Jak określić wartość antycznego fotela miłosnego?

Niezależnie od tego, czy kochasz starożytność, czy nie, jedno jest pewne — stare meble mogą być warte dużo pieniędzy. Jednak może być mylące, aby zobaczyć wartość zabytkowych mebli, zwłaszcza jeśli Twoja wiedza jest ograniczona. Jak więc określić wartość antycznej dwuosobowej kanapy?

O wartości mebli antycznych decyduje tak wiele czynników, dlatego tak wiele osób popełnia kosztowne błędy. Na przykład możesz przechowywać starego bujaka, który uważa, że ​​jest wart szansy, gdy jest praktycznie bezwartościowy. Co gorsza, możesz w końcu wyrzucić coś tak cennego, że twoje dzieci mogą iść na studia.

Jak określić wartość antycznego fotela miłosnego?

Zanim się zbytnio podekscytujesz, najdroższe antyczne meble są rzadkością. Dlatego większość antycznych mebli dostępnych na rynku nie jest warta zachodu. Jeśli jednak jesteś po prostu ciekawy, możesz poznać wartość swojego starego stołu; mamy cię objęte.

Jak określić wartość antycznego Loveseat?

 • Zbadaj swój fotelik

 • Pierwszym krokiem jest ocena danego mebla przez długi czas. Co to za mobilizacja? Następnie zapisz kilka podstawowych funkcji, takich jak wiktoriańska sofa.

  Oto kilka niezbędnych informacji, których będziesz potrzebować. Najpierw wyszukaj skład mebli. Jakie drewno? Jaki rodzaj drewna? Czy jest tam marmur? Wszystkie materiały są wymienione.

  Zwróć uwagę na wszelkie uszkodzenia, takie jak zadrapania, zęby, odpryski, pęknięcia itp. Rób wyraźne, dobrze oświetlone zdjęcia pod każdym kątem. W przypadku jakichkolwiek etykiet lub oznaczeń producenta wyszukaj pracę.

  Zrób zdjęcia i zapisz je. Sprawdź, czy element został wcześniej naprawiony (jak nowa śruba zastępując starą). Podaj wszelkie znane pochodzenie pracy.

  Na przykład, czy to był twój dziadek? Udokumentuj to bez względu na informacje lub historię. Następnie możesz wykorzystać wszystkie te informacje, rozpoczynając poszukiwania lub pracę z asesorem.

 • Nie dotykaj mebli, chyba że znasz ich wartość.

 • Może to być kuszące, zanim sprzedasz swoje antyczne meble lub dostarczysz je rzeczoznawcy, ale wymaga to przekazania! Dopóki nie wiesz, z czym masz do czynienia, wszelkie próby naprawy lub czyszczenia przedmiotu mogą obniżyć jego wartość. Ale z drugiej strony możesz być pewien, że znalazłeś swoją wartość.

  Ale nadal trudno wyobrazić sobie najlepszy sposób na odrestaurowanie dzieła bez obniżania jego wartości. Kompetentny rzeczoznawca lub antykwariusz powinien powiedzieć, czy całkowity koszt zostałby zwiększony w wyniku napraw i renowacji.

 • Poznaj rodzaje wartości mebli antycznych

 • Łatwo uwierzyć, że każdy scenariusz pasuje do ceny, patrząc na wartości antycznych mebli. Jednak każdy mebel zawiera inne ceny, które zależą od ostatecznego celu mebla. Poznaj następujące punkty cenowe:

  Wartość detaliczna

  Jest to godziwa wartość rynkowa, którą klient jest gotów zapłacić od dealera. Jest to najwyższa wartość z tych trzech i najtrudniejsza cena w sprzedaży detalicznej. Dlatego też wyceny handlowe i ubezpieczeniowe najczęściej używają tej wartości.

  Wartość dla sprzedaży hurtowej

  Dalej jest wartość hurtowa. Cena, jaką podadzą, będzie wartością hurtową sklepów, które poszukują wartości zabytkowych mebli. Koszt przedmiotu może być o 30 -5% niższy niż jego wartość detaliczna, od 30% do 50%.

  Wartość aukcji

  Majątek, prawnicy i IRS są często licytowane. Jest to wartość, za jaką przedmiot ma być licytowany. Zazwyczaj nie jest to asortyment, ale raczej asortyment hurtowy.

  Na przykład, jeśli chcesz szybko pozbyć się mebli, czasami najlepiej jest wystawić je na aukcji. Aukcje są jednak ryzykowne. Jeśli odpowiednie osoby nie zaoferują konkretnej sprzedaży, meble nie będą mogły niczego sprzedać, bez względu na wartość aukcji.

 • Wyszukaj podobne wartości mebli antycznych.

 • Istnieje wiele publikacji dotyczących identyfikacji i oceny antycznych marmurów. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz bibliotekę, księgarnię, czy kupujesz książkę Amazon. Książki oferują bardziej ogólny obraz i nie mogą być zbyt szczegółowe w odniesieniu do konkretnych obiektów, co jest doskonałym punktem wyjścia, jeśli jesteś nowy.

 • Wyszukaj w Internecie więcej informacji.

 • Czasami najłatwiejszym sposobem określenia jego wartości jest sprawdzenie ceny innych podobnych przedmiotów. Internet to skarbnica informacji, które pomagają obniżyć koszty, gdy wiesz, czego szukasz. Następnie użyj tych danych, aby utworzyć wyszukiwane hasła dla jednej z witryn.

 • Poproś o ocenę mebli pod kątem wątpliwości.

 • Czasami najlepiej zostawić fachowcom wyrachowaną wycenę mebli. Pamiętaj jednak, że ewaluatorzy nie mają licencji, więc każdy może powiedzieć, że jest jednym. Mając kompetentnego asesora, oto kilka wskazówek:

  Wskazówki dotyczące oceny

  Nie polegaj wyłącznie na przeglądzie internetowym. Aby dokładniej ją wycenić, profesjonalista musi zobaczyć rzeczywistą pozycję. Poproś i sprawdź referencje.

  Praworządny sędzia nie poczuje się urażony. Renomowane aukcje i stowarzyszenia zawodowe, takie jak American Society of Assessors, są cennymi zasobami. Zatrudnij kogoś specjalizującego się w tym, co musisz ocenić.

  Na przykład nie chcesz, aby ekspert od mebli oceniał kolekcję monet. Jeśli oceniający zaproponuje sprzedanie przedmiotu, odejdź; to jest ekscytujący konflikt. Uzyskaj jasne oświadczenie na piśmie, a nie oszacowanie wartości przedmiotu.

  Ponadto zrób to wraz z opisem metod użytych do oceny. Bądź gotów wydać. Dobrze znany kalkulator kosztuje zwykle od 100 do 300 USD za godzinę, w zależności od miejsca zamieszkania.

  Wniosek

  Jak więc określić wartość antycznej dwuosobowej kanapy? Na jego cenę wpływa wiele czynników. Ale nie daj się zwieść, ponieważ inni ludzie wiedzą, jak zbudować fotelik miłosny, który wygląda na starodawny i antyczny.