Jak owinąć prezent ślubny: 4 eleganckie sposoby

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapakować prezent ślubny, rozważ cztery wyjątkowe sposoby. Zapewnimy kreatywne i eleganckie pomysły na pakowanie prezentów ślubnych, aby Twoje prezenty były bardziej niezapomniane.

Porozmawiamy również o tym, jak zapakować prezent w tradycyjny sposób. A jeśli dajesz parze coś oversize, wypróbuj ten samouczek, jak zapakować duży prezent ślubny.

Jak owinąć prezent ślubny: 4 eleganckie sposoby

4 najlepsze pomysły na pakowanie prezentów ślubnych: jak zapakować prezent ślubny

Klasyczne opakowanie na prezent

Pakowanie prezentu ślubnego nie musi być stresujące. Możesz wybrać dowolne błyszczące lub solidne opakowanie w pastelowym kolorze na swój prezent ślubny w pudełku.

Ale aby było bardziej reprezentacyjne, wybierz wstążkę, która pasuje do motywu ślubu. Możesz także wypróbować inne materiały wstążki, takie jak płótno lub zamienić wstążkę sznurkiem lub sznurkiem, w zależności od tego, co pasuje do stylu ślubu pary.

Ewentualnie połącz różne kolory opakowania na prezent, dzięki czemu będzie to doświadczenie odkrywania prezentu. Chociaż drukowane opakowania nie zawsze są tandetne, kupowanie prezentów ślubnych będzie wyglądać bardziej klasycznie, jeśli zdecydujesz się na papier w jednolitym kolorze.

Dodaj szczegóły na opakowaniu prezentu ślubnego

Jeśli po zapakowaniu prezentu ślubnego okaże się, że gotowy prezent wygląda zbyt nijako w porównaniu z prezentami ślubnymi, które sobie wyobrażasz, możesz podnieść i ubrać swój pakiet. Na przykład użyj papieru wypełniającego wewnątrz pudełka.

Możesz również suszyć i prasować kwiaty lub dodawać kalkomanie na czubku prezentu. W razie potrzeby, dlaczego nie połączyć dwóch rodzajów wstążek?

Inną elegancką alternatywą jest nałożenie na prezent ślubny pieczęci woskowej. A jeśli masz suszone kwiaty, możesz wsunąć je w sznurek na prezent ślubny owinięty brązowym opakowaniem.

Użyj tkanin zamiast papieru do pakowania prezentów ślubnych

Kreatywnym sposobem na zapakowanie prezentu ślubnego jest zamiast typowego opakowania prezentowego, zamiast tego użyjesz tkanin do pakowania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku prezentu ślubnego, który może łatwo przebić się przez papier.

Do pakowania prezentów można użyć różnych materiałów. Wypróbuj organzę w różnych kolorach, aby zakryć prezent ślubny.

Możesz również wsunąć kawałek lnu pod prezent, zebrać wszystkie rogi tkaniny i zawiązać wstążką i kwiatami. Na koniec, jeśli jest to ślub w stylu boho lub rustykalny, możesz owinąć go jutą i sznurkiem, a następnie dodać notatkę prezentową z kaligrafią.

Użyj wstążek, aby zapakować prezent ślubny

Czy wiesz, że możesz użyć wstążek jako podstawowego materiału do pakowania ślubu? Zamiast papieru lub tkaniny jako opakowania na prezent ślubny, możesz użyć różnych wstążek do zakrycia pudełka.

Możesz utkać paski wstążki do wyjątkowego pakowania prezentów ślubnych. Możesz nawet eksperymentować z różnymi wstążkami, takimi jak satyna i jedwab.

Ale oczywiście Twój budżet i czas będą dyktować najlepszą technikę pakowania prezentów ślubnych. Możesz zaoszczędzić czas i wysiłek, pakując go w sklepie.

Jak zapakować prezent ślubny?

Oto etykieta dotycząca prezentów ślubnych i ich pakowania:

 • Wybierz pudełko, które wygodnie zmieści przedmiot; zapobiegnie to uszkodzeniu prezentu ślubnego i łatwiej będzie go zapakować
 • Dodaj wypełniacze, takie jak papier, do pudełka na prezent ślubny, aby przedmiot się nie poruszał; możesz również umieścić go na kawałku miękkiej tkaniny, jeśli przedmiot jest delikatny
 • Wyłóż pudełko na prezent miękką bibułką przed zapakowaniem
 • Wybierz swoje opakowanie prezentowe w kolorach ślubnych, takich jak biały, srebrny lub pokrewne; możesz również wykorzystać motyw ślubny i schemat kolorów jako inspirację przy wyborze materiałów
 • Owiń prezent ślubny dwustronną taśmą, aby kleje były niewidoczne
 • Dołącz kartkę z życzeniami przyklejoną na twarzy prezentu; napisz krótką wiadomość życząc parze wszystkiego najlepszego; możesz przeczytać, co napisać na kopercie prezentu ślubnego, aby uzyskać pomysły

Jaki jest wyjątkowy sposób na zapakowanie prezentu?

Zabawną techniką, którą możesz zrobić przy pakowaniu prezentów ślubnych, jest japońska technika zwana Furoshiki. Ten sposób pakowania prezentów jest idealny, ponieważ jest łatwy, ale także dlatego, że używasz materiału wielokrotnego użytku, a nie jednorazowego.

 • Przygotuj duży kwadratowy materiał, przecinając tkaninę o przekątnej trzy razy większej niż długość prezentu ślubnego
 • Ułóż szmatkę po przekątnej na płaskiej powierzchni i połóż prezent ślubny na środku
 • Zdobądź najbliższy róg i zajmij go prezentem
 • Wsuń róg dodatkowej tkaniny pod spodem i powtórz na przeciwnej dolnej stronie tkaniny
 • Przenieś krawędzie z każdej strony do środka, podobnie jak przy tworzeniu uchwytów prezentu
 • Utwórz podwójny węzeł z lewym i prawym uchwytem u góry prezentu, aby zakończyć
 • Jak zapakować prezent ślubny w torbę?

 • Wyrównaj boki i spód torby na prezenty bibułą
 • Włóż prezent do torby
 • Luźno przykryj górną część torby, zbierając bibułki, aby ukryć prezent
 • Dodaj ozdoby lub zawiąż uchwyt torby kokardką
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się, jak zawijać prezent ślubny na cztery sposoby.

  Możesz trzymać się papieru do pakowania, dodając szczegóły, takie jak kwiaty, zamieniając papier z tkaniną na opakowanie prezentowe i używając wstążek do przykrycia pudełka prezentowego.

  Mamy nadzieję, że spodobały Ci się również nasze wskazówki dotyczące Furoshiki i toreb na prezenty ślubne.