Jak otworzyć zamek drzwi pralki Maytag? Kilka prostych kroków!

Czy używasz podkładki Maytag i chcesz wiedzieć, jak otworzyć zamek drzwi pralki Maytag? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Nie ma się czym martwić, ponieważ czytając ten artykuł, dowiesz się, jak otworzyć zamek drzwi pralki Maytag.

Istnieje wiele powodów, dla których od czasu do czasu drzwi mogą się blokować.

Jak otworzyć zamek drzwi pralki Maytag? Kilka prostych kroków!

Może to być spowodowane jednym z tych ogólnych problemów. Prawdopodobnie maszyna jest nadal pełna wody, a pozostałości zatykają części; może również wystąpić problem z zamkiem drzwi. Zanurzmy się więc, aby poznać sposób na odblokowanie drzwi pralki Maytag.

Łatwy sposób otwierania zamka drzwi pralki Maytag

Jeśli drzwi pralki Maytag są zamknięte, spróbuj je odblokować w następujący sposób. Te kilka rozwiązań powinno być w stanie otworzyć zamek w pralce. Jak więc otworzyć zamek drzwi pralki Maytag?

  • Podnieś zieloną linkę w pobliżu obszaru proszku do prania, naciśnij przycisk na dole przełącznika drzwi lub odłącz pralkę na 30 minut, aby ponownie uruchomić.
  • Gdy nie ma znaczących problemów z pralką i nie ma wadliwych elementów, możesz spróbować przerwać proces prania na kilka minut, naciskając długo przycisk KONIEC CYKLU zamiast przycisku ANULUJ. Następnie drzwi powinny same się otworzyć. Następnie zlokalizuj system sterowania drzwiami/klamkę od wewnątrz. W dolnej części zamka drzwi znajduje się otwarta zakładka. Jeśli nie usłyszysz kliknięcia, podnieś przycisk o około ćwierć cala. Drzwi są teraz gotowe do użycia. Możesz również przeczytać, jak rozebrać podkładkę Maytag.

Co jeśli drzwi nadal się nie otwierają?

Natomiast jeśli drzwi nadal się nie otwierają, musisz jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. Jeśli rozważysz pozostawienie mokrych ubrań w pralce, zarówno ubrania, jak i pralka będą pachniały. Możesz zobaczyć swoje świeże ubrania przez drzwi, ale nie możesz ich nawet dostać.

To zwiększy twoje cierpienie! Wydaje się, że istnieją trzy możliwe powody, dla których drzwi pralki się nie otwierają, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co należy zrobić, aby je odblokować. Ale przede wszystkim pamiętaj, aby wyłączyć i odłączyć urządzenie przed rozpoczęciem naprawy. Pomocne może być przeczytanie, jak zresetować podkładkę Maytag.

Przyczyny blokowania drzwi i ich rozwiązania

  • Nieprawidłowe działanie przełącznika drzwi

Gdy pralka jest włączona, a drzwi są zamknięte, przełącznik drzwi musi naturalnie połączyć się po aktywacji; przycisk blokuje pokrywę i nakazuje systemowi operacyjnemu pralki rozpoczęcie procesu prania. Jeśli obwód jest uszkodzony lub przestał działać elektronicznie, drzwi pralki Maytag mogą się nie otworzyć lub może pojawić się komunikat o rozpoczęciu cyklu. Możesz również zainteresować się przeznaczeniem przełącznika pokrywy w Twojej pralce i oznakami, że może to być szkodliwe.

Za każdym razem, gdy to nastąpi, pralka przestanie się poruszać, spuszczać wodę lub się uruchamia. Jeśli przełącznik wydaje się być uszkodzony lub przestaje działać z powodu braku stabilności, musi zostać wymieniony przez eksperta.

  • Podkładka nie została dokładnie opróżniona

W procesie odwadniania występuje blokada, która uniemożliwia opróżnienie pralki; drzwi pozostaną zamknięte. Kiedy widzisz, że twoja maszyna jest nadal pełna wody, wydaje się, że może wystąpić problem z odpływem. Uruchomienie maszyny rzeczywiście spowoduje przelanie całej wody, więc jeśli to możliwe, spuść ją wcześniej.

Filtracja jest prawdopodobnie najbardziej prawdopodobną lokalizacją blokady. Zachowaj ostrożność, ponieważ bezpieczniki mogą trochę potrwać, zanim zaczną się zwalniać pod koniec cyklu. Główną przyczyną jest pozostawienie wody w pralce. Spróbuj procesu walcowania. Jeśli to nie zadziała, możesz opróżnić urządzenie, opuszczając dyszę spustową pralki poniżej beczki. Proponuję przeczytać o prawidłowym sposobie kanalizacji odpływu pralki.

  • Uchwyt może być uszkodzony

Pralka może nie mieć problemów z opróżnianiem, ale klamka może być słaba lub niestabilna. W tej sytuacji posiadacz jest najprawdopodobniej zrujnowany. Na szczęście istnieją dwie metody ręcznego otwierania drzwi pralki. Jeśli uchwyt maszyny jest skierowany na zewnątrz, możesz nawet uwolnić zaczep za pomocą drutu ogrodowego lub żyłki łańcuszkowej nawleczonej wokół krawędzi drzwi.

Zacznij ciągnąć linkę lub linkę na boki w kierunku uchwytu, spokojnie, ale stanowczo, aby zwolnić drzwi, chwycić i odblokować bramkę.

To okładka!

Zablokowana pralka może być bardzo frustrująca, ale postępując zgodnie z powyższymi metodami, możesz szybko dowiedzieć się, jak otworzyć zamek drzwi pralki Maytag, a także łatwo i szybko odblokować drzwi pralki. Istnieje wiele powodów, dla których drzwi Twojej pralki są zamknięte; jak wspomniano powyżej, musimy być świadomi wszystkich okoliczności, ponieważ wszystko może spowodować zamknięcie drzwi.

Ale możesz go łatwo otworzyć, postępując zgodnie z podanymi rozwiązaniami. Staraj się postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami podanymi w instrukcji pralki, aby uniknąć zablokowania pralki. Jeśli drzwiczki pralki nadal się zacięły, możesz je otworzyć ręcznie. Możesz też zadzwonić do technika, który pomoże Ci naprawić pralkę.