Jak określić wiek podgrzewacza wody Bradford White? 3 najlepsze sposoby!

Jak określić wiek podgrzewacza wody Bradford White? Możesz szybko określić wiek grzejnika, szukając jego numeru seryjnego na etykiecie, która zwykle znajduje się z tyłu urządzenia.

Czy masz nowo zakupiony podgrzewacz wody Bradford White? A może kupiłeś używany? Bez względu na przypadek, musisz znać wiek samej jednostki. Nie wiesz jak? Ja też miałem kiedyś ten problem, ale znalazłem tajny kod do ustalenia wieku. Chcesz podzielić się sekretem?

Jak określić wiek podgrzewacza wody Bradford White? 3 najlepsze sposoby!

Cóż, w tym artykule nauczę Cię różnych kodów produktów, które pomogą Ci określić wiek podgrzewacza wody, dlaczego powinniśmy o tym wiedzieć, oraz kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać podgrzewacz wody w dobrym stanie. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Podgrzewacz wody Bradford White

Od ponad wieku marka Bradford White jest znana jako jedna z najlepszych marek produkujących systemy grzewcze do różnych celów. Czy mogą to być podgrzewacze wody do ogrzewania pomieszczeń zarówno do celów mieszkalnych, jak i przemysłowych? Jej celem jest dostarczanie wysokiej jakości produktów zapewniających dobre samopoczucie. Odkąd znany jest grzejnik Bradford White, nie ma wątpliwości, że kilka z nich można znaleźć w sklepach używanych lub w garażach. Jednak możesz się zastanawiać, czy te jednostki nadal nadają się do użytku i możesz zrobić dobry zakup za nie. Zaletą jest wiedza, jak określić wiek tych produktów. Jak więc określić wiek podgrzewacza wody?

Sposoby określenia wieku podgrzewacza wody Bradford White

Jak więc określić wiek podgrzewacza wody Bradford White? Wyszukując numer seryjny na etykiecie zakupionego podgrzewacza wody, możesz określić jego wiek. Numer seryjny znajduje się z tyłu lub na spodzie grzejnika, ale najpierw należy go rozszyfrować, aby określić jego dokładny wiek. Czy jesteś gotów rozwiązać tę zagadkę?

#1. Numer seryjny

Każdemu wyprodukowanemu produktowi zawsze przypisywany jest numer seryjny. Numer seryjny pomaga odróżnić konkretną jednostkę od pozostałych produktów. Numery te mogą również służyć do identyfikacji zarówno gwarancji, jak i wersji. Więcej informacji na temat przypisanego numeru seryjnego można znaleźć w przewodniku referencyjnym „Producent podgrzewacza wody”. Podgrzewacz wody Bradford White zaczyna się od dwóch liter, których pierwsza litera oznacza rok produkcji, a indeks dolny oznacza miesiąc.

#2. Rok produkcji

Pierwsza litera numeru seryjnego podgrzewacza wody Bradford White ma pomóc w określeniu roku produkcji. Litera A oznacza lata 1984 i 2004, B to lata 1985 i 2005, a formuła polega na dodaniu numeru kolejności litery do alfabetu do 1984 lub 2004. Chociaż dotyczy to tylko liter od A do N. litery P to Z rozpocznie się od 1997 i 2017 do 2003 i 2023.

Pewnie zastanawiasz się, co się stało z literą „O”. To jest wyjątek. Litera „O” oznacza również, że jednostka została zbudowana w styczniu 1997 roku. Z powodu usterek komputera litery I, Q, R, U i V również nie są używane. Ta tabela może być również używana jako przewodnik referencyjny.

#3. Miesiąc produkcji

Oprócz pierwszej litery numeru seryjnego indeks dolny określa miesiąc produkcji. Przechodzi od A do M, co odpowiada liczbie miesięcy w roku. Litera A oznacza styczeń, a litera M oznacza grudzień. Możesz również zapoznać się z poniższą tabelą, aby uzyskać więcej informacji.

Załóżmy więc, że numer seryjny, który widzisz w swoim urządzeniu, to AJ12345678. Użyj podanych tabel referencyjnych, a rok musi być albo 1984 albo 2004. Druga litera to N, co oznacza, że ​​miesiącem produkcji był wrzesień. Dzięki temu będziesz wiedział, że urządzenie zostało wyprodukowane we wrześniu 1984 lub 2004 roku, wtedy możesz odliczyć w jakim roku jesteśmy i poznać wiek podgrzewacza wody.

Dlaczego kupować używany grzejnik?

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupować używane podgrzewacze wody, zwłaszcza jeśli skończy się ciepła woda i masz napięty budżet. Zakup zamiennika może wydawać się poza zasięgiem twoich kieszeni, więc opcja zakupu używanego jest dobrym wyborem. Chociaż zakup używanego podgrzewacza wody może być bardziej ryzykowny niż zakup nowego urządzenia, nadal nie jest niemożliwe znalezienie dobrej okazji, zwłaszcza jeśli drużynie zostało jeszcze życie.

Niektórzy sprzedawcy oferujący używane podgrzewacze wody oferują również porysowane i wgniecione jednostki po obniżonej cenie. Inni sprzedają podgrzewacze wody, które są odnawiane i naprawiane przez techników. Niektórzy entuzjaści majsterkowania również dokonują napraw, zwłaszcza grzejnika elektrycznego. Inni muszą dostarczyć podgrzewacz wody, muszą najpierw skonsultować się z dostawcą gazu w sprawie programów finansowania, które oferują. Pomocne może być zapoznanie się z listą kontrolną podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz, kiedy już wiesz, jak określić wiek podgrzewacza wody Bradford White, myślę, że kupując używane urządzenie, możesz bardzo dobrze odróżnić nowsze modele od starszych. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.