Jak określić wlot i wylot na rdzeniu nagrzewnicy? 3 niesamowite sposoby!

Czy chcesz wiedzieć, jak odróżnić wlot i wylot na rdzeniu nagrzewnicy? Wydaje się, że istnieją trzy opcje rozwiązania tego problemu. Aby dowiedzieć się, który to jest, musisz zwrócić szczególną uwagę. Wąż wylotowy jest niewątpliwie cieplejszym wężem, który dostarcza wodę bezpośrednio do grzejnika.

Wąż wlotowy jest podłączony do zaworu sterującego nagrzewnicą. Kontroluje ilość chłodziwa, które paruje bezpośrednio w rdzeniu nagrzewnicy.

Zablokowany rdzeń nagrzewnicy może spowodować poważne problemy w układzie zapłonowym samochodu. Zatrzymuje zapłon i gotowanie na parze. Tak więc, jeśli chcesz odblokować rdzeń nagrzewnicy, musisz wiedzieć, jak odróżnić wylot i wlot na rdzeniu nagrzewnicy. Podejście, które omówiliśmy, nie jest jedynym. Omówimy jeszcze kilka metod określania wlotu i mocy rdzenia grzejnika. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest rdzeń nagrzewnicy?

Zanim rozróżnisz wlot i wylot na rdzeniu nagrzewnicy, musisz zrozumieć, czym jest rdzeń nagrzewnicy? Jest to urządzenie utrzymujące ciepło we wnętrzu pojazdu. Jest podobny do małego grzejnika, który działa zgodnie z systemem chłodzenia samochodu. Z drugiej strony rdzenie grzejnika zapewniają absolutną funkcję odwrotną. Odprowadza ciepło z podgrzanego płynu chłodzącego do powietrza. Rdzeń nagrzewnicy skutecznie odprowadza ciepło z ogrzanego płynu chłodzącego przez system wentylacyjny i wtłacza je do wnętrza samochodu za pomocą silnika dmuchawy.

Sposoby informowania o wlocie i wylocie na rdzeniu nagrzewnicy

Łatwo się pomylić w wylocie rdzenia nagrzewnicy i wężach wlotowych, a wiemy, że myślisz; jak odróżnić wlot i wylot na rdzeniu nagrzewnicy. Aby je rozpoznać, najpierw poczuj je tuż przy barierze. Naciśnij przycisk i włącz ogrzewanie. Teraz:

Zasadniczo wąż IN rozgrzewa się jako pierwszy. To ten z wyższą temperaturą. W tym samym czasie inni odeszli. To prosta metoda określenia ich tożsamości. Przyjrzyjmy się każdemu z osobna. Co więcej, jeśli nie rozumiesz, gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy, znajduje się on pod deską rozdzielczą w komorze deski rozdzielczej pojazdu. To mały grzejnik. W zestawie znajdują się miedziane orurowanie z żebrami chłodzącymi, a także elektryczne aluminium.

#1. Identyfikacja ścieżki węży

Jeśli nie masz pewności, który wąż na rdzeniu grzałki wydaje się być wlotem, poszukaj takiego, który prowadzi do pompy wodnej. Może mieć również zawór sterujący ogrzewaniem. Służy to zasadniczo jako zapis chłodziwa. Jest on pompowany do rdzenia grzałki. Następnie będzie rura prowadząca bezpośrednio do zbiornika układu chłodzenia lub pieca. Można go zwrócić zaraz po przejściu chłodziwa do rdzenia nagrzewnicy. Wąż wyjściowy jest mniej więcej taki.

#2. Sprawdź zawór sterujący na rdzeniu nagrzewnicy

Na wężu ssącym można zamontować zawór sterujący grzałką, regulujący ilość płynu chłodzącego przepływającego w grzałce. Po przepłynięciu chłodziwa przez rdzeń nagrzewnicy rura wylotowa jest zwykle kierowana bezpośrednio do chłodnicy lub zbiornika układu klimatyzacji. Gdy silnik samochodu jest rozgrzany, podnieś ciepło tak wysoko, jak to możliwe, jeśli masz problem z ustaleniem, który z nich będzie. Ciepły wąż jest przewodem wyjściowym z pompy wodnej w kierunku rdzenia nagrzewnicy; po przejściu chłodziwa przez rdzeń nagrzewnicy zostanie on ponownie podłączony do układu wody chłodzącej silnik (teraz chłodniejszy). Dowiedz się więcej o zaworze upustowym temperatury i ciśnienia.

#3. Następujące węże gumowe

Jeśli zastosujesz tę strategię, będziesz w stanie odróżnić odpływ od spożycia. Wydaje się, że podążanie za gumowymi wężami to wszystko, co powinieneś teraz robić. Mała metalowa rurka musi przebiegać prosto od adaptera do instalacji wodociągowej. Do tej metalowej rurki trzeba przymocować gumowym wężem. Rura wodna przemieszcza się następnie z górnego obszaru silnika do wejścia do rdzenia nagrzewnicy, gdzie ciepłe chłodziwo wchodzi do rdzenia nagrzewnicy.

Drugi wąż należy następnie podłączyć do metalowej rurki. W płaszczyźnie poziomej rura ta prowadzi do przodu silnika. Następnie uderza w stronę wlotową pompy przed powrotem do silnika. To jest obecne wyjście na rdzeń grzałki. Jeśli zwrócisz szczególną uwagę na ustawienia, zobaczysz, że przepływ rdzenia wzrasta wyżej. Podgrzany płyn chłodzący znajduje się następnie blisko podstawy. To jest w zasadzie to, co wychodzi na szczyt.

Należy pamiętać, że wejście grzałki to wąż prowadzący do obszaru pompy wodnej grzałki. Jednak te złączki odpływowe będą działać tylko na jednym wężu, ponieważ przepływają przez cały cholerny system chłodzenia. Drugi wąż nazywa się wężem wylotowym na rdzeniu nagrzewnicy samochodowej. To daje wyraźną różnicę między wężem wlotowym i wylotowym.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zrozumiesz, jak odróżnić wlot i wylot na rdzeniu nagrzewnicy. Omówiliśmy każdy element powyższego tematu. Jeśli dobrze zrozumiesz każdy krok, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem węża wylotowego i wlotowego. Dziękuję, przyjaciele, za kontakt z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak rozgrzać ogrzewanie samochodu i jak działa nagrzewnica samochodowa.