Jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce? 4 proste kroki!

Czy wiesz, jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce? Jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Możesz przejść najpierw przez bezpiecznik termiczny, włączając suszarkę, odłączając dwa przewody od bezpiecznika termicznego i podłączając je do zasilania.

Obejście bezpiecznika termicznego na krótki okres jest skutecznym sposobem sprawdzenia, czy się przepalił. Kuszące jest uruchamianie w sposób podobny do suszarki lub zaniedbywanie wymiany bezpiecznika po jego włączeniu.

Jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce? 4 proste kroki!

Ominięcie bezpiecznika to tylko szybki sposób sprawdzenia, czy jest przepalony. Nie ma to być rozwiązanie długoterminowe. Można jednak łatwo ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce, ale omijanie suszarki nie jest wysoce zalecane. Skończy się na tym, że Twoja suszarka będzie narażona na niebezpieczeństwo zapalenia się i innych uszkodzeń. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szczegółowo ominąć bezpiecznik termiczny!

Kroki, aby ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce

Obejście bezpiecznika termicznego jest niezawodną metodą, tylko jeśli możesz go ominąć. Możesz tymczasowo ominąć bezpiecznik termiczny, jeśli nie masz dostępu do omomierza lub multimetru. Chociaż obejście bezpiecznika termicznego jest trywialne, nie należy używać go do zasilania urządzenia podczas debugowania, jeśli nie masz dostępnego omomierza lub multimetru.

Bezpiecznik termiczny wydaje się niebezpieczny i niepotrzebny; dlatego zawsze dobrym pomysłem jest używanie obejścia tylko do rozwiązywania problemów. Bez bezpiecznika termicznego nawet krótki czas użytkowania może spowodować nieodwracalne uszkodzenie urządzenia lub obrażenia fizyczne. Oto kroki, jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce:

Krok 1. Odłącz suszarkę

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów należy odłączyć suszarkę od gniazdka elektrycznego. Rzeczywiście można kontynuować po całkowitym wyłączeniu prądu suszarki. Wystarczy skorzystać ze schematów w instrukcji obsługi suszarki lub poszukać w Internecie przewodnika, jeśli nawet go nie masz. Różne wersje i marki oferują różne pozycje bezpiecznika termicznego.

Bezpiecznik termiczny jest zwykle ukryty pod dolnym panelem bicia lub pod tylnym panelem suszarki. W zależności od rodzaju, panele dociskowe można odczepić za pomocą płaskiego śrubokręta lub poluzowując dwa metalowe haczyki, które utrzymują je na miejscu. Po prostu odkręć cztery narożne śruby mocujące tylny panel, aby go zdjąć.

Krok 2. Znajdź bezpiecznik i wyłącz go

Określ lokalizację bezpiecznika termicznego. Bezpiecznik termiczny będzie malutkim paskiem białego plastiku z przewodem wychodzącym z każdego końca. Sklej oba końce taśmą elektryczną, aby ominąć bezpiecznik termiczny. Następnie ominiesz bezpiecznik termiczny. Suszarka powinna pracować nie dłużej niż 90 sekund w cyklu ogrzewania.

Krok 3. Wymień przepalony bezpiecznik termiczny

Jeśli suszarka nagrzewa się po obejściu bezpiecznika, to bezpiecznik byłby przyczyną problemu i należy go natychmiast wymienić. Jeśli to nadal nie działa, problem prawdopodobnie dotyczy wadliwego elementu grzejnego. Jeśli suszarka nadal działa normalnie po obejściu bezpiecznika termicznego, należy ją natychmiast wymienić.

Krok 4. Usuń obejście bezpiecznika

Jeśli masz multimetr lub omomierz, lub jeśli możesz wyjąć bezpiecznik i zabrać go do lokalnego warsztatu w celu przetestowania, ominięcie bezpiecznika termicznego jest ostatecznością. Jeśli ominiesz bezpiecznik, pamiętaj o usunięciu taśmy elektrycznej omijającej suszarkę zaraz po zakończeniu testu. Jeśli problemy nie ustąpią po wymianie elementu grzejnego lub bezpiecznika, suszarka może wymagać naprawy przez specjalistę. Nie używaj suszarki bez działającego bezpiecznika termicznego.

Co się stanie, jeśli ominiesz bezpiecznik termiczny?

Nie sądzę, że obejście bezpiecznika termicznego suszarki ma wiele zalet. Natychmiast tracisz jedną warstwę bezpieczeństwa, jeśli nie używasz bezpiecznika termicznego w swojej suszarce. Zastąpienie bezpieczników termicznych suszarek zwiększa niebezpieczeństwo pożaru, szczególnie w przypadku awarii lub niewłaściwego użytkowania urządzenia. Bezpiecznik termiczny zapobiega zapaleniu się uszkodzonego sprzętu i zniszczeniu konstrukcji. Możesz usunąć te środki ostrożności, omijając bezpiecznik termiczny suszarki. Dowiedz się, jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce elektrycznej.

Rozwiązywanie problemów z bezpiecznikami termicznymi

Dobrym pomysłem jest wymiana bezpiecznika termicznego na idealnie dopasowany do modelu i produkcji Twojej suszarki. Następnie zajrzyj do suszarki, aby zobaczyć, co spowodowało przepalenie bezpiecznika. Czasami bezpiecznik przepala się z powodu wieku, ale innym razem coś idzie nie tak i temperatura spalin wzrasta.

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów upewnij się, że zasilanie jest wyłączone, a następnie poszukaj blokad w kanale wylotowym, które uniemożliwiają przepływ powietrza. Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych łopatek wentylatora na silniku dmuchawy i upewnij się, że nie jest zablokowany. Możesz chcieć wymienić termostat cyklu suszarki na bezpiecznik termiczny. Bezpiecznik termiczny rzeczywiście zadziała, jeśli ten termostat ulegnie awarii.

To okładka!

Cieszymy się, że z tego artykułu dowiesz się, jak ominąć bezpiecznik termiczny na suszarce. Powyżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie świetną zabawą i wszyscy przetrawicie to za jednym zamachem. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Pomocne może być przeczytanie o tym, gdzie wypożyczyć pralkę i suszarkę oraz gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.