Jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika? 5 najlepszych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Odwrócenie kierunku wentylatora sufitowego ma odwrotny skutek. Zimą obróć wentylator przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Wirujące łopatki wciągają chłodniejsze powietrze, umożliwiając cyrkulację cieplejszego powietrza w dół do obszaru. Ciepłe posiłki są wygodne zimą.

Zacznij korzystać z wyższych temperatur, jeśli odkryjesz, że częściej korzystasz z piekarnika.

Jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika? 5 najlepszych wskazówek!

Wyłącz piec, ale pozostaw drzwi otwarte po zakończeniu pieczenia lub pieczenia. Gorące powietrze przedostaje się do jadalni, od razu utrzymując w niej przyjemne ciepło. Dywan obszarowy ma inny cel niż zapobieganie kontaktowi stopy z zimnym podłożem. Działa jako warstwa izolująca przed zimnem. Niezależnie od tego, czy rozważasz umieszczenie dywanu w pokoju, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które sprawią, że pomieszczenie będzie ciepłe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Wskazówki dotyczące ogrzania pokoju bez grzejnika

Sposoby na ogrzanie pomieszczenia bez grzejnika są różne, są one prostsze i każde gospodarstwo domowe może szybko przyjąć takie praktyki. Poniższe wskazówki pomogą Ci nauczyć się ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.

#1. Rozświetl swój pokój

Żarówki o cieplejszych kolorach, latarnie lub oświetlenie, takie jak czerwone i żółte, mogą przyczyniać się do wydzielania ciepła. Poza tym zawsze istnieje możliwość zapalenia kilku świeczek. Przykryj ją odwróconymi glinianymi doniczkami lub ceramicznym dzbankiem, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na przepływ powietrza. Po pewnym czasie świeca ogrzeje zarówno hodowców, jak i twoją sypialnię. Możesz również przeczytać o tym, ile kosztuje uruchomienie grzejnika pokojowego 1500W.

#2. Weź prysznic przy otwartych drzwiach

Nasze ciała wytwarzają ciepło przez cały dzień i zauważamy to dopiero po wyjściu z toalety — zapewniając to samo ciepło, a także ciepło z gorącej wody, której używasz, podróżując do pokoju, gdy drzwi są otwarte podczas kąpieli.

#3. Użyj koca i dywaników

W tym momencie wyciągnij wszystkie swoje dywaniki i koce. Dywan często chroni przed drapaniem palców stóp o zimną ziemię. Dywany wełniane są grubsze i dają większe ciepło, dlatego wybierz właśnie te. Chodzenie po nich to przyjemność, ponieważ są miękkie i wygodne. Dywany bawełniane są tańszą opcją; im bardziej znaczący dywan, tym lepiej. Ciepło można dodać do łóżka, układając koce i wyściełane prześcieradła. Zamiast rozkładać koc po przebudzeniu, połóż go prawidłowo na łóżku, aby był ciepły w ciągu dnia.

#4. Zmień kierunek wentylatorów sufitowych

Wentylatory sufitowe to doskonały sposób na oszczędzanie energii. Cóż, powinieneś znać sposoby na oszczędzanie energii.

W każdym razie obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara generuje orzeźwiający wiatr latem, zwłaszcza w lepkie, ciepłe noce i dni. Kiedy jednak nadejdą chłodniejsze miesiące, nadszedł czas, aby przełączyć obroty wentylatora na zgodne z ruchem wskazówek zegara. Przycisk na podstawie wentylatora steruje ruchem obrotowym większości wentylatorów sufitowych. Jego ostrza będą następnie zasysały ciepłe, wilgotne powietrze z dachu i dociskały je do obszaru, dokładnie tam, gdzie chcesz.

Użyj swojej corocznej modyfikacji wentylatora, aby wyczyścić również krawędzie; są gorącym miejscem gromadzenia się kurzu. Po prostu umieść osłonę na każdym ostrzu, a następnie pociągnij szmatkę do końcówki ostrza. Zamiast unosić się nad pokojem, kurz gromadzi się na powierzchni.

#4. Noś wełniane czapki i skarpetki

Kiedy marzniesz w nocy, ponieważ twoja druga osoba lubi zimno, rozgrzej się, zakładając wełniane skarpetki, przechodząc między kocami, nie będziemy musieli dyskutować, jak gorąco powinno być w pokoju, stosując inne podejścia. Dodatkowo, gdy stopy będą opieczone, będziesz spać znacznie lepiej. Aby utrzymać głowę w cieple, załóż czapkę z dzianiny. A poza tym nie bez powodu tak wiele osób drzemie w wysokich, spiczastych kapeluszach na antycznych obrazach, nawet jeśli dzisiejsze czepki bardziej przypominają szaliki. W każdym razie będziesz czuć się goręcej i lepiej spać w nocy.

#5. Zakryj okna swojego pokoju

Kiedy temperatura zewnętrzna jest przenoszona przez szklane okna, przejście na izolujące lub grubsze powłoki okienne mogą pomóc chronić sypialnię przed zimnem. Zamień swoje lekkie zasłony na grube, plisowane zasłony, aby ukryć okna. A gdy już jesteś na miejscu, wybierz jeden jasny odcień, który pomoże Ci uciec od zimowego zastoju. Jeśli masz drzwi prowadzące na zewnątrz, które mają dziury lub pęknięcia, prawdopodobnie ciepłe powietrze z wnętrza wypływa. Spowoduje to, że poczujesz zimno i zmusisz do poświęcenia większej ilości energii na utrzymanie idealnej temperatury powietrza we wnętrzu.

Każdego roku sprawdzaj wszystkie drzwi i okna wystawione na zewnątrz. Przy zamkniętych wszystkich drzwiach i oknach możesz odczuwać przeciągi ręką. Alternatywnie umieść tlący się laskę cynamonu w pobliżu drzwi i okien i obserwuj, czy nie ma nietypowych ruchów powietrza. Jeśli wypełnisz luki, pomieszczenie będzie cieplejsze.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się ogrzewać pomieszczenie bez grzejnika. Jeśli nie lubisz grzejnika w swoim pokoju lub chcesz oszczędzać gaz i energię elektryczną, powyższe wskazówki to ogrzanie pomieszczenia bez korzystania z grzejnika. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy wewnętrzny grzejnik propanowy i jak bezpieczny jest wewnętrzny grzejnik naftowy.