Jak otworzyć blat kuchenki? 4 proste kroki do naśladowania!

Jeśli szukałeś, jak otworzyć płytę kuchenną, to kliknąłeś właściwy link. W tym poście otrzymasz odpowiedzi na swoje pytanie, ponieważ przedstawimy procedurę krok po kroku. Jeśli uszczelnione palniki pod otwartą płytą grzejną zostaną wyczyszczone lub wymienione, należy podnieść górę. Ze względu na setki rodzajów dostępnych na rynku, wiele kuchenek elektrycznych ma otwór z przodu i unosi się jak maska ​​samochodu. Wystarczy zlokalizować klipsy lub śruby mocujące urządzenie u góry. Jeśli Twój zakres elektryczny ma uchwyty do przytrzymywania górnej części, śruby są widoczne. Jak więc otworzyć płytę kuchenną?

Kroki otwierania płyty kuchennej

Może to pora roku, w której planujesz wyczyścić płytę kuchenną, a teraz masz dylemat, jak ją otworzyć. Jesteśmy tu w tym celu. Poniżej znajdują się kroki, które musisz wykonać, aby wykonać to zadanie.

Jak otworzyć blat kuchenki? 4 proste kroki do naśladowania!

Krok 1. Wyłączanie zasilania

Wyłącz zasilanie przed rozpoczęciem otwierania płyty kuchennej. Następnie wyjmij szufladę z dna kuchenki i odłącz przewód zasilający z wnęki szuflady.

Krok 2. Podnoszenie górnego panelu

Otwórz drzwi piekarnika, aby zapewnić pełny dostęp do przedniej krawędzi górnego panelu. Następnie unieś palce pod każdym przednim rogiem do górnego panelu. Wiele serii elektrycznych z otwartymi spiralami nie ma mocowania; w ten sposób szczyt się podniesie.

Krok 3. Odkręcanie śrub

Jeśli nie właśnie podniosłeś górny panel lub masz zamknięty asortyment cegieł, wyszukaj dwie lub trzy śruby z łbem krzyżakowym na dolnej wardze górnego panelu. Odkręć śruby za pomocą śrubokręta krzyżakowego. Podnieś górny panel, chwytając przednią krawędź i przeciągając go do pręta blokującego.

Krok 4. Użyj noża, aby otworzyć płytę kuchenną

Umieść nóż między przednią konsolą kontrolną a dolną częścią górnego panelu, jeśli kontrolki znajdują się z przodu linii. Poszukaj klipsa i połóż na nim ostrze noża. Nasuń nóż na klips, gdy górny panel jest uniesiony.

Podnoszenie górnej części kuchenki gazowej

Zakup kuchenki gazowej do kuchni ma wiele zalet, takich jak szybkie nagrzewanie po zapaleniu, oszczędność kosztów i gotowanie bez prądu. Jeśli jednak zapłon kuchenki gazowej nie działa, czas rozwiązać problem. Problemy te często może rozwiązać właściciel, chociaż identyfikacja i naprawa problemu zwykle wymaga zbadania pod windą.

Należy podjąć wiele działań, a każdy krok musi zostać wykonany.

Krok 1. Usuń tłuszcz i resztki jedzenia

Przed podniesieniem górnej części kuchenki gazowej sprawdź, czy może to rozwiązać problem, czyszcząc górną część zakresu. Często okruchy jedzenia lub nagromadzenie oleju blokują drogę gazu do zapalnika. Aby wyczyścić, wyjmij nieużywany palnik i przetrzyj powierzchnię delikatnie i na ciepło ściereczką z mydłem.

Usuń wszystkie inne pokarmy za pomocą paznokcia, wykałaczki, igły lub podobnego narzędzia

Możesz nawet użyć sprężonego powietrza. Następnie wyjmij i ponownie zainstaluj cały palnik żywności i grill, a następnie możesz włączyć kuchenkę gazową. Jeśli góra jeszcze się nie zaświeciła, czas kontynuować. Aby dowiedzieć się więcej o usuwaniu tłuszczu z kuchenki, przeczytaj, jak pozbyć się tłuszczu.

Krok 2. Wyłączenie linii gazowej

Następnie zdejmij ruszty, pokrywy i podstawy palnika. Podstawa może być połączona śrubami w zależności od rodzaju kuchenki gazowej. Po wyjęciu umieść je w dostępnym miejscu, ale nie na uboczu, aby nie zostały przypadkowo wypchnięte z blatu podczas naprawy przewodu gazowego.

Inną alternatywą jest umieszczenie ich na przeciwległym blacie w czystej filiżance lub talerzu. Następnie wykręć śruby z rur palnika po zdjęciu podstaw, jeśli to konieczne. Wtedy będzie gotowy do natychmiastowego użycia. W tym momencie naucz się wyłączać gaz do pieca przy zaworze odcinającym.

Krok 3. Otwórz windę

Wejdź do zacisków sprężynowych, wkładając nóż między górę a zaciski, gdy górna część podnośnika jest zdjęta. Zaciski znajdują się z przodu lub z boku piekarnika. W zależności od piekarnika gazowego górną część windy można teraz zdjąć lub otworzyć za pomocą dużego drążka lub patyka. Aby uzyskać więcej wskazówek, jak to zrobić, przeczytaj, jak podnieść szczyt zakresu gazu.

Możliwe problemy

Sprawdź, czy połączenie jest luźne po zdjęciu pokrywy. Jeśli przewody nie są prawidłowo zamocowane, nie mogą wytworzyć iskry potrzebnej do zapłonu. Zabezpiecz wszelkie luźne połączenia lub ponownie podłącz wszystkie kable, które są teraz odłączone, aby rozwiązać problem. Przyczyną może być potencjalnie wadliwy zapalnik.

Upewnij się, że jeśli wszystkie połączenia są bezpieczne, przełącznik zapalnika jest zmieniony. Wyłącz światła i wprowadź kluczyk zapłonu.

Jeśli iskry są żółte lub pomarańczowe, niebieski lub biały zapalnik musi zastąpić kuchenkę gazową zapalnika. Upewnij się, że masz odpowiedni zapłonnik dla swojego zakresu gazu. Ponieważ potrzebną iskrę można usunąć bez uszkadzania lub łamania przewodów, zwykle łatwo jest je wymienić.

To okładka!

Ponieważ znasz już kroki otwierania płyty kuchennej, możesz teraz przystąpić do czyszczenia pieca lub wymiany płyty kuchennej. Następnie odłóż wszystko z powrotem i możesz ponownie użyć swojego urządzenia. Aby uzyskać więcej artykułów na temat czyszczenia urządzeń, przeczytaj, jak czyścić lodówkę na zewnątrz i kroki, jak wyczyścić klimatyzator okienny ze styropianu. Dzięki, że wpadłeś! Miłego czytania!