, bez względu na to, jak bardzo się starasz, po prostu nie możesz sprawić, by ten fotel wyglądał dobrze w Twoim salonie. Rzuć okiem na bardziej eleganckie fotele typu push-back. Nie muszą przypominać ogromnego Lay-Z-boya; w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele współczesnych wzorów.

Twój dziadek może się z tym nie zgadzać, ale zapewniamy, że są tak samo wygodne jak stare. Będziesz mieć również dodatkowe opcje dotyczące materiałów i konstrukcji. Jeśli nadal nie odpowiada to Twojej potrzebie pomocy, pomyśl o zatrudnieniu kogoś, kto może.

Nawet jeśli nie jesteś zamożny, nie ma wstydu zatrudnić projektanta wnętrz. Spędź godzinę z projektantem, który stworzył domy dla setek osób. Ich wiedza fachowa wyeliminuje zgadywanie i zaoferuje odpowiedzi, których znalezienie zajęłoby ci miesiące.

Więc jak ozdobić dwoma fotelami i kanapą?

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie za pomocą dwóch foteli i fotelika. Eksperymentuj z tymi konfiguracjami i znajdź styl, który Ci odpowiada! Tylko upewnij się, że twój obszar jest dobrze zrównoważony.