Jak ozdobić kolumny ślubne szyfonem

Zaskakująco łatwo jest nauczyć się ozdabiać kolumny ślubne szyfonem, dzieląc projekt na dwa etapy. Ten samouczek pomoże Ci poznać różne sposoby wykorzystania tkaniny szyfonowej do dekoracji kolumn weselnych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami używanymi do drapowania ślubów, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące tkanin i dekoracji ślubnych. Oczywiście szyfon to nie jedyny cenny materiał do dekoracji na weselu.

Jak ozdobić kolumny ślubne szyfonem

Kompletny przewodnik po tym, jak ozdobić kolumny ślubne szyfonem

Krok 1. Wybór rodzaju tkaniny szyfonowej

Zdecyduj, jaki rodzaj tkaniny szyfonowej chcesz na kolumny ślubne. Zasadniczo można rozróżnić tkaninę szyfonową na jedwabną satynę, jedwabną krepę, perłowy szyfon, szyfon żakardowy i szyfon kameleona.

Idealne na wesela to pierwsze trzy, ponieważ żakard jest cienki, a szyfon kameleon nie jest najbardziej dostępnym typem. Zamiast tego zdecyduj się na jedwabną satynową tkaninę szyfonową, jeśli potrzebujesz przezroczystego materiału, idealnego na wesela na świeżym powietrzu, gdzie chcesz mieć naturalne światło przez kolumny.

Z drugiej strony jedwabny szyfon z krepy może również wyglądać wspaniale na kolumny weselne ze względu na swoją naturalnie pomarszczoną fakturę. Z kolei połyskujący i perłowy odcień perłowego szyfonu jest idealny na wesela z przeważnie migoczącymi dekoracjami.

Na koniec zaplanuj kolory szyfonu, aby uzupełnić paletę miejsca ślubu. Kolumny są dość widoczne na stronie, więc nie powinny wyglądać nie na miejscu z resztą dekoracji.

Krok 2. Mocowanie tkaniny szyfonowej do kolumn ślubnych

Istnieje wiele sposobów na przymocowanie tkaniny szyfonowej do kolumn weselnych w celu dekoracji. Jednak najłatwiejszym i najczęstszym sposobem jest drapowanie materiału kolumn.

Lekkość szyfonu pozwala na bezproblemowe zasłony, które mogą być również alternatywą dla łuku ślubnego, jeśli go nie masz. Wystarczy zaimprowizować środkową strukturę do trzymania szyfonu.

Inną metodą ozdabiania kolumn weselnych jest zabezpieczenie szyfonu na wierzchu każdej kolumny, a następnie owinięcie go przez całą kolumnę schodzącą w dół. Możesz nawet dopuścić nadmiar materiału, dzięki czemu szyfon elegancko zbiera się na podłodze.

Jeśli jest nadmiar materiałów, pozwól szyfonowi owinąć się między każdą kolumną. Nie zapomnij dodać ozdobników i detali, takich jak kwiaty ślubne, aby materiał nie wyglądał płasko.

Jak zakryć kolumny ślubne?

Szyfon zabezpieczasz na szczycie kolumny ślubnej za pomocą pierścienia, a następnie owijasz go na całej długości kolumny, aż dotrzesz do dna. Aby uzyskać ciekawszy wygląd, pozwól, aby nadmiar tkaniny zebrał się u podstawy kolumny ślubnej.

Jak wieszać materiał na kolumnie?

W przeciwieństwie do łuku ślubnego, zawieszenie tkaniny na kolumnie może być trudne, ponieważ nie ma punktu środkowego. Zamiast tego dekorujesz tylko jedną pionową strukturą.

Możesz jednak uzyskać podobny układ i lejący wygląd, rozluźniając owiniętą tkaninę wokół kolumny. Upewnij się, że tworzysz plisy, zbierając i składając materiał na kolumnie, aby nadać dekoracji teksturę.

Jaki jest cel kolumn ślubnych?

Wysokość kolumn weselnych zwiększa zainteresowanie uroczystością. Służą również jako baza do innych dekoracji, takich jak kwiaty i inne ozdoby, które nie są samodzielne.

Kolumny mogą prowadzić gości z rzędami miejsc siedzących podczas ceremonii, umieszczając po jednym na końcu każdego rzędu. Użycie kilku kolumn może również służyć jako tło i obejmować określone obszary lokalizacji.

Przyjęcia weselne w plenerze zazwyczaj wykorzystują nawet kolumny, aby odróżnić każde miejsce. Na przykład umieszczenie kolumn w określonej przestrzeni może oznaczać, że będzie to parkiet taneczny.

Chcesz zmienić atmosferę wesela za pomocą świateł? Przeczytaj, czym jest oświetlenie weselne i ustaw te oprawy przy kolumnach weselnych.

Czy możesz udekorować własny ślub?

Istnieje możliwość udekorowania własnego ślubu. Ale najpierw musisz znać ostateczną listę kontrolną dekoracji ślubnych:

Znaki

Szyldy to funkcjonalna dekoracja weselna, ponieważ kierują Twoimi gośćmi odnośnie ich miejsc i oczekiwanych obowiązków podczas wesela. Są to również łatwe projekty DIY, ponieważ zasadniczo piszesz słowa na preferowanych podstawach, takich jak drewno lub papier, żeby wymienić tylko kilka.

Ważne znaki weselne obejmują znaki kierunkowe i drogowe, znaki powitalne, znaki księgi gości, znaki programów, znaki miejsc siedzących, znaki miejsc, znaki napojów i znaki prezentów. Oto jak zrobić akrylowe tabliczki ślubne, jeśli chcesz czegoś trwałego i niepowtarzalnego.

Dekory na uroczystości i przyjęcia

Dekoracje ceremonii ślubnej obejmują łuk, kolumny, tło, chodnik nawy, latarnie lub świece, wazony, kwiaty, pokrowce na krzesła i szarfy, aby wymienić tylko kilka. Niektóre lokale zazwyczaj mają już większość z nich, więc możesz nie potrzebować robić niektórych samodzielnie.

Dekory zazwyczaj znajdują się w pakiecie recepcyjnym, ale można też wynająć przestrzeń i samodzielnie ją udekorować. Zastanów się nad przygotowaniem stolika na prezent lub karty, stolika do księgi gości, stołów i krzeseł, elementów środkowych, stojaków na ciasta, numerów stołów, zasłon sufitowych, teł i świateł na przyjęcie.

Wniosek

I to wszystko! Nauczyliśmy się, jak ozdabiać kolumny ślubne szyfonem, gdzie można zacząć od góry, a następnie owinąć przez całą długość kolumny.

Możesz również pozwolić, aby dodatkowy materiał zebrał się na dole kolumny i dodać trochę kwiatów do tkaniny. Należy jednak pamiętać o doborze odpowiedniego rodzaju i koloru tkaniny szyfonowej, tak aby kolumny uzupełniały miejsce wesela.