Jak odzyskać uszkodzoną przez wodę kartę SD w 4 łatwych do zarządzania krokach?

Tracisz rozum, myśląc, czy nadal możesz uratować uszkodzoną kartę SD? Czy chcesz wiedzieć, jak odzyskać uszkodzoną przez wodę kartę SD?

Jeśli to było jedno z twoich pytań, jesteś we właściwym miejscu, aby szukać odpowiedzi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić.

Jak odzyskać uszkodzoną przez wodę kartę SD w 4 łatwych do zarządzania krokach?

Jakie są możliwe przyczyny uszkodzenia kart SD?

Karty SD to dobra opcja do wygodnego przechowywania plików. Jest doskonały jako kopia zapasowa, ponieważ nie ma na nią wpływu, gdyby źródło zasilania urządzenia uległo awarii.

Nowsze karty SD mają większą pojemność, są mniejsze, lżejsze, bardziej wszechstronne i wygodne. Oprócz telefonu możesz go używać także na komputerach i aparatach.

Po poznaniu jego pozytywnych stron nadszedł czas, aby uznać te negatywne. Ponieważ jest mały i lżejszy, możesz go zgubić, a jeśli wpadniesz do wody, może również zostać uderzony.

Oto kilka innych problemów, które mogą wystąpić:

 • Zużycie – Częste wkładanie i wyjmowanie karty SD może powodować problemy z metalowymi stykami, takie jak zużycie i rozdarcie.
 • Przypadkowe upadki – Przypadkowe upadki mogą mieć wpływ na niektóre karty SD, podczas gdy niektóre mogą nadal działać normalnie. Po upadku spróbuj sprawdzić, czy karta SD zachowywałaby się nienormalnie; jeśli tak, to rzeczywiście jest uszkodzony.
 • Przepięcia elektryczne – Nagłe impulsy elektryczne mogą spowodować tymczasowe lub trwałe uszkodzenia.
 • Uszkodzenie zalania – Jak każde inne delikatne urządzenie, wejście w kontakt może spowodować problemy z kartą SD, zwłaszcza jeśli była zanurzona przez dłuższy czas.

W tym artykule priorytetem będzie odzyskiwanie kart SD uszkodzonych przez wodę. Załóżmy, że interesuje Cię, jak odzyskać karty SD z innych problemów wymienionych powyżej; w takim przypadku możesz zapoznać się z tym artykułem dotyczącym odzyskiwania fizycznie uszkodzonych kart SD.

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę kartę SD?

Czy przypadkowo wrzuciłeś kartę SD do wanny wypełnionej wodą, czy przypadkowo przeszła przez pralkę niezauważona? Może to być frustrujące, gdy je zobaczysz, szczególnie jeśli masz w nich niezbędne pliki.

Nie denerwuj się więcej; możesz wykonać następujące kroki, aby spróbować odzyskać kartę SD:

Krok 1. Użyj suchej i antystatycznej szmatki, aby usunąć nadmiar wilgoci.

Krok 2. Umieść kartę SD w dobrze wentylowanym miejscu lub zapewnij dobry przepływ powietrza. Alternatywnie możesz umieścić go w pobliżu osuszacza, jeśli taki posiadasz.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz jedno, czy oba, pozostaw je na około 24 godziny. Umieszczanie go bezpośrednio pod słońcem nie jest wskazane, ponieważ może to spowodować więcej uszkodzeń.

Krok 3. Po 24 godzinach możesz spróbować sprawdzić, czy karta jest już czytelna. Jeśli nie, może nadal być mokry w środku, więc wyschnięcie zajmie kilka dni więcej.

Krok 4. Po kilku dniach nadal nieczytelny, możesz przejść do tego artykułu, który pokazuje, jak odzyskać zdjęcia z mokrej i uszkodzonej przez wodę karty pamięci SD.

Aby uzyskać dodatkową wiedzę, możesz również zapoznać się z tym artykułem dotyczącym czyszczenia uszkodzonej przez wodę elektroniki.

Dbanie o karty SD

Nikt nie chciałby, aby ich karty SD były w jak największym stopniu uszkodzone. W tym celu powinieneś włożyć wysiłek w dbanie o to.

Na szczęście dbanie o karty SD można zrobić bez wkładania w to tak dużego wysiłku. Oto kilka zaleceń, które możesz wziąć pod uwagę i wykorzystać w swoim codziennym życiu:

 • Jeśli zdecydowałeś się na zakup kart SD, upewnij się, że to, co kupujesz, jest wodoodporne. Poza tym powinieneś wybrać dobrej jakości.
 • Dobrze jest mieć inną zapasową kartę SD, inną niż ta, której zwykle używasz.
 • Pomocny może być również wysokiej jakości czytnik kart.
 • Po użyciu kart na komputerze stacjonarnym lub laptopie, wysuń je prawidłowo przed wyjęciem.
 • Nie zapełniaj swoich kart SD po brzegi, pamiętaj o usunięciu niepotrzebnych plików.
 • Utrzymuj swoje karty w stanie suchym i czystym.
 • Nie wystawiaj go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub miejsc o wysokich temperaturach.
 • O ile to możliwe, miej go w bezpiecznym miejscu, jeśli nie umieszczasz go regularnie na swoich urządzeniach. Zmniejsza możliwość upuszczenia i utraty go.
 • Gdy pojawi się problem, najlepiej nie używać karty SD, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.
 • Jeśli używasz karty SD w lustrzance, najlepiej usuwać zdjęcia z pulpitu, a nie z samego aparatu. Jeśli zamierzasz usunąć niektóre, pamiętaj, aby zrobić to wszystko razem.
 • Przed wyciągnięciem karty upewnij się, że urządzenie jest wyłączone.

Ten artykuł dotyczący tego, jaka substancja chemiczna działa na płytki drukowane uszkodzone przez wodę, może Cię również zainteresować.

Wniosek

Podsumowując, istnieją sposoby na odzyskanie uszkodzonej przez wodę karty SD; nie ma potrzeby tracić zmysłów i martwić się o najgorsze, które nadejdzie. Wypadki się zdarzają, a co możesz zrobić, to być przygotowanym, znać możliwe sposoby ich rozwiązania i zachować spokój.