Jak ozdobić ślubny łuk tkaniną?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ozdobić ślubny łuk tkaniną, upraszczamy to w trzech krokach. W tym artykule omówimy również więcej wskazówek dotyczących dekorowania łuku ślubnego.

Oprócz tkaniny możesz również użyć kwiatów, aby uatrakcyjnić łuk na imprezę. Podzielimy się kilkoma sugestiami, które możesz zrobić, jeśli chcesz dodać kilka do łuku ślubnego.

Jak ozdobić ślubny łuk tkaniną?

Czy uczysz się, jak ozdobić łuk ślubny, ponieważ robisz również miejsce na wesele? Następnie zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika o tym, jak założyć miejsce weselne, aby dowiedzieć się więcej o jego ustawieniu.

Jak ozdobić ślubny łuk tkaniną jak profesjonalista

Krok 1. Wybierz materiał

Istnieje wiele rodzajów tkanin, którymi można ozdobić łuk ślubny. Niektóre z najlepszych to szyfon i organza.

Tkanina szyfonowa jest idealna, jeśli zależy Ci na eleganckiej tkaninie bez większej przezroczystości. Z drugiej strony organza jest lżejsza i bardziej jedwabista, ale możesz zmniejszyć jej przezroczystość, układając ją warstwami.

Mając na uwadze te cechy, możesz wyobrazić sobie, jak tkaniny na łuku mają zastosowanie w scenerii weselnej. Na przykład ślub na plaży o zachodzie słońca będzie wyglądał magicznie z czymś przezroczystym, takim jak organza, a szyfonowa fala i drapowanie sprawią, że będzie to idealne tło na wesele w plenerze.

Krok 2. Umieść materiał

Możesz ozdobić łuk ślubny, używając paneli z tkaniny jako sztucznych zasłon. Pomyśl o kwadratowym lub zaokrąglonym łuku jak o dużym oknie z panelami z tkaniny po bokach.

Stamtąd możesz ozdobić, jednocześnie zabezpieczając zwiewne tkaniny wstążką i kwiatami, które pasują do aktualnego motywu ślubu. Inną opcją jest owinięcie lub udrapowanie materiału na łuku, co czyni go romantycznym tłem dla ołtarza.

Możesz owinąć tkaninę wokół całego łuku tak blisko, jak to możliwe lub zrobić to znacznie luźniej i pozostawić boki dłuższe, aby uzyskać coś zwiewnego i eleganckiego. Na koniec, jeśli twój łuk ślubny ma dwie ramy, użyj tego do warstwowania i zawieszenia tkanin, aby lekko przykryć ołtarz.

Krok 3. Udekoruj łuk

Po umieszczeniu tkaniny lub paneli tkaniny na łuku ślubnym dekorowanie go powinno być zabawnym procesem. Wystarczy pomyśleć o tematyce i kolorystyce samego wydarzenia.

Zastanów się nad połączeniem kolorów tkanin, które wyróżnią kreacje weselne. Możesz także dodać kwiaty, wstążki i inne akcenty, które można znaleźć w miejscu ślubu.

Jeśli łuk wygląda płasko, możesz łatwo dodać objętość jak profesjonalista dekorator z tiulu. Ten materiał często używany do welonów ślubnych będzie również świetnie wyglądał w łuku ślubnym, ponieważ można go formować, a jednocześnie dobrze zachowuje swój kształt.

Jak wieszać materiał na łuku ślubnym?

 • Zawiąż długość tkaniny w górnym rogu łuku ślubnego i przyłóż tę tkaninę do podstawy przeciwległego bieguna
 • Powtórz do drugiego rogu i słupka, aby tkanina była w pozycji krzyżowej
 • Dodaj objętość do kijków za pomocą tiulowej tkaniny
 • Weź materiał, aby równomiernie pokryć dach łuku
 • Udekoruj łuk innymi dekoracjami zgodnie z motywem ślubu
 • Ile materiału potrzebuję na łuk ślubny?

  Ilość materiału, której będziesz potrzebować do ozdobienia łuku ślubnego, zależy od ogólnego rozmiaru samego łuku ślubnego. Weź dwie wysokości i szerokość łuku w stopach, a następnie podziel tę całkowitą długość łuku przez trzy, ponieważ na jednym jardzie są trzy stopy.

  Następnie przydziel jeszcze jeden metr na materiał, którego będziesz potrzebować, aby mieć wystarczającą ilość materiału, który będzie układał się u podstawy łuku, aby uzyskać bardziej płynne i eleganckie wykończenie. Gdy już masz numer, zaokrąglij go do najbliższej pełnej cyfry, a to powinno wystarczyć do ozdobienia łuku ślubnego.

  Jakiego materiału używasz do drapowania łuku ślubnego?

  Oprócz szyfonu i organzy, na ślubnym łuku dobrze będą się prezentować także satyna i woal. Satynowe zasłony dobrze układają się bez zagnieceń, a woal jest dostępny w różnych kolorach i fakturach, co zapewnia dodatkowy efekt wizualny.

  Możesz również łączyć różne rodzaje tkanin podczas dekorowania łuku. Ponadto ze względów bezpieczeństwa najlepiej byłoby zaopatrzyć się w tkaniny z wykończeniem ognioodpornym.

  Jak przymocować kwiaty do łuku ślubnego

  Podczas dekorowania łuku możesz pracować ze świeżymi lub sztucznymi kwiatami. Oczywiście ta ostatnia jest łatwiejsza w użyciu, ponieważ świeże kwiaty najlepiej wyglądają tylko w blokach oazy, aby były nawilżone.

  Zaplanuj, jak przymocujesz bloki oazy do łuku, a następnie po prostu włóż na nie kwiaty i zieleń. Zawsze zaczynaj od największych roślin, a następnie wypełniaj luki mniejszymi kwiatami, które podkreślają łuk.

  Sztuczne kwiaty można związać w pęczki przed przymocowaniem do łuku. Ta część jest zasadniczo dekoracją odręczną, jednocześnie pamiętając o schemacie projektu ślubu.

  Wniosek

  Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jak ozdobić ślubny łuk tkaniną i jest to zaskakująco łatwe.

  Zacznij od wybrania materiału i sposobu, w jaki chcesz go dookoła, lub udrapowania go na łuku. Stamtąd możesz dodać kwiaty i inne akcenty, aby łuk był bardziej elegancki i pasował do ślubu.