Jak określić szkody spowodowane przez szkodniki: 7 pomocnych znaków

Ktoś, kto ma ograniczoną wiedzę na temat inwazji szkodników, może mieć problem z określeniem szkód wyrządzonych przez szkodniki. Ostrzeżenia i znaki z przodu będą ostrzeżeniem z czerwonym kodem, aby chronić Cię przed rozległymi szkodami.

Oznaki uszkodzenia przez szkodniki: czerwone flagi

Oto lista znaków, na co należy uważać w domu:

Jak określić szkody spowodowane przez szkodniki: 7 pomocnych znaków

1. Odchody szkodników

Inwazja szkodników zwykle pozostawia odchody. Podobnie jak w domowych kącikach lub szafkach, możesz mieć problem ze szczurami.

Podczas gdy termity, mrówki stolarzy i odchody pluskiew są często trudne do wykrycia. Odchody szkodników i zrzucanie skóry mogą powodować reakcje alergiczne i zanieczyszczać powietrze w pomieszczeniach.

Dlatego zaleca się dokładne sprawdzenie domu.

2.Dowód aktywności zagnieżdżania

Szczury i myszy budują gniazda z tego, co wpadną w ich ręce, w tym ze śmieci. Dokonaj dokładnych przeszukań domu za pomocą latarki, szukając we wszystkich zakamarkach, w tym w szafkach i za sprzętem kuchennym, w poszukiwaniu czerwonych flag, takich jak pocięty papier, który można wykorzystać do zagnieżdżenia.

3.Zainfekowane martwymi owadami w domu

Wiąże się to z zagnieżdżaniem się i dowodami terytorialnymi. Zwróć uwagę na martwe robale, które mogły zebrać się na parapecie okiennym lub w piwnicy.

Jeśli jest wiele robaków tego samego gatunku, prawdopodobnie są lokalne.

4. Ślady gryzienia i dziury

Szkodniki mogą powodować uszkodzenia konstrukcji Twojego domu. To wielka czerwona flaga, ponieważ szczury i termity uwielbiają gryźć i gryźć ślady na przewodach elektrycznych, co może zwiększać ryzyko zwarć.

Uszkodzone drewno wokół domu to kolejna oznaka inwazji termitów, więc wypatruj go również.

5.Dziwne zapachy i dźwięki

Zarówno szczury, jak i myszy śmierdzą stęchlizną i moczem. Mówi się, że karaluchy pachną jak „kałowy sos sojowy”.

Złym znakiem jest również zapach śmieci, ponieważ przyciąga szkodniki. Zwróć uwagę na wzory łap gryzoni.

Lubią chować się pod dywanami i za ścianami. Drapanie, gryzienie, skrzypienie i bieganie po ścianach jest typowe.

6.Wskazania termitów

Termity to wyjątkowo niszczące szkodniki, które żywią się drewnem, powodując uszkodzenia infrastruktury, jeśli nie są kontrolowane. Te szkodniki mogą również zjadać Twoje drewniane meble, czyniąc Twój dom niebezpiecznym.

Dziury, uginające się podłogi i puste drewno to przykłady widocznych wad. Objawami inwazji są skrzydła termitów, czy brązowe grudki kału przypominające trociny.

7. Smaruj rozpryski i gąsienice

Szczury i myszy często podążają tymi samymi trasami każdego dnia i zostawiają ślady i ślady. Szczury mogą zostawiać ciemne ślady tłuszczu na ścianach, gdy biegają po nich.

Znaki takie jak kał, plamy moczu i ślady stóp w kurzu mogą również wskazywać na ich obecność.

Wykrywanie uszkodzeń na zewnątrz

1.W bliskiej odległości od lęgowisk

Zwróć uwagę na brudną alejkę z piętrzącymi się śmieciami. Uważaj na odsłonięte przewody elektryczne, ponieważ szczury i myszy uwielbiają je gryźć.

Gryzonie uwielbiają też rury wodociągowe i gazowe. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w pobliżu jeziora, stawu lub innej stojącej wody, komary mogą być problemem w okresie letnim.

2.Niekorzystnie dotknięte rośliny

Na krawędziach źdźbeł trawy i wokół wszelkich roślin ogrodowych szukaj śladów owadów lub gryzących. Jeśli obecne są jakieś byliny, poszukaj falistych krawędzi na liściach.

3. Mrowiska

Znajdź stosy gruboziarnistego brudu z małym otworem na górze wzdłuż linii ogrodzenia oraz w pęknięciach w chodniku. Mrówki są często widywane w drodze w górę i w dół wzgórza.

4.Aktywne szkodniki

Może się to wydawać oczywiste, ale należy to zauważyć. Pamiętaj, aby przeszukać teren na zewnątrz, szczególnie pod liśćmi i kamieniami.

Możesz także przeprowadzić pewne badania i zapoznać się z identyfikacją różnych szkodników, aby określić, jaki rodzaj inwazji może być obecny.

Co mam zrobić?

1. Pozwól ekspertom się tym zająć

Jeśli odkryjesz oznaki inwazji szkodników w swoim domu, może być konieczne wykonanie usług zwalczania szkodników. Rozmowa z wykwalifikowanym profesjonalistą przed próbą uszczelnienia otworów lub samodzielnej obróbki drewna to dobry pomysł.

W końcu integralność strukturalna domu, a także jego ogólna wartość, mogą być zagrożone. Technik Apestjest tym, czego potrzebujesz, a ich praca wyjaśni, dlaczego powinieneś się z nim skonsultować.

Będziesz musiał skontaktować się ze specjalistą od zwalczania szkodników, który pomoże Ci zidentyfikować źródło problemu i wydać zalecenia dotyczące leczenia.

2. Obszerne badania i planowanie

Rozważ kopanie głęboko, zachowując czujność i świadomość otoczenia. Dowiedz się o tych głównych kategoriach szkodników, ponieważ każdy ma unikalną metodę eksterminacji, o której musisz wiedzieć.

Wniosek

Chociaż szkodniki dobrze się ukrywają, istnieje wiele wskaźników wskazujących na poważniejszy problem z inwazją. Szkodniki mogą spowodować znaczne szkody w domu, zanim właściciel domu zorientuje się, że ma z nimi problem.

Dlatego wczesna interwencja jest najlepszym sposobem radzenia sobie z inwazją szkodników, ponieważ ten artykuł pokazuje, jak określić szkody spowodowane przez szkodniki.