Jak oprawić suknię ślubną: czy warto?

Jeśli uczysz się oprawić suknię ślubną, lepiej, aby zrobił to profesjonalista. Powodem, dla którego nie jest to praktyka DIY w domu, jest to, że nie chcesz przypadkowo zniszczyć swojej sukienki.

Porozmawiamy o tym, czego się spodziewać po profesjonalnej oprawie sukni ślubnej i kosztach jej uzyskania. Jeśli kończą Ci się również opcje, co zrobić ze starą suknią ślubną, przeczytaj sugestie.

Jak oprawić suknię ślubną: czy warto?

Kompletny przewodnik, jak oprawić suknię ślubną

Zapytaj specjalistę

Musisz znaleźć firmy specjalizujące się w konserwacji sukien ślubnych w Twojej okolicy. Upewnij się, że przeprowadzisz badania, aby dowiedzieć się, który ma najlepsze recenzje od klientów.

Zaletą profesjonalnej oprawy sukni ślubnej jest to, że będzie ona chroniona przed uszkodzeniami, które z czasem mogą spowodować blaknięcie lub uszkodzenie materiałów. A w zależności od usług oferowanych przez firmę fotograficzną, możesz wygodnie wybrać, czy chcesz oprawić sukienkę w ramę półwymiarową czy pełnowymiarową.

Specjaliści umówią się z Tobą na konsultację, aby dowiedzieć się więcej o procesie, a Ty możesz im powiedzieć, jak chcesz, aby suknia ślubna była wyświetlana. Na przykład możesz chcieć, aby sukienka była zamontowana i ułożona pod określonym kątem.

Czego się spodziewać

Po znalezieniu firmy, która oprawi Twoją suknię ślubną, poświęcą trochę czasu na ścisłą współpracę z Tobą, aby oprawić ją zgodnie z Twoimi upodobaniami. Następnie przyniesiesz suknię ślubną do sklepu, a oni wykonają makietę tego, jak będzie wyglądać w oprawie.

Sam wybierzesz rodzaj oprawy, w tym jej rozmiar, głębokość i ułożenie sukienki w środku. Następnie otrzymasz wycenę usługi.

Gdy dasz sygnał, firma zajmie się twoją suknią ślubną, a jej ukończenie może potrwać do sześciu tygodni. Niektóre firmy pozwalają nawet klientowi na kilkutygodniowe oczekiwanie po przedstawieniu wyceny, aby sprawdzić, czy nadal chce przejść przez proces utrwalania i kadrowania.

Jak wieszać suknię ślubną w pudełku cienia?

Co to jest boks w cieniu?

Boks z cieniami to zasadniczo metoda konserwacji sukni ślubnej. Nie możesz po prostu oprawić sukni ślubnej, ponieważ powinna ona najpierw przejść kilka praktyk, aby upewnić się, że nie ulegnie uszkodzeniu, gdy będzie przechowywana w oprawie przez długi czas.

Profesjonaliści wiedzą, co zrobić, aby uchronić sukienkę przed żółknięciem lub zniszczeniem przez wilgoć i kurz. Sklep z oprawami zazwyczaj zajmuje się boksami w cieniu, ale dla wygody można też kupić zestawy.

Sklep z niestandardowymi ramkami a zestaw do korespondencji

Zamiast odwiedzać sklep, możesz zaoszczędzić czas i wysiłek, kupując zestaw. Użyjesz go, aby bezpiecznie wysłać sukienkę na statek, a potem zwrócą ci ją z powrotem, gotową do wystawienia.

Podczas boksu w cieniu suknię ślubną można wyeksponować w taki sposób, aby widoczny był tylko gorset, ale można również wybrać ekspozycję na całej długości. Możesz również przeczytać o tym, gdzie można wyczyścić suknie ślubne, ponieważ sklepy, które czyszczą sukienki, zazwyczaj oferują usługi boksu cieni.

Czy można oprawić suknię ślubną?

Suknię ślubną można oprawić w oprawę i jest to nawet najpopularniejszy sposób na zachowanie i wyeksponowanie tej ważnej pamiątki ślubnej. Zaletą profesjonalnego oprawienia sukni ślubnej jest ochrona przed kurzem, wilgocią i promieniami UV, które w przeciwnym razie mogą łatwo na nią wpłynąć, jeśli zostawisz ją w pudełku na strychu.

Przed oprawą sukni ślubnej zostanie ona również oczyszczona i zabezpieczona przed przebarwieniami. Następnie, jeśli chcesz go wyeksponować, powinieneś znaleźć odpowiednie szkło lub listwę, aby oddać sprawiedliwość jej pięknu.

Po oprawieniu sukni ślubnej upewnij się, że przechowujesz ją w odpowiednim miejscu. Nadal chcesz, aby oprawiona sukienka znajdowała się w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby zapewnić jej trwałość przez wiele lat.

Ile kosztuje zapakowanie sukni ślubnej?

Koszt pakowania sukni ślubnej może wahać się od 200 do ponad 1000 dolarów. Ceny będą się różnić w zależności od sklepu, który wybierzesz i sposobu, w jaki chcesz wyeksponować suknię ślubną po konserwacji.

Spodziewaj się, że rozmiar i rodzaj sukienki wpłynie również na koszty jej konserwacji. Niemniej jednak jest to dobra inwestycja, zwłaszcza jeśli sukienka ma dla Ciebie wartość sentymentalną.

Czy możesz zachować suknię ślubną lata później?

Suknię ślubną nadal można zachować rok później, chociaż najlepszy czas na zrobienie tego to jak najszybciej. Zapobiegnie to żółknięciu i ułatwi usuwanie plam.

Warto zauważyć, że konserwatorzy potrafią wyczyścić suknię ślubną i zachować jej najlepszy kształt nawet po latach. Niestety, spodziewaj się, że niektóre plamy i przebarwienia mogą pozostać, zwłaszcza jeśli sukienka jest stara.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak oprawić suknię ślubną i przekonaliśmy się, że najlepiej zrobić to profesjonalnie.

Nie możesz po prostu umieścić sukienki w dowolnej ramce, ponieważ należy ją odpowiednio potraktować i założyć. Pozwoli to jednak uniknąć uszkodzeń i ekspozycji na promienie UV, wilgoć i kurz, które mogą go zniszczyć.

Mamy nadzieję, że pomogło Ci to zdecydować, czy boks w cieniu jest dla Ciebie; zostaw nam pytanie, jeśli wcześniej próbowałeś tej metody konserwacji sukni ślubnej.