Jak opróżnić grzejniki RV? 3 proste kroki!

Będziesz musiał zrozumieć, jak opróżnić grzejniki RV, jeśli je zimujesz, diagnozujesz problem lub przechowujesz je przez długi czas. Fantastycznie jest mieć RV (pojazd rekreacyjny).

Z jego pomocą możesz podróżować, kiedy tylko chcesz, a ta przyczepa stacjonarna pozwala dotrzeć w dowolne miejsce — odległość, którą pokonujesz, jest ograniczona jedynie wolnym czasem.

Właściwe opróżnianie systemu ciepłej wody w kamperze jest niezbędne, aby woda nie stała się stagnacją i być może zimna w zimnych porach roku, wydłużając żywotność grzejnika. Aby pomóc Ci opróżnić podgrzewacz wody w kamperze, stworzyliśmy krótką instrukcję krok po kroku. Ponadto, oto kilka pomocnych wskazówek, jak uniknąć zniszczenia podgrzewacza wody podczas zabiegu! Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego musisz opróżnić podgrzewacz pojazdu kempingowego?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć opróżnić podgrzewacz wody w swoim kamperze. Na przykład może być konieczne wykonanie tego, aby zimować rekreacyjny kamper lub szybko rozwiązać problem z systemem wodnym. Na przykład, gdy przechowujesz swój kamper przez dłuższy czas i jeśli nie zamierzasz go używać w zimnych porach roku, być może będziesz musiał również opróżnić podgrzewacz wody.

Kroki opróżniania nagrzewnic do przyczep kempingowych

Jak opróżnić podgrzewacz wody w moim kamperze? To doskonałe pytanie, ponieważ wiedza o tym, jak prawidłowo opróżnić podgrzewacze wody i zbiornik ciepłej wody, zapobiegnie zastojowi wody i być może zamarznięciu w zimnych porach roku. W konsekwencji żywotność podgrzewacza wody w Twoim kamperze zostanie znacznie wydłużona! W rezultacie przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku, jeśli chcesz zrozumieć, jak opróżnić nagrzewnice RV, ale wcześniej musisz wykonać te środki bezpieczeństwa. Zacznijmy!

Najpierw wyłącz propan do podgrzewacza wody w swoim kamperze. Upewnij się, że w Twoim pojeździe rekreacyjnym jest odłączony prąd, jeśli taki posiada. Przed opróżnieniem systemu ciepłej wody i całego systemu należy konsekwentnie wykonywać tę procedurę. Dopływ wody do przyczepy musi być teraz odłączony. Częścią tego będzie również wyłączenie pompy wodnej. Należy również uwolnić ciśnienie wody. W prosty sposób można włączyć krany zimnej i ciepłej wody.

Krok 1. Wyjmij korek spustowy

Podgrzewacz wody zwykle znajduje się w zewnętrznym przedziale kampera. Korek spustowy podgrzewacza wody znajduje się zawsze w lewym dolnym rogu pomieszczenia. Odłącz korek spustowy. W zależności od systemu ciepłej wody, będziesz musiał inaczej wyciągnąć wtyczkę. Nylonowy korek spustowy 1/2 cala, który można odłączyć za pomocą śrubokręta, jest standardem w grzejnikach Dometic RV. Łatwo jest zaokrąglić lub odciąć krawędzie podczas odłączania wtyczki. Przygotuj drugi korek spustowy na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, gdy jedziesz autostradą.

Krok 2. Otwórz zawór bezpieczeństwa

Po wyjęciu korka woda z nagrzewnicy RV zaczyna spływać; ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa na górze urządzenia można otworzyć, aby wspomóc proces opróżniania. Skutecznie opróżniłeś zbiornik na wodę po tym, jak woda nie wypływa już z otworu spustowego. Upewnij się, że korek spustowy zbiornika podgrzewacza wody musi znajdować się nieco wyżej niż dno zbiornika, umożliwiając tworzenie się minerałów i mułu i blokowanie go. Dlatego zalecamy czyszczenie zbiornika podgrzewacza wody przynajmniej raz lub dwa razy w roku. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o zaworze bezpieczeństwa w porównaniu z zaworem nadmiarowym.

Krok 3. Wyczyść grzejnik RV

Chcielibyśmy podkreślić, że jest to krok czysto opcjonalny. Jeśli jednak zdecydujesz się na włączenie go do techniki opróżniania grzejnika, oto, co musisz zrobić. Włącz wodę w urządzeniu do płukania podgrzewacza wody w kamperze, podłączając go do węża. Włóż gadżet do odpływu podgrzewacza wody i otwórz zawór na narzędziu, aby wypłukać cały brud ze zbiornika wody. Kontynuuj osuszanie przez kilka minut, aż woda będzie czysta i świeża. Jak zobaczysz, opróżnianie podgrzewacza wody w kamperze nie jest szczególnie trudne. Nawet jeśli jest to Twoje pierwsze opróżnianie systemu wodnego pojazdu rekreacyjnego, jeśli będziesz dokładnie postępować zgodnie z dostarczonymi wskazówkami, powinieneś być przygotowany na wykonanie tego ręcznie bez pomocy.

Jak często opróżniasz podgrzewacz pojazdu kempingowego?

Jeśli nie opróżniałeś grzejnika RV przez niewiarygodny czas, woda może stać się nieświeża lub zanieczyszczona, powodując nieprzyjemny zapach siarki i potencjalnie szkodliwy po wypiciu! Dlatego należy regularnie naprawiać podgrzewacz wody w kamperze i opróżniać go zgodnie z instrukcjami producenta: Zawsze, gdy stawiasz kampera na zimę, nawet jeśli istnieje ryzyko zamarznięcia w okresowych odstępach czasu, opróżniaj go co najmniej raz w roku.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik wyjaśnił, jak opróżnić grzejniki RV i dlaczego należy je opróżnić. Dzięki dokładnemu zrozumieniu wszystkich tych kroków będziesz w stanie samodzielnie opróżnić grzejnik bez zatrudniania hydraulika. Ale zanim to zrobisz, nie zapomnij o pretensjonalnych środkach. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj jaki rodzaj grzałki posiadam i co to jest grzałka ceramiczna. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!