Jak ozdobić wokół foteli Loveseat

Fotele muszą teraz konkurować funkcjonalnością i stylem. Ponieważ kanapy, sofy i podnóżki zajmują miejsce, układ salonu może być trudny do opanowania. Jak więc udekorować fotele z rozkładanymi fotelami?

Fotel z rozkładanym fotelem, czy to brzydki, czy mile widziany dodatek, wymaga szczególnej uwagi w przestrzeni. Zignoruj ​​istniejące meble w pokoju, jeśli musisz z nimi pracować. Zamiast tego włącz rozkładany fotel tak, jakby zawsze tam był, włączając go do swoich planów dekoracyjnych.

Jak ozdobić wokół foteli Loveseat

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseats to małe dwuosobowe sofy, które zostały zbudowane przede wszystkim jako większa wersja fotela. Zazwyczaj można łączyć dwuosobowe fotele z większymi kanapami w zestawach mebli do salonu lub pokoju rodzinnego. Dziś możemy zobaczyć foteliki w małych przestrzeniach, nieformalne przestrzenie biurowe, czy intymne miejsca do czytania w kawiarniach.

Fotele dwuosobowe to świetna opcja na ciasne pomieszczenia. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, sofa może wypełnić nietypowy narożnik lub dodać komfortu przestrzeni w Twoim domu. Na przykład fotelik miłosny na końcu łóżka może sprawić, że zbyt przestronna sypialnia będzie bardziej luksusowa.

Krzesło

Fotel rozkłada się, gdy właściciel obniża oparcie i podnosi przednie siedzenie. Posiada odchylane oparcie. W niektórych przypadkach wysunięcie podnóżka za pomocą dźwigni z boku powoduje automatyczne pochylenie pleców.

Elektrycznie regulowane fotele często zawierają regulowany zagłówek i podparcie lędźwiowe w celu zwiększenia komfortu. Składa się również z niezależnego podnóżka, który dopasowuje się do wagi i kąta ułożenia nóg użytkownika. Dodatkowe funkcje zapewniają również ciepło, masaż i wibracje.

Jak ozdobić fotele Loveseat?

Powierzchnia użytkowa

Zaplanuj przestrzeń, gdy zaczniesz urządzać meble, opierając się na tym, co dobrze wygląda lub pasuje do konkretnego motywu. Nie denerwuj się, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu z kuchnią i jadalnią w tym samym pomieszczeniu. Staraj się nie popychać wszystkiego do krawędzi.

Projekt rozkładanego fotela.

Jeśli fotel z rozkładanymi fotelami ma prostą konstrukcję bez żadnych funkcji, prawdopodobnie będzie pasował do większości współczesnych stylów foteli. Podobnie, kanapa lub krzesło w stylu zrelaksowanym będzie z nimi współpracować, jeśli mają porównywalną jakość i skalę. Eleganckie wzory z ramionami gąsienic dobrze komponują się z wystrojem współczesnym i artystycznym.

W tradycyjnym otoczeniu bardziej odpowiedni jest rozkładany fotel lub rozkładany fotel w tradycyjnym stylu z odsłoniętymi drewnianymi ramionami lub nogami. Jeśli nie masz pewności co do swojego stylu, skonsultuj się z doświadczonym konsultantem w ekskluzywnym salonie meblowym. Często można dostosować styl rozkładanego fotela lub wybrać sofę lub inny styl fotela, który pasuje do istniejącego fotela z rozkładanymi fotelami.

Wzór i kolor

Nic tak nie łączy odmiennych stylów jak skoordynowane tkaniny. Jeśli Twój fotel rozkładany jest solidny pod względem konstrukcyjnym, doświadczony tapicer może go dopasować do innych foteli lub pościeli. Oprócz zmiany koloru, inna faktura lub wzór tkaniny może całkowicie zmienić wygląd fotela.

Dodanie detali, takich jak główki gwoździ lub kontrastowe ściągacze, może pomóc w dostosowaniu stylu sofy do rozkładania, aby pasowała do Twojego wystroju. Jeśli szukasz nowej sofy, konsultant z salonu meblowego może Ci pomóc. Jeśli masz wysokiej jakości skórzany fotel, warto odzyskać inne siedzenia w pokoju, aby pasowały.

Układ rozkładanego fotela dla dwóch osób

Sofa rozkładana, podobnie jak reszta siedzeń w pokoju, powinna być wyważona w przyjemnej aranżacji. Na przykład kiepski format umieszcza fotel obok sofy zwróconej w tym samym kierunku do oglądania telewizji. Ewentualnie umieść dwuosobową kanapę z rozkładanym fotelem przed telewizorem i krzesłami na boku pod odpowiednim kątem.

Producenci mogą doradzić, ile miejsca należy zostawić za fotelem, aby mógł się w pełni rozłożyć. Koszt różni się w zależności od fotelika. Przestrzeń ściany waha się od 10 do 14 cali. Kiedy Twój fotel jest otwarty, upewnij się, że nie ma za nim ściany i usuń inne meble.

Oświetlenie i akcenty.

Zadbaj o odpowiednią powierzchnię stołu i oświetlenie w pobliżu sofy z rozkładanym fotelem, aby zwiększyć komfort i wygodę. Wybierz solidny stół na dole, aby zapobiec przewracaniu się fotela podczas uderzania. Okrągłe stoły bez wystających narożników idealnie nadają się do rozkładanych foteli, które również się ślizgają.

Pusta przestrzeń i narożniki

Przestawiając meble, najprawdopodobniej instynktownie ominiesz narożniki. Jednak prawda jest taka, że ​​najprawdopodobniej jest to najlepsza lokalizacja dla fotelika z rozkładanym fotelem. Krzesło będzie chronione przed ruchem pieszym i prawdopodobnie będzie najmniej narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w kącie.

Narożniki są również pomocne w ukryciu rzeczywistej masy fotela z rozkładanym fotelem. Ta nowa przestrzeń jest idealna do cichej lektury lub prywatności. Dla niektórych narożniki nie są najlepszą opcją; rozważ zastąpienie ich stolikiem i kilkoma małymi krzesłami.

Skórzane środki ostrożności

Następnie musisz wziąć pod uwagę ruch uliczny i ekspozycję na światło. Wreszcie, jeśli posiadasz skórzany fotel z rozkładanym fotelem, powinieneś pomyśleć o działaniu światła słonecznego. Oleje i promienie UV to dwie najczęstsze przyczyny zużycia i blaknięcia skóry.

Wniosek

Nie ma nic bardziej skomplikowanego niż znalezienie sposobu na zrównoważenie funkcjonalności i estetyki w pokoju rodzinnym. Ale nie martw się, możesz mieć swój kawałek Zen, jednocześnie zadowalając resztę rodziny. W tym artykule dowiesz się, jak udekorować fotel rozkładany.